Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya való nekünk?

Milyen kutya való nekünk?

Figyelt kérdés

- párom éjszakás, én tanuló vagyok

- ebből adódóan szinte mindig lenne valaki otthon a kutyával

- sétáltatás úgy tudnánk megoldani: reggel 5-8 között valamikor (attól függően, melyikünk viszi el), délután 2-5 között valamikor, illetve kb 5 után bármikor (attól függően, én mikor érek haza)

- párom kistestűre szavaz, mert azt "jobb" lakásban tartani, hiába magyarázom, hogy nagytestűt is lehet, ha le van mozgatva.

- nyugodt fajtát szeretnénk, akivel nem futni kell egy órán keresztül, hanem elég neki a nyugodtabb séta, illetve elfekszik a lakásban is nyugodtan. (bár lehet ehhez a kritériumhoz nem kell nyugodt kutya). a lényeg, hogy ne valami pörgős vakarcs legyen.

- lehessen a kutyával utazni néhány órát (2-3) buszon, vihessük magunkkal kirándulni (szóval legyen család centrikus)

- jöjjön ki jól más kutyákkal (ha családhoz visszük magunkkal)


Milyen fajtákat ajánlotok?


2015. máj. 13. 12:15
1 2 3 4
 21/40 anonim válasza:
68%
Yorki mellett azért döntöttem,mert kistestű,nem hullik a szőre,barátságos emberekkel-kutyákkal,legalábbis az enyém.Nem rágott szét soha semmit.Nem pörög,átvette az én stílusomat,mindketten lusták vagyunk,ő is sokat alszik.Simán utazik autóban,szeret kirándulni,sokat vittem biciklin is.Nem idegbeteg,nem ugat össze-vissza,csak jelez ha jön valaki.
2015. máj. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a 20 és 21-nek :)
2015. máj. 13. 13:11
 23/40 anonim ***** válasza:
74%
A törzskönyv nem azért kell, hogy papírod legyen, hanem hogy ne támogasd a szaporítókat, akik miatt tele vannak a menhelyek!! Amit persze a gyomrod nem vesz be, de azért támogatnád őket!!
2015. máj. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
már elmondtam 82-szer, hogy tenyésztőtől vásároltunk!!
2015. máj. 13. 13:13
 25/40 anonim ***** válasza:
63%
Nem az számít, hogy attól vásároltatok vagy sem, hanem hogy most attól vásároljatok. Különleges helyzetek adódhatnak, amikor a tenyésztő áron alul, esetleg ingyen adja a kutyát, de ez ritka, mint a fehér holló, és erre alapozni hülyeség. Tehát ha nem akarod a kutyák szenvedését támogatni, amit a 'látni sem bírsz', akkor egy normális tenyésztőtől vásárolj egy egészségügyileg szűrt, törzskönyves kutyát, ne egy szaporítótól, csak mert olcsó.
2015. máj. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:

komolyan mondom... ide kérdést kiírni...

inkább hazamegyek a falumba, és elhozom az első kutyát, akit Mari néninél meglátok...

2015. máj. 13. 13:20
 27/40 anonim ***** válasza:
Nekünk Shih-Tzunk van: Járunk kirándulni, nagyon embercentrikus, a gyerekünket imádja, és elvan a többi kutyával. A szőrét, viszont fésülni kell, és elég hamar nő, viszont nem hullik.
2015. máj. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 bollocks ***** válasza:
86%
Ha a kutya tartásával kapcsolatban is annyira sötét leszel, mint a kiválasztásával kapcsolatban, akkor csak megismételni tudom az egyik korábbi választ: Plüsskutya, b***meg
2015. máj. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
83%

"Foxi,beagle esetleg,vagy máltai kutyust.(maltese)"


Foxi, beagle pont nem arról híres, hogy nyugodt kutya.

2015. máj. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
63%

Azért javasoljuk a törzskönyves kutyát, mert akkor nem fogod a kutya árának a többszörösét az orvosnál hagyni.

Nézd meg ezeket az oldalakat, rá fogsz jönni, mi a baj (ha nem, akkor csak sajnálni tudlak.) Baromi sokat változtak az idők, mióta Te kutyát vettél, ebben biztos vagyok! Az meg, amit a menhelyről írtál, egyszerűen gyengeség, de komolyan.


[link]


[link]


[link]


[link]

2015. máj. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!