Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora hülyeség ez?

Mekkora hülyeség ez?

Figyelt kérdés

Egy csomó embertől hallani itt is meg úgy általában mindenhol, hogy a kutya milyen hűséges, az ember legjobb barátja, míg a macska le se sz@rja az embert.

Honnan jött ez, mi az alapja ennek az egésznek? Én éppen az ellenkezőjét vettem észre: a legtöbb kutya sok emberrel barátságos, nem csak a gazdájával, míg a macskák inkább egy emberhez kötődnek, az idegeneket nem engedik közel magukhoz (persze vannak ilyen mindenkivel barátságos macskák is, de ez a ritkább eset). Ez alapján nem pont a macskák a hűségesebbek?

Sokan érvelnek ilyesmivel, hogy "a macska csak kajálni jár haza, csak arra jó nekik az ember, hogy etesse őket" stb. Ha valaki úgy tart macskát, hogy kiteszi neki a kaját minden nap aztán utána egyáltalán nem foglalkozik vele, akkor ne lepődjön meg, hogy a macska csak az étel miatt fog hazajárni. Hogy egy kutyával naponta több órát sétálnak, játszanak, az természetes (már akinek), de hogy egy macska ugyanennyi törődést igényel, addig már nem jutnak el ezek a rettentően okos emberek?

Nem sértegetésnek vagy provokációnak írom ezt a kérdést, és egyformán szeretem a kutyákat, macskákat, de nagyon unom ezeket a macskás sztereotípiákat.

A kutyákkal kapcsolatban is sok hülyeséget hallani, de valamiért a macskáknál sokkal jellemzőbb ez, hogy a gazdájuktól nem kapnak szinte semmi törődést, és utána még az ő rossz természetükkel magyarázzák azt, hogy nem kötődnek az emberhez.



#kutya #macska #tévhit #sztereotípia #felelőtlen_állattartók
2015. máj. 10. 15:36
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
#10 nem mondtam, hogy bármi a kutyások hibája lenne, bocsi ha félreérthető volt valami
2015. máj. 10. 17:07
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem úgy értettem, hogy bárkit is hibáztatnál vagy valami, hanem ez olyasmi, amit a macskásoknak kellene felvetned. Szerintem. :)
2015. máj. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Mármint azt, hogy a macskával is lehet és érdemes sokat foglalkozni, mert akkor hű társad lesz, egyébként meg ne csodálkozz, ha nem ragaszkodik hozzád.
2015. máj. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
csak azért raktam a kutyás kategóriába, mert eredetileg arról volt szó, hogy a kutyákra mondják, hogy hűségesek, a macskákra meg, hogy nem, lehet hogy inkább a macskák kategóriában a helye
2015. máj. 10. 17:21
 15/15 Veru10 ***** válasza:

Hát,én különbséget sem tudok tenni a kutyám,és a macskám közt.

Ugyanúgy szeretem mindkettőt.

Szerintem minden állat olyan amilyen.

Én azzal sem értek egyet aki a csak a macskát szereti,és azzal sem aki csak a kutyát szereti,mindkettőt ugyanúgy kell szeretni.

2015. máj. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!