Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véleményeket kérnék Deményről....

Véleményeket kérnék Deményről. A Kötsögről. (Kérdőjel hogy kérdés legyen --->? )

Figyelt kérdés

Én vegyes érzelmeket táplálok az egész Demény-jelenség iránt. Kíváncsi lennék hogy van az a kutya nevelve például, mert a posztjaikon eléggé az látszik, hogy nincsenek nevelve. Vagy egy vizsla ennyire nem képes tanulni? Gondolok például a különböző végtermékek felzabálására, vagy a kuka sorozatos felborogatására. Neveléssel egy kutya leszoktatható ezekről, de itt a gazdi még viccet is csinál belőle.

A gyógyszerről nem is beszélve. Persze a gazdája a hülye, hogy elérhető közelségben hagyta, de nem hiszem, hogy egy kutyában nem lenne az benne, hogy ilyen cuccokat nem eszünk meg. Növényből sem esznek meg bármit. Az én kutyámnak, (egy kaukázusi) meg sem fordulna a fejében ilyeneket összeenni, vagy bármit összeszedni a rétről...


2015. máj. 8. 15:17
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
62%

Azt hiszem, hogy az ilyen blogok nagyon sokat tudnak tenni a felelős állattartás népszerűsítéséért. Én jó dolognak tartom. És nem, nem csinál abból viccet, hogy neveletlen a kutyája. Ha olvasnád a blogját rendszeresen, akkor tudnád, hogy nem fogja ezt fel viccnek. Tökéletesen tisztában van ezeknek a veszélyeivel.

Viszont szemet szúrt, hogy az internet névtelenségébe burkolózva, (itt is ezen az oldalon) mindenki olyan tökéletes gazdi. Naponta 4-5 órát tud foglalkozni a kutyájával család és munka mellett, természetesen minden kutya jólnevelt és mindig, minden szabályt betart. Tényleg kíváncsi lennék, hogy mi a valóság? Mert észt osztani név nélkül baromi egyszerű.

Nekem is van kutyám, (sőt, idén májusban jubilálok, pontosan 30 éve kaptam meg az első kutyámat). Legtöbbjük mintaszerűen viselkedett, de a mostani kutyám nem tökéletes, legalábbis az itteni mérce szerint nem. Nem ugrik az első szavamra, a séta első 5 percében húz pórázon, ha hazaérek körbeugrál, sőt még arcon is szokott nyalni (ó, mily neveletlenség!) és ha a fogára való falatot talál, akkor megeszi. Ez nem azért van, mert nem nevelem, hanem azért, mert ő ilyen személyiség. 7 kutyámat le tudtam szoktatni ezekről a dolgokról, őt nem. Mert ő ilyen. Az én kudarcom? Lehet. Veréssel, terrorral meg tudnám nevelni? Lehet. Nem fogom kipróbálni. Nem én vagyok a falkavezér? (mostanában ez egy rendkívül divatos kifejezés lett, akármit is jelentsen) Lehet. De, ami fontos, az az, hogy ettől még nem vagyok rossz gazdi. A kutyám rendkívül kiegyensúlyozott, szociálisan érzékeny, fizikailag és pszichésen egészséges és boldog. Nem akarom, hogy egy idomított cirkuszi majom legyen belőle, nem akarom, hogy feladja a személyiségét azért, mert egyesek szerint nem helyes, amit csinál. Nem ezek az egyesek élnek együtt vele. Én megtanultam, hogy mire kell fokozottan figyelnem és megteszem az ő érdekében. És ettől nem vagyok felelőtlen, rossz állattartó. Demény gazdája sem az. Hibát követett el, hogy elöl hagyta a gyógyszert? Elképzelhető, bár nem ismerjük a teljes történetet. Rendszeres olvasója vagyok (nem rajongója, abból már kinőttem) és én azt látom, hogy több, mint lelkiismeretesen gondoskodik az örökbefogadott kutyájáról. Megkockáztatom, hogy több időt, pénzt, szeretet és figyelmet áldoz rá, mint a legtöbb saját magát tökéletes gazdinak beállító kommentelő. Valószínűleg állatvédelem terén is többet tesz, mint azok, akik maximum annyit tudnak itt beírni a válaszokba, hogy "fogadj örökbe".

