Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya való nekünk?

Milyen kutya való nekünk?

Figyelt kérdés

- párom éjszakás, én tanuló vagyok

- ebből adódóan szinte mindig lenne valaki otthon a kutyával

- sétáltatás úgy tudnánk megoldani: reggel 5-8 között valamikor (attól függően, melyikünk viszi el), délután 2-5 között valamikor, illetve kb 5 után bármikor (attól függően, én mikor érek haza)

- párom kistestűre szavaz, mert azt "jobb" lakásban tartani, hiába magyarázom, hogy nagytestűt is lehet, ha le van mozgatva.

- nyugodt fajtát szeretnénk, akivel nem futni kell egy órán keresztül, hanem elég neki a nyugodtabb séta, illetve elfekszik a lakásban is nyugodtan. (bár lehet ehhez a kritériumhoz nem kell nyugodt kutya). a lényeg, hogy ne valami pörgős vakarcs legyen.

- lehessen a kutyával utazni néhány órát (2-3) buszon, vihessük magunkkal kirándulni (szóval legyen család centrikus)

- jöjjön ki jól más kutyákkal (ha családhoz visszük magunkkal)


Milyen fajtákat ajánlotok?


2015. máj. 13. 12:15
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

8-as ez van. nem tehetek róla. sok szenvedést láttam már életemben (embert és állatot is), így pluszban nem keresem magamnak a fájdalmat.

na meg egyébként is. nem tök mindegy, honnan hozom a kutyát? falun ha szül 5 kölyköt egy kutya, 3-at azonnal küldenek a másvilágra, a másik kettőnél meg várnak néhány hónapot, hátha akad nekik gazdi, ha nem, akkor meg akkor mennek a másvilágra. inkább hozok akkor faluhelyről kutyát. nekik talán ez így jó? hát nagyon nem!

szóval, ha nem tudsz választ adni a kérdésemre, akkor ne válaszolj.

2015. máj. 13. 12:45
 12/40 anonim ***** válasza:
83%
"Papír" nélkül nincs fajtatiszta kutya (mivel semmi sem bizonyítja hogy az lenne). Azt fajtajellegű keveréknek hívják, akitől vették, azt pedig szaporítónak. Ennyi, ezen nincs mit magyarázni, bár te úgy is nekiállsz majd.
2015. máj. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
78%

papír nélkül nem fajtatiszta, hanem fajtajellegű keverék :) és akitől vásároltatok, az nem tenyésztő, hanem egy egyszerű, mezei szaporító.

szép dolog, menhelyről nem fogadnál be, de egy szaporítótól szívesen vásárolsz keverék kutyát.. (ugye tudod, hogy a menhelyek is miattuk vannak tele? és az olyan emberek miatt, akik még pénzelik is őket?)

2015. máj. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
12-es, igenis tenyésztő volt. te tudod, vagy én? láttuk a kutya családfáját... apját, anyját, nagybácsikat stb... volt nekik papírjuk, de mi nem kértünk, mert csak egy társa, családtagra volt akkor szükségünk, nem egy kiállítás-és tenyészkutyára.
2015. máj. 13. 12:47
 15/40 anonim ***** válasza:
53%

olyan nincs, hogy nem kéred, azt odaadják :D és 4ezerért egy tenyésztő nem ad kutyát, mert neki rengeteg munkája van benne, hogy azokat a kölyköket, szülőket összehozza.

de gondolom ezt hiába kezdeném el magyarázni.

2015. máj. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 misterblockhouse ***** válasza:
61%
Plüsskutya, b***meg
2015. máj. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
a tenyésztő akkor hagyta abba a tenyésztést, mert költözött fel vidékről Pestre. a mi kutyánk az utolsó alomba tartozott.
2015. máj. 13. 12:52
 18/40 anonim ***** válasza:
43%
2015. máj. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
komolyan nem hiszen el... tudom, mi a különbség szaporító és tenyésztő között. az ismerősünk tenyésztő. vagyis volt tenyésztő, mert mint már mondta, évekkel ezelőtt abbahagyta.
2015. máj. 13. 12:55
 20/40 anonim ***** válasza:
24%

szia kérdező!


Ne is foglalkozz az okoskodókkal.Nekünk is tenyésztőtől lett fajtatiszta németjuhászunk :) és mi is poton pénzért kaptuk tőle,mert már nyűg volt neki a tenyésztés és az utolsó alomból adott nekünk kutyust. Nem törzskönyveztettük mi sem,pont azért,mert mi házi kutyusnak akartuk. És nem jelleges keverék,hanem fajtatiszta a miénk is,többször állítottak meg vele az utcán, hogy adjuk oda a rendőrségnek,majd ők kiképzik stb :)


Erről ennyit.


Szóval én kistermetű kutyust ajánlanék nektek lakásba,és yorkshire-t pl azért nem ajánlanám,se francia bulldogot,se más bulldogot, se egyéb nyomott pofácskájú kutyust, mert sajnos náluk lehetnek légzőszervi betegségek.(nemcsak annyi, hogy horkolnak,hanem sajnos komoly bajuk is lehet sokszor!)


Spánielt, vagy kisebb terriereket ajánlanék. Foxi,beagle esetleg,vagy máltai kutyust.(maltese)

2015. máj. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!