Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Dogo Argentino miért van...

A Dogo Argentino miért van Németországban a veszélyes kutyák listáján?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom őket vadászatra tenyésztették ki, nem harcolásra...

Akkor miért?



2015. máj. 7. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert olyanok találják ki az egész rendszert, akik semmit nem értenek a kutyákhoz. Nincs rá ésszerű magyarázat.
2015. máj. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Pont attól, hogy vadászkutya, erős a zsákmányszerző ösztöne. Ha pedig egy törpespicc okvetetlenkedik vele a parkban, nem valószínű, hogy az argentin dog békésen visszavonulót fúj.

Amúgy tényleg nem könnyű esetek, nem valók akárkinek.

2015. máj. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak Németországban, hanem még egy rakás másikban is.
2015. máj. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kettes: akkor tiltsuk be a foxterriereket, mert az is erős zsákmányszerző ösztönű, és hajlamos magát nagy kutyának képzelni. Sőt, azok sem valók bárkinek. Akkor tiltassuk be kb az összes vadászkutyát is, nem?
2015. máj. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Nem ezt mondtam. :) De régi nézetem, hogy igenis nem kötelező mindenkinek kutyát tartani. Sajnos a törvények dolga, hogy hülyebiztosak legyenek.

A foxi lehet, hogy balhés, de nem tudja egy roppantással eltörni a karodat.

2015. máj. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk, hogy tudják, milyen kutyákkal szokott leginkább gond lenni. Ez nyilvánvalóan vagy abból fakad, hogy magával a fajtával van gond vagy abból, hogy leginkább ostoba barmok vannak rákattanva. Igazából mindegy melyik, a tartás korlátozása mindkettőre megoldás.
2015. máj. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok helyen ott van sajnos...

Argentin dog keverékem van (meg 5 másik kutyám mellette), és egy végtelenül kedves, barátságos kutya. Tűzbe menne a családjáért, idegenekkel bizalmatlan ugyan, de nem támad, inkább visszahúzódik. Nem balhézik, nem verekszik, ha nagyon sok neki a másik kutya, akkor egyszer rámorran. Életében egyszer ment vissza egy másik kutyának, de egyetlen határozott NEM parancsszóra leállt, és félrehúzódott. Nem a fajtájától lesz veszélyes a kutya, hanem a nem megfelelő neveléstől...

És igen, valóban vadászkutya, és megvan benne az ösztön, de ha tanítva van, ez is megállítható. AZ enyém alapvetően nem szereti a macskákat, de sosem bántaná őket, másik kutyát (legyen az bármilyen pici), sosem bántana, a 7 kg-os tacskókeverékünkkel nagyokat szoktak játszani.

Szóval minden csak nevelés kérdése, és remélem erre a törvényhozók is rájönnek, és nem fajta alapján lesz tiltva egy-egy kutyafajta!

2015. máj. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Sya a legjobb magyarázat szerintem is az első komentelő válasza, hogy olyanok találják ki a törvényeket akik nem konyítanak semmit hozzá, és hogy nincs relatív magyarázat rá!

[link]

2015. nov. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!