Bocsánat, hogy hosszúra sikerült a válaszom, de nagyon dühít, hogy ahelyett, hogy értékelnénk, hogy valaki bármilyen módon, bármilyen eszközzel népszerűsíti a felelős állattartás, csak fanyalogni, kötözködni, vádaskodni, lenézni tudunk. Amilyen állapotok uralkodnak ebben az országban állattartás terén (is) én azt mondom, hogy minden segítségre szükség van. Szomorú, hogy még a magukat állatbarátoknak tartó emberek, akiket elvileg ugyan a cél kéne, hogy vezéreljen, gondolkodás nélkül egymás torkának ugranak, csak azért mert a saját tévedhetetlenségükben hisznek és más, ettől eltérő véleményt, eszközt elfogadhatatlannak tartanak.

2015. máj. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
89%
Sokan nem tudják elképzelni, milyen egy "kajás" kutya. Az enyém az oktató táskájából is kilopta a falatot.
2015. máj. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Menhelyről örökbefogadott kutyám van, holnap kezdi a középfokú iskolát, ennyit arról, hogy nem tudjuk miről beszélünk. Akik itt kommentelnek, (osztják az észt) nagyrészt tudják mi fán terem a felelős állattartás. Tisztelet a kivételnek, mert azok mindig vannak.

Akuminak nem vonom kétségbe a válaszát, nagyon jókat szokott hozzászólni a kérdésekhez. Kispalikee is jókat szokott mondani. Nem kértünk megítélést, mivel én megteszem, hogy elfogadom a véleményedet, légyszives, te is tedd ezt.

(én kérek elnézést, ha félreértettelek, de csak kioktatást érzékeltem a kommentedből.)

2015. máj. 8. 22:00
 14/30 anonim ***** válasza:
18%

Jól érzékelted. Kioktatás volt.


És ez a kioktató hangnem abból adódott, hogy ti is ítélkeztek és elítéltek.

Akumi, aki saját bevallása szerint nem is olvassa a blogot, nagyon okosan kijelentette, hogy minden a gazda hibája. Csak megjegyzem, hogy éppen valamelyik előző kommentjében a mindent felzabáló kutyával kapcsolatban jegyezte meg, hogy meg lehet törni egy kutyát, csak kérdés, hogy megéri-e ennyire megváltoztatni a személyiségét. Most viszont, minden szívfájdalom nélkül leszólja a gazdát, amiért ezt nem teszi meg.


Kispalikee szintén ítélkezik és levonja azt a következtetést, hogy a gazda nem normális, mert nincs pasija és férfi pótlékként használja a kutyát.


Na, ezek miatt volt a kioktató hangnem.

És te nem kérsz megítélést??? Te nem ítélkezel, amikor azt mondod, hogy hülye a gazda és nem neveli a kutyáját? Csak azért, mert neked alapból egy olyan kutyád van, amelyiknek meg sem fordul a fejében, hogy "bármit összeszedjen a rétről"? Ez nem a te érdemed, hanem a kutyádé.

2015. máj. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindent írtatok, van amivel egyetértek, van amivel nem, csak annyi hozzáfűznivalóm van - mivel a kérdező szerint az ő kutyája nem enné meg -, hogy a szóban forgó Rimadyl tablettára az én kutyám is bukott, kis drogosnak hívtam, annyira rá volt izgulva. Úgyhogy a történetben simán benne van, hogy Demény gazdi nem figyelt egy pillanatig, és addig a kutya bezabálta az ízesített tablettákat. Nem szerencsés, nem jó, de megtörténhet. Bárkivel.
2015. máj. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vicces és sokszor elgondolkodtató a blog,amiben nyilván van némi írói fantázia is.Amúgy vannak ilyen lehetetlen kutyák.Ha az ember kinevelné belőlük a sok furcsaságot ,az egyéniségét vennénk el tőle.Ha boldog ez a kutya-gazda páros,talán rájuk kéne hagyni,mit hogyan reformálnak meg.Nekik így jó,ilyen hebrencs módon,nem bántanak senkit sem.
2015. máj. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
42%

Akumi, aki nem is olvassa a blogot, nem is beszélt a blogról, csak reagált az eredeti felvetésre, de köszönöm az analizálást :)

Az meg nem hinném, hogy ítélkezés lenne, hogy ha kérdezik a véleményemet, akkor elmondom. Tudtommal jogom van azt gondolni, ami nekem tetszik, sőt, hangot is adni neki alkalomadtán, és ez nem sért semmiféle írott vagy íratlan szabályt. Nem bűn nem rózsaszínben látni a világot. Vagy úgy érzed, hogy soha senkiről nem lehet rosszat mondani? Akkor minket miért szidsz? Vagy csak arról nem lehet, ami neked tetszik, vagy ami sokaknak tetszik? Hogy van ez? :)

2015. máj. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
25%

És mi is volt az eredeti felvetés? Szerintem ez:


"Véleményeket kérnék Deményről. A Kötsögről."


