Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya való nekünk?

Milyen kutya való nekünk?

Figyelt kérdés

- párom éjszakás, én tanuló vagyok

- ebből adódóan szinte mindig lenne valaki otthon a kutyával

- sétáltatás úgy tudnánk megoldani: reggel 5-8 között valamikor (attól függően, melyikünk viszi el), délután 2-5 között valamikor, illetve kb 5 után bármikor (attól függően, én mikor érek haza)

- párom kistestűre szavaz, mert azt "jobb" lakásban tartani, hiába magyarázom, hogy nagytestűt is lehet, ha le van mozgatva.

- nyugodt fajtát szeretnénk, akivel nem futni kell egy órán keresztül, hanem elég neki a nyugodtabb séta, illetve elfekszik a lakásban is nyugodtan. (bár lehet ehhez a kritériumhoz nem kell nyugodt kutya). a lényeg, hogy ne valami pörgős vakarcs legyen.

- lehessen a kutyával utazni néhány órát (2-3) buszon, vihessük magunkkal kirándulni (szóval legyen család centrikus)

- jöjjön ki jól más kutyákkal (ha családhoz visszük magunkkal)


Milyen fajtákat ajánlotok?


2015. máj. 13. 12:15
1 2 3 4
 31/40 sippara ***** válasza:
67%
Milyen cuki :D a kutyák szenvedését ugyan anyagilag nagyon szívesen támogatja, csak látni nincs gyomra... Hát nekem meg asszem ehhez a kérdéshez nincs ma gyomrom.
2015. máj. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
78%

A teljes bejegyzés: [link]



Kölyköt akarsz? Mert a kölyök cuki? Mert el sem tudod képzelni, hogy egy felnőtt kutyát vigyél haza menhelyről? Kiskutya kell, a bekakálással, a nyüsszögéssel, a babaszagú bőrével? Megértem. Vagyis tökre nem értem meg, mert szerintem hüjjjeség. Elfogadom. Kiskutyát akarsz.


Most olyat mondok, amitől lefialsz. A kölyökkutya DRÁGA! Hja, persze, most kezdesz röhögni, hogy dehogy drága, a szomszédban is most születtek kisvizslák, és már tízezerért meg lehet őket venni. Az semmi, annyit tökre megér, hogy Pistike örüljön. Erre én azt mondom: fajtatisztát akarsz? Keress egy megbízható tenyésztőt. Nem tízezer lesz, hanem százezer. De ennyibe kerül egy kutyakölyök. Sok? Rengeteg. Szerintem is, tökre sok. Mégis mit akarsz? Ingyen kutyát? Vegyél plüssállatot! Minden mással a szaporítókat támogatod. A kutyakereskedelmet. A csirkefejséget.


Zéró kölyök. Ennyinek kellene törzskönyv nélkül születnie. De ti nagyokos kétlábúak nem törődtök semmivel, csak a saját ostobaságaitokkal. Miért ugatom most ezt el? Egy kisvizsla miatt. Zérónak hívják. És szaporítótól vette egy család, olcsón, szinte ingyen. Pont annyit adtak érte, amennyit szerintük egy lélek ér. Mert ahogy ez lenni szokott, azonnal kiderült, hogy Zéró parvós. Ennyi pénzért ugyanis kinek érné meg a kiskutyákat oltani, féreghajtani és megfelelően ápolni? A szaporítónak megéri őket tízezerért eladni oltatlanul, betegen, max néhányan belehalanak. De neked megéri megvenni őt?


Tegyük fel, ennyire hüjjje vagy. Vettél egy cuki kölyköt, aki tökre beteg. Mit teszel? Azok, akiknek van esélyük a deményista útra térni, mindent megtesznek a kiskölyökért, orvoshoz cipelik, injekciózzák, és annyi töpirevalót költenek rá…hogy sírnak majd, ha a számlákra néznek.


Vagy egy csirkefej vagy, aki nem akar sem fáradozni, sem költeni a kutyára, és vesszen az a tízezer, elviszed egy orvoshoz, hogy inkább altassa el. Beteg. Selejtes. Neked nem kell. Ne hörögjetek, ez nem sci-fi. Ez történt Zéróval is. Most a Futrinka Egyesület és az állatkórház dolgozói küzdenek az életéért. Ami másnak nem ért sokat, az megint az állatvédők terhe lett. Nekik pedig mindent megér, hogy ő is esélyt kapjon az életre. De ez az esély nagyon kicsi…


[...]


1. Sohadesohadeshoha ne vásárolj kutyát hirdetésekből, internetes oldalakról, aluljárókban, szomszéd nénitől, piacon! Ha ragaszkodsz a fajtatiszta kutyához, keresd a fajtamentőket vagy gyűjts elég töpirevalót egy tenyésztő megfizetésére.


