Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aussie kan vagy szuka? Melyik...

Aussie kan vagy szuka? Melyik kevésbé dominánsabb? Melyikük nevelése egyszerűbb?

Figyelt kérdés

2015. máj. 6. 09:32
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Nemfüggő, de mégis nemfüggő.

Kanok sokkal dominánsabbak, de barátságosabbak is.

Míg a szukák alázkodnak, de sokszor van 5 percük, amikor durcisak.

2015. máj. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vassur válasza:
Na ez egy örök meglepetestojas dolog lesz a kutyatartas vilagaban. Nem egy szuka kuyat tudok amely 5 dominans dobermann kannal is feler. Sokszor van hogy a szuka Sokal problemasabb mint egy kan. En is mindig ugy voltam hogy szuka mert ragaszkodobb stb. De a tapasztal kutyatartokkal es tenyesztökkel valo beszelgeteseim es amiket en is lattam megertettek velem hogy bizony ebbe a dologba nem lehet belelatni. Most egy kan minibullink van a parommal mindazok ellenere hogy en is szukat akartam, veletlen alakult igy es a parom beleszeretett a kis tökösbe ugyhogy most ket gazember fickoval kell együttelnie,na de a lenyeg hogy imadjuk a kutyat. Most öt honapos,elkezdödött a nehez idöszak vele , probalgatja a hatarait mas kutyakkal, velünk de ez normalis. Ami idegesitö lehet hogy többet szaglasznak a szukaknal es többször meg kell velük allni(pisalas,területjelzes ...) ezek a dolgok kegyetlenül bosszantoak tudnak lenni a parzas idöszakban huz a kutya,mindenhonnan erkezik a tüzelö szukak szaga(akar 5 kilometerröl is meg erzik a kanok) tesztaszteron felvan gyülve es agresszivebbek. na de erre is mostmar vannak megoldasok, kasztralas es annak az alternativaja egy chip implantatum a lapockak köze amely a kutyad 6 honapig vagy egy evig mentes a kanos erzelmektöl,mintha kasztralva lenne. A kasztralas is ketoldalu dolog lehet a kutyat bizonytalan lesz utana es agressziv,ezert erdemes peladul ezzel a chippe elöbb kiprobalni hogyan vallik be nalla,nyugis lesz vagy rosszab lesz a dolog,ha bevallik akkor tudod hogy egy kasztracio utan nyugis lesz, A szuka kutyanal is mindenkepp ha nem karaod tenyeszteni kasztraltasd, egymillio gondtol szabaditod meg magad es a kutyadat. De igy a vegere vaaszoljak a kerdesedre is szerintem valamivel könnyebb oktatni egy szuka kutyat :)
2015. máj. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az aussie-nál jellemzően pont, hogy a szukák dominánsabbak. A nevelésük egyszerűsége kutyás tapasztalattól és jó érzéktől/a tanultak helyes alkalmazásától is függ, első kutyának általában nem ajánlják, mert ha kicsit is gyengébb kezű a gazdi, könnyen a fejére nőhet. Rafináltak, hihetetlen csavaros eszükkel pedig olyan kreatívan tudnak rombolni (a pusztítani a helyesebb szó), ha nincsenek kellően lefárasztva, hogy arra szó nincsen :D Nálam az aussie-zás külön életmódváltást igényelt, mióta ő is az életem része, minden napom jelentős részének róla kell szólnia, mert hála az égnek, a legtöbbjük mindmáig megőrizte ősi ösztöneit s ezáltal hatalmas mozgásigényét és tudásvágyát, amelyet fizikai és szellemi értelemben is ki kell elégíteni. Ha fáradt az ember, ha beteg, ha rossz idő van, ha nincs kedve - menni kell és foglalkozni vele, mert a tétlenség nem az ő világa. Nagyszerű kutyák, amelyek meglehetősen elhivatott gazdát igényelnek.
2015. jún. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!