Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek nem teljességgel...

Szerintetek nem teljességgel embertelen az, hogy ha kutyakölykök születnek sokan azt a gazdájuk elpusztítja?

Figyelt kérdés
Jó, megértem, hogy nem tudja etetni és eladni sem, de ettől még antihumánus cselekedetnek tartom.
2015. máj. 5. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Miért, kidobni az utcára jobb, hogy lassan dögöljön éhen, vagy elcsapja egy kocsi? pont, hogy akkor legalább legyen gerince az embernek a piszkos munkához is, nincs annál nagyobb féregség, mintha még a fellősséget se vállalja valaki.
2015. máj. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyik sem jó. Ivartalanítani kellene az állatokat. Vagy pedig valamilyen módon eladni.
2015. máj. 5. 17:55
 3/10 anonim válasza:
21%
Ivartalanítás mivel humánusabb? te élveznéd?
2015. máj. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az élet kioltásánál mindenképp az. Buddhista tanítás, hogy az állat lehet ugyanolyan értékes mint egy emberi lény, sőt még egy gilisztára sem szabad rálépni. Ez a fajta gondolkodásmód, a tibeti buddhizmus a Hét év Tibetben című filmben is elhangzik Dalai Lámától. Nagyon igaza van.
2015. máj. 5. 18:10
 5/10 anonim ***** válasza:
Én csak annyit fűznék a dologhoz, hogy mit várunk egy olyan világban, ahol újszülött csecsemőket csapnak a falhoz?!
2015. máj. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%
Ha nekem születnének ( és én is ilyen mocsok aljanép lennék, hála az égnek nem vagyok) akkor beraknám őket egy ládába ( amikor már tudnak szilárd ételt enni) és elvinném őket egy menhely elé!
2015. máj. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van. Ám a faluban nincs menhely, mivel annyira elnéptelenedett már. Viszont a közelben biztosan lehetne találni menhelyet.
2015. máj. 5. 20:00
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos vidéken még mindig bevett szokás, hogy nem ivartalanítják az állatokat, hanem élve elássák/vízbe fojtják a kiscicákat, kölyökkutyákat. Ez a viselkedés még talán a középkorban elfogadott volt, de a 21.században, Európa közepén már fel kéne hagyni vele.

Igen, embertelen, hogy inkább gyilkolnak, mint előreterveznek az emberek.


Ivartalanítás mivel humánosabb? Te élveznéd?-

-Ha már így hasonlíthatunk, te élveznéd azt ha ha legyilkolásszák a gyerekeidet, csak mert túl sokba kerülnének?

2015. máj. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért embertelen,mivel megelőzhető lenne.Ha valaki nem akar kiskutyát,ivartalanítson.Csak ez így ócsóbb.Nálunk is vízbe lettek folytva,aztán amikor nagyobb lettem,nem hagytam.
2015. máj. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
ha már nem tudta megelőzni, és nem is ivartalanit, akkor a humánusabb az lenne, hogy az állatorvossal 1 naposan elaltattatja a kölyköket. igen nekik is joguk van az élethez, de ahhoz is,hogy boldog életük legyen, és ne egy láncon végezzék, vagy kidobva az erdőbe. Én is altattam már, amikor a talált kutya leellett 1 hétre rá, amikor odakerült, és nem is látszott rajta, hogy vemhes. De igy lett a legjobb mindenkinek.
2015. máj. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!