Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jogilag kié a kutya?

Jogilag kié a kutya?

Figyelt kérdés

Tenyésztőtől vettem kutyát. A chip a nevemen, oltási könyv nálam, be van jelentve az önkormányzatnál (kötelező). A szerződésbe az írtuk, hogy a tkt csak ivartalanítás után kapom meg (de megmutatta). Időközben mi költöztünk, a szerződés elveszett.

Megvolt az ivartalanítás, írtam a tenyésztőnek, hogy küldheti a tkt, meg legyen szíves mellékelni egy másolatot a szerződésről (ezt nem kellett volna), erre azt írta vissza , hogy ha nincs meg a szerződés, övé a kutya, adjam vissza, vagy beperel. Csak pislogok. Tehet valamit tényleg? Több mint százezer ftot fizettem! De nem is ez a lényeg, hanem hogy imádom a kutyám, nem akarom elveszteni!


2015. máj. 11. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Keresd meg a szerződést.
2015. máj. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tehet semmit,hiszen nála is van egy szerződés(?),amin rajta van a neved,adatok,stb.Ha neki sincs már meg,akkor hiába követeli,hiszen a.chip,meg minden a te neveden van.Max.nem kapod meg a törzskönyvet,ami annyira nem is lényeg,ha nem akarsz kiskutyákat,amit nyilván nem,hiszen ivartalaníttatad.De javítsatok ki,ha hülyeséget beszélek.
2015. máj. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez egyszerű. Ha van szerződés nála és bemutatja, ott vannak a feltételek (ivartalanítás) aminek eleget tettél, tehát nincs joga visszakövetelni. Ha nem mutatja be szerződést nincs mire hivatkoznia, hogy ővé a kutya.

A kutya elvesztésétől nem kell tartanod. Viszont legyen benned annyi, hogy a klubjánál bejelented, hogy hogyan működik az a kennel...

2015. máj. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, ez igaz, ő se tudja valószínűleg bizonyítani, hogy a kutya az övé, és már minden a neveden van.

De keresd az a szerződést mint állat, valahol biztos megvan egy költöződoboz alján.

2015. máj. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezért kell odafigyelni minden szerződésre! Sok mindent nem tehet egyébként, ha benne van a szerződésben, hogy ivartalanítás után megkapod a tk-t, de én is azt javaslom, keresd a szerződést, valahol biztos ott van!
2015. máj. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
TK annyira nem fontos, de most hiába kezd el perelgetni, ha a chipjén a te neved van, az oltási könyve megvan neked, akkor onnantól kuss a neve, ennyi erővel a szomszéd is mondhatná, hogy az ő kutyája, ha meg nem mutatja be a szerződést, akkor bizonyíték eltussolásában őt fogják bilincselni, szóval ne parázz, ne foglalkozz vele, esetleg kérdezz meg egy ügyvédet, bár szerintem ugyanazt mondaná, amit mi..
2015. máj. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy beperel? Ilyen nincs. Mégis mit mondana a bíróságon, hogy került hozzád a kölyökkutya? Kölcsönadta vagy mi? És akkor hol a kölcsönszerződés, meg eleve mekkora nonszensz kiskutyát kölcsönözni? Ha meg lopással vádol, az nem polgári, hanem büntetőeljárás. X ideje bizonyíthatóan nálad van a kutya, az első kérdés az lenne a rendőrségen, hogy miért is nem jelentette a lopást? Most tűnt fel neki, hogy hiányzik? Szóval ne vicceljünk már ilyen hülyeségekkel. Mondd meg neki, hogy menjen a fenébe, adjon ide minden papírt, vagy felnyomod a navnál, majdnem kizárt, hogy rendesen adózott volna a kutyák eladása után. Hülyeségekkel fenyegetőzni te is tudsz :) Nem nagyon értem, hogy mi lehet ennek a gyökérnek a motivációja, de legyél határozott és szerintem gyorsan leépíted.
2015. máj. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem váltotta ki a törzskömyvet az alomra.Vagy hamisítványt mutatott.Mindenképpen nézz után,tagja e valamelyik szervezetnek.Nem racionális dolog viszzavenni ivartalanított kutyát,valami sáros lehet nála.
2015. máj. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!