Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaság? De hogyan?

Szobatisztaság? De hogyan?

Figyelt kérdés
Tegnap éjszaka óta van velem egy kiskutya. 8 hetes. De nem hajlandó a helyén aludni, csak mellettem. Ha az ágy mellé teszem a dobozában, ott max 5 percig ha alszik, utána vonyit és kérezkedik hozzám, megszagol, oda bújik és alszik tovább mellettem. Ma már a kazánházba tettem, hogy szokja meg hogy ott az ő helye. A másik a szobatisztaság. Nem tudom elérni azt hogy kint végezze el. Kint vagyunk 10 percet, nem pisil, de ha be jövünk egyből be pisil. Éjszaka 2x kakált be a szobámba. Ahol van az alom oda raktam a kakiját, és egy zsepivel felitatott pisijét. Aludni semmit nem tudtam. Mit tehetnék hogy ne érezze azt hogy nem foglalkozom vele, hogy bent van a kazánházba. De muszáj vagyok addig amig nem szokik hozzá, és nem fog este vinnyogni. Tanácsokat szeretnék....köszi előre is
2010. febr. 24. 11:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

8 hetes, mit vársz tőle? Még az anyja mellett lenne a helye, oda szeretne bújni a testvéreihez, persze hogy egyedül érzi magát. Ettől függetlenül hiba beengedned az ágyadba; oda a párod való, nem a kutyád. Ha vonyít is, ne vedd ki a dobozából, inkább te rakd be mellé a kezedet, hogy megnyugtasd. Pár nap alatt megszokja, ha következetes vagy.


A szobatisztaságot se próbáld elvárni tőle ilyen kicsi korban, pláne ha nem viszed ki kellő időközönként. Egy 8 hetes kiskutya jó, ha egy óráig tudja tartani a vizeletét, székletét. Ennyit bír, nem többet. Ha bepisil-bekakil, az nem az ő hibája, hanem A TIÉD.


Óránként le kell vinni pisilni, és addig nem szabad feljönni vele, amíg el nem végezte a dolgát. Akkor pedig alaposan megdícsérni.


Ugyanezt éjszaka is meg kell tenni! Pont mint egy csecsemőnél, fel kell kelni hozzá, és le kell vinni. Éjjel esetleg elég csak kétóránként, kicsit idősebb korban háromóránként.


Napközben folyamatosan figyelni kell. ha látod, hogy forgolódik maga körül, szaglászik, keresi ahelyet, ahol kipakoljon, akkor felkapni, és nyomás az udvar, vagy ha nincs idő, akkor a kijelölt hely (fürdőszobában a pisis újságpapír vagy kutyapelus). Alomra ne próbáld rászoktatni, nem macska ez.


Aki ezekre nem tud elegendő időt és energiát áldozni, annak nem való a kölyökkutya, az vegyen magához felnőtt vagy növendék kutyát.

2010. febr. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%
Miért, mégis mire számítottál? Állandóan a kazánházban van? Ha kihozod onnan ugyanúgy hozzád fog menni. Ha lakásban akarod tartani akkor azt kell tenned hogy ahányszor felmegy az ágyadba megszídod és lerakod! Nehéz dolog de ha nem tetszik és nem így gondoltad akkor vegyél plüsskutyát.
2010. febr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
8 hetes kiskutyáról van szó. Hiányzik neki az anyukája és a testvére persze, hogy melletted akar aludni. Ha annyira nem akarod, hogy melletted aludjon próbáld helyettesíteni az anyukáját egy plüss állattal hát ha neki is beválik. 8hetesen pedig ne várd, hogy szoba tiszta legyen. Egy kutya általában fél éves koráig nem teljesen szoba tiszta. (vannak egyes fajták amiknél ez még tovább elhúzódik akár 8hónapos koráig is például a mopszoknál) Nem tudom mit vársz tőle eddig oda pisilt kakált ahova akart meg a testvérei is és az anyja feltakarította vagy a gazdi. Kicsi még. Egy 8 hetes kutyát nem lehet szobatisztaságra tanítani. Később lehet majd hogy gyakran viszed ki és dicséred meg ha kint végzi a dolgát ha meg bent akkor leszidod de egy 8 hetes kutyától ne várd ezt el. Esetleg ha betöltötte a 3hónapos kort mikor már megvannak a kölyök kori kötelező oltások akkor próbálkozhatsz újra evvel. Esetleg addig próbálkozhatsz alommal ahogy eddig is tetted persze akkor is dicséred a kutyát ha oda csinálja.
2010. febr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!