Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megtanítani a...

Hogyan lehet megtanítani a kutyának, hogy csak a gazdájának fogadjon szót és csak tőle fogadjon el ételt?

Figyelt kérdés

Nem bízom itt néhány emberben, ezért a kutyus biztonsága érdekében szeretném nála elérni, hogy ha nem én adok neki utasítást, másoknak nem kell engedelmeskednie. Illetve, ha odadobnak neki valami kaját, vagy ha kézből adnának is neki valamit, ne egye meg, csak ha én mondom.


Nem tudom, hogy erre meg lehet-e tanítani, de sokkal nyugodtabb lennék így.


Kérlek, ha van ötletetek vagy tapasztalatotok, írjatok!

Köszönöm előre is!


2015. máj. 8. 09:28
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Na tessék, eljutottunk odáig, hogy már csak azoktól fogad el ételt, akiket nagyon sűrűn lát (anyukámtól, apukámtól, nővéremtől és tőlem). Egyik barátnőm átjött és hozott neki jutalomfalatot, de nem vette el sem a kezéből, sem a földről. Csak miután én nyújtottam neki, akkor ette meg. Utána már nem fogta vissza magát, az igaz, de azért siker. :)


Viszont még mindig bárkihez odamegy, aki hívja. És szót is fogad, ha olyan utasítást adnak neki, amit már ismer.

Ezzel lehet valamit kezdeni?

2015. máj. 10. 11:03
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Az utasításokat idegen nyelven tanítani. Az egyik barátom kutyája csak oroszul tanul
2015. máj. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!