Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem ragaszkodik hozzám...

Miért nem ragaszkodik hozzám a kutyám?

Figyelt kérdés
Általában a kertben van, de naponta sétálunk, játszunk, labdázunk. mindig én etetem, többnyire én foglalkozom vele. De ha kimegyek a kertbe, sokszor oda sem jön hozzám, csak lefekszik valahova, nincs szinte soha a sarkamban. Ismerőseim kutyáit szinte le sem lehet vakarni a gazdáikról.
2015. máj. 5. 14:30
 1/10 Andizsuzsi ***** válasza:

"de naponta sétálunk, játszunk, labdázunk., többnyire én foglalkozom vele"


mennyit? mit?

2015. máj. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt ez kutyafüggő, másrészt az is kérdés, hogy az együtt töltött minőségi idő mennyire minőségi, mennyire felel meg a kutya igényeinek?


Két kutyám van, az egyik, ha leülök, azonnal a lábamhoz fekszik, ha a kertben vagyok, jön utánam, akkor boldog, ha hozzám érhet, de séta közben, ha lát valami érdekeset, úgy otthagy, mint a huzat. A másik úgyszólván rám se bagózik, elvan egyedül, ha megjövök, nem örül, nem bújik, a simogatást is inkább kényszeredetten tűri, de séta közben elveszíteni se tudnám, már-már szeparációs szorongásos tüneteket produkál, ha pl. a párom átveszi tőlem a pórázt egy percre. Visít, hörög, liheg. Erdőben egy füttyel vissza tudom hívni akármikor. Többen próbálták már "elcsalni" tőlem, de mintha a falnak beszéltek volna.

Szóval nem a tapadás jelzi egy kutya ragaszkodását.

2015. máj. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Reggel korán etetés, utána dolgom van. 9-10 óra körül kimegyek hozzá, dobálom a labdát, kb. 20 percig játszunk. Néha csak "gyomrozom", gördül jobbra-balra:) Utána gyakorlunk (ül, fekszik, hozzám, elmegyek tőle, visszamegyek, engedelmességi gyakorlatok, utána séta kb. 1 órás, a húzásmentes sétát tanuljuk. Utána egyedül van, olyankor általában fekszik, alszik. Délután megyünk valamerre , (kivéve ha esik az eső). Hetente kétszer kutyasuli, engedelmességi és őrző-védő. Napközben kinn van, de ha nem foglalkozom vele, csak kimegyek, sokszor fel sem áll, csak felnéz és alszik tovább. Szóval nem rohan hozzám, csak ha kaja vagy labda van a kezemben(:

Ja és még egy furcsaság, sokszor, mikor hozzám jön, a lábamat szagolgatja, ezt végképp nem értem, miért?

2015. máj. 5. 15:11
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez teljesen korrekt, mind a foglalkozás, mind a kutya reakciói. Lehet, hogy tévedek, de ez úgy hangzik, hogy kellően fáradt agyilag, hogy ne pörögjön fel minden adandó alkalommal, és kellően tisztel téged ahhoz, hogy ne másszon bele a személyes teredbe kéretlenül.

Séta közben nem szoktál elbújni? Vagy kutyasuliban nem csináltok kötődési gyakorlatokat? Hogy reagál?

2015. máj. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az elbújást már próbáltuk, kiránduláskor egy réten, ahol szabadon volt (sétálni pórázon szoktunk, mert még nem 100 %-osan behívható)szóval elbújtunk, mikor rájött, hogy sehol senki, visszament a kocsihoz, majd szaglászott tovább. Kicsit nézelődött, de egyáltalán nem volt kétségbeesve.... mikor végül meglátott, nyugtázta, hogy megvagyunk, odaszaladt, de már ment is tovább szaglászni. Szóval nem igazán érdekelte az sem, hogy nem látott rögtön. Alapból elég nyugodt, semmilyen hirtelen hangra, dörgésre, lövésre meg sem rezdül. Egyedül a sziréna hangjára szokott vonítani, pontosan olyan hangon, mint a farkasok. Amúgy meg akár ágyút sütögethetnek mellette:)
2015. máj. 5. 15:24
 6/10 anonim ***** válasza:

Vannak kutyák, akiknél nem az emberközpontúság az első. Úgy jól elvannak maguknak. A biztonságot megkapják a gazdától és annyi elég is nekik.

Mennyi idős a kutyád? Megpróbálhatod, hogy egy ideig nem játszol vele, sétánál, etetésnél nem is szólsz hozzá, csak a szükségeseket.

2015. máj. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy elvileg egygazdás(: 11 hónapos német juhász.
2015. máj. 5. 16:00
 8/10 anonim ***** válasza:

Hjajj, hát 11 hónaposan még nem várj sokat a kutyádtól :D


És szerintem kifogtál egy nagyon nyugodt egyedet! Ami nem baj.


Sokan tartanak boxert mifelénk, pörögnek is, mint a Duracell nyuszik, de van 2 amelyik kb. menet közben elalszik, olyan nyugisak és lusták, pedig fiatal kutyák :D

2015. máj. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy kicsit megnyugtattatok. A tenyésztője azt mondta, másfél éves kora után rá se fogok ismerni, akkor már nem lesz ilyen kis szelíd. Mert jelenleg a betörőket is bevezetné a házba, embert pedig még nem ugatott meg.

Csak az zavar, hogy ennyire nem érdeklem(:

2015. máj. 6. 09:13
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, nekem az első kutyám kölyök korától kezdve velünk volt, na ő például ilyen volt, hogy oké, itt vagy gazdi, akkor megyek és szaglászok tovább...


A második most egy befogadott, volt kóbor kutya, na ő pl. ha labdázás közben elbújok egy fa mögé rögtön hisztérikusan keresni kezd :)


Szóval szerintem azért függ ez a gazdin csüngés attól is, milyen közegből és mikor kerül hozzád a kutya. Az első kutyám imádott engem, de egyáltalán nem volt veszélyérzete, hogy elhagyom, ott hagyom, elvégre mindig ott voltam neki, érted :) A második meg ilyen szempontból egy kis kullancs :D


Tényleg várd ki, amíg 1,5 éves lesz, addigra nagyjából kialakul rendesen a jelleme. A pörgős kutyák valamennyire lenyugszanak, a tutyimutyi kutyák meg kicsit összeszedik magukat :)

2015. máj. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!