Ha nem olvasod, nem ismered, akkor hogy reagálhatsz egy általad ismeretlen dologra hitelesen? Nem általánosságban a kutyás blogokról szólt a kérdés, hanem konkrétan erről.


Vagy szerinted mi volt az eredeti felvetés? Ez?


"Vagy egy vizsla ennyire nem képes tanulni? "


válaszod:


"Nem érdekel, mennyire viccesen tudják tálalni, a kutyákkal való kicseszést nem tudom tolerálni, főleg, ha még ez is az eredménye, hogy az emberek azt gondolják, hogy bizonyos fajtáknál (neadjisten úgy általában a kutyáknál) szériatartozék a neveletlenség. Nem, nem kell ezzel együtt élni, lehet tenni ellene. Nyilván a vizsla kicsit kajla, meg hebrencs, minden fajtának vannak dilijei, de egyiknek sem kötelező önveszélyes hülyének lennie."


kiemelném ezt:


"Nem, nem kell ezzel együtt élni, lehet tenni ellene."



emlékeztetnélek erre a válaszodra, egy másik kérdésnél:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__6835910-hogya..


szintén kiemelném:


"Mert egy zabás, mindenkit imádó felnőtt kutyánál csak nagyon durva módszerekkel lehet elérni, hogy távollétedben se egyen meg semmit, meg ne haverkodjon másokkal, pláne ha nem kölyökkorától így van nevelve. A durva módszerek alatt meg azt értem, hogy a kutya személyiségét kell egy csöppet megtörni hozzá, úgyhogy én a helyedben nem erőltetném, ha ilyen a kutya."


Mi a javaslatod? Mert számomra a kijelentésed és az előző válaszod némileg ellentmondásban áll egymással. Most akkor mit is kéne tenni a gazdának? Megtörni a kutyát vagy meghagyni a személyiségét? (mert elárulom, ő már kérte szakember segítségét is) Ha olvastad volna a blogot, akkor tudnád. Ezek után mit javasolsz neki? Vagy csak elkönyvelted, hogy biztosan ő a hülye, mert egy másik blog alapján ez a törvényszerű?



És igen, szabad másokra rosszat mondani, szabad másokról rosszat gondolni.


Én is ezt tettem a te véleményeddel (szerintem ítélkezéseddel) kapcsolatban. Tudtommal jogom van azt gondolni, ami nekem tetszik, sőt, hangot is adni neki alkalomadtán, és ez nem sért semmiféle írott vagy íratlan szabályt.

2015. máj. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
63%

Oké, köszi az elemzést, örülök, hogy így képben vagy a munkásságommal, de nem állok neki elmagyarázni, úgyis csak további kötözködés lesz a vége, arra meg se időm, se energiám. Ha akartad volna, elsőre is megérted, amit írok.


Már csak azt kérdezném meg, hogy ha szerinted is szabad negatív véleményeket megfogalmazni dolgokról, akkor mit habzik itt a szád, mintha mindannyian minimum emberiségellenes bűntettet követtünk volna el, mert nem rajongva szeretjük Deményt, az Egyetlent?

2015. máj. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
31%

De, kedves Akumi. Légy szíves magyarázd meg, mert szeretném érteni, hogy miért van ez a kettős mérce. Vagy ha nem az, akkor mi az oka az ellentmondásnak? Nem vagyok szellemi fogyatékos, biztos vagyok benne, hogy megérteném a magyarázatodat. Kötözködnék? Nem. Sajnálom, ha így gondolod. Lehet, hogy nem értenék egyet és ennek hangot is adnék. Ez az úgynevezett szabad vélemény nyilvánítás.



Nem csak nekem "habzik a szám". Neked is. Rámutattam néhány számomra logikátlan összefüggésre és érdemben nem tudtad lereagálni, viszont vagdalkozol.


Ha pedig azt szűrted le a válaszaimból, hogy imádni kell Deményt és gazdáját, akkor súlyosan tévedsz.

Nem kell rajongani érte. El kell fogadni, hogy van aki másképpen tesz az állatvédelemért, mint ti. 40.000 olvasója van a FB-on. Ha ennek csak egy százaléka elgondolkozik azon, hogy mi a felelős állattartás, akkor már jól csinálta a dolgát.

2015. máj. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!