Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hetes Cavalier King Charles...

8 hetes Cavalier King Charles szobatisztaságra nevelés?

Figyelt kérdés
1 hete van egy 8 hetes Cavalier King Charles kan kutyusom. Úgy terveztem, hogy egy több rétegbe hajtogatott sötétítő textilfüggönyre fogja végezni a dolgát. Ezt 3x-4x meg is tette, aztán valahogy elment a kedve attól, hogy oda kakiljon, így mindig valahova a járólapra kakil. Én pedig azonnal megyek utána, és egy újságpapírral felszedem, majd domestosos vízzel felmosom. Csak az a gond, hogy néha nyalogatni van kedve a járólapot, és ez a domestos miatt ugye nem jó dolog. Ki az utcára még nem vihetem wc-zni, mert még nem kapott elegendő oltást, akkor hogyan oldjam meg? Arra gondoltam, hogy kimosom a pisilős/kakilós függönyt, hátha büdös neki már, és azért nem akar rápiszkítani.

2015. máj. 4. 09:29
 1/5 A kérdező kommentje:
Természetesen lakásban tartott kutyáról van szó, és sosem "terrorizáltam" olyasmivel, hogy belenyomkodtam a kakiba a fejét vagy hasonló.
2015. máj. 4. 09:36
 2/5 bollocks ***** válasza:
0%

1. 8 hetes kora előtt el se hozhattad volna.

2. Az nem szobatisztaságra nevelés, ha a szobában elhelyezett tárgyra (jelen esetben textilre) végzi a dolgát.

3. Ha nem szaporítótól vetted volna, és lett volna megkezdett oltási programja, akkor felügyelet mellett, amíg a dolgát végzi, le lehet vinni 5-10 percre kutyák által ritkán látogatott helyekre.

2015. máj. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan leviheted, nem lesz semmi baja. Csak figyelj arra, hogy ne nyaljon fel semmit a földről.

Minden alvás, játék, kaja után vidd le. Lent hatalmas ujjongás, dícséret, ha elvégezte, a lakásban pedig szó nélkül takarítsd össze.

2015. máj. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves Bollocks!


1. Azelőtt 1 nappal hoztam el, hogy betöltötte volna életének 8. hetét.


2. Már van megkezdett oltási programja, 6 hetesen kapta meg az első parvo oltását, sőt képzeld el chipje is van!

2015. máj. 4. 10:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Vidd le olyan helyre, ahol más kutya nem jár, 2 óránként. Figyelj rá, hogy ne egyen fel, ne nyaljon fel semmit.

Ez a folyamat jó pár hetet igénybe fog venni, addig takarítás, takarítás. Ne szoktasd a lakásban semmilyen textilre, meg semmire, mert csak összezavarja, hogy akkor most szabad-e bent vagy nem.

2015. máj. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!