2. Ha van kutyád, ivartalaníttasd. Tök alap. Hányszor ugassam még el???


3. Támogass valamilyen állatvédelmi szervezetet, akik nem csak a szép vizslababákért küzdenek, hanem az esélytelenekért is! Mert Zéró most a Futrinka Egyesületnél van, és mindenki őrjöng, ezer megosztást, segítséget kap. Csak rajta múlik, túléli-e…


Na, de miért nincs ez az őrült hiszti, mikor arról van szó, hogy szegény kis keverékeket kell megmenteni? Ott egy vizslamama négy fekete kölyökkel, nyilván nem ő akart babákat. Nekik ki segít?

2015. máj. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

Bolognese, Havanese, esetleg tacskó (a tacsit csak azért írtam, mert nekem is az van, igaz, nehéz lefárasztani, de imád utazni, a túrákat imádja, elvan egyedül is)

A kutya személyiségétől is függ, hogy jön ki másokkal :)

2015. máj. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
15%

édes drága jó Istenem :D fizikailag fájt végigolvasni ezt a sok okos hozzászólást. A kérdésre válaszoljatok, aztán mehettek menhelyre kihozni az összes kutyát egész nyugodtan.


Imádom a kutyákat, ennek ellenére eszembe se jutott, hogy menhelyről hozzak egyet, amikor eljött az ideje, hogy lehet eb. Miért? Mert nem. Megvolt a körvonalazódott elképzelés, nem kell egy lutrikutya. Gonosz vagyok? Lehetséges. Én a magam részéről azt büntetném, akinek a kutyája menhelyre kerül, nem érdeklne az oka. Az ő kutyája, az ő felelőssége. Aki ezt nem tudja vállalni, bűnhődjön.


Ettől függetlenül becsülöm és tisztelem azt, aki menhelyről visz ki kutyát magához. Éppúgy, mint azt, aki rendszeres testépítés végez. De egyikre se vagyok kíváncsi non-stop. A te döntésed, a te életed, a te kutyád. Megállna a jó anyaföld mozgása, ha végre egyszer tiszteletben tartanánk a másikat? Elmondta a kérdező, hogy NEM akar menhelyről kutyát kihozni. Pont. Történet vége. Mit nem lehet ezen érteni?


Kérdező: higgy a párodnak. vagy nekem. A kistestű való inkább lakásba. Látom a környéken a vizsla-boxer tulajokat, nem mindig őszinte a mosolyuk, amikor naponta 5-6 órát mozgatják a kutyát. Elvan a nagytestű is, persze hogy elvan, de magaddal bszol ki -vagy a kutyával-. Egyiket se akarod gondolom.


Nem ajánlgatok fajtákat, csak egyet: nekem spániel van, épp ideális a mérete, a temperamentuma, a mozgásigénye. Ha megyünk szereti. Ha egész döglés van, szereti. A lényeg, hogy ott legyél. Azt imádja. Ha otthagyod, akkor is elvan. Kicsit csökönyös, kicsit mindent elér a bánatos fejével, de lakásba szerintem remek választás.

2015. máj. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
89%

#34, ezzel csak az a baj, hogy te se látsz tovább az orrodnál. Azt hiszed, hogy a menhelyes kutyák csak a Mari néni meg a Pityu bácsi keverék kölykeiből kerülnek oda? Nagyon nagyon tévedsz...


A kérdező nem akarja kifizetni a hivatalos tenyésztőtől származó fajtatiszta kutya árát. Tehát majd fogja magát és vesz szaporítótól 10-20 ezer forintért egy kölyköt, ami ugyan nem fajtatiszta, de jó van az', há hasonlít az a Google-s képekre, jó lesz az ennyié'... A "Louis Vuitton táskát akarok csakazértis, a noname nem jó, de nincs pénzem eredetire, így megveszem a kínait hogy azzal villogjak" eset.


Csak azt nem látja baromira senki, hogy ha a szaporítónál születik mondjuk 5 kiskutya, aztán majd odaadja őket 10 ezerért, oltatlanul, férgesen, az neki tök jó, 50 ezer forint a semmire... Mert egy kiskutya nevelése 8 hetes koráig sehogy sem jön ki 10-20 ezer forintból. Találgassunk hát, hogy vajon mivel spórolt, a kajával, oltással, féregtelenítéssel?


A kérdező lehet megvesz 1 kölyköt, de mi van a többi néggyel? Nehogy azt hidd, hogy hogy az ilyen ""fajtatiszta"" kutyákat nem dugják menhelyre. Szerinted miért van annyi fajtamentés? Ha lesz valami örökletes betegsége, vagy kiderül hogy beltenyésztett vagy mégsem úgy néz majd ki ahogy azt a gazdi akarta, mit neki az a 10-20 ezer forint.


A szaporító meg gyártja tovább a kölyköket, mert neki ez csak könnyű pénzt hozott a konyhára, pedig csak összeengedett 2 kutyát, semmit se csinált.

2015. máj. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
90%
Szeretek itt élni Balkánisztánban. A 20 milliós Audival járó németnek nem derogál magyar keverék kutyát örökbe fogadni, sokszor öreget és rondát, de a magyar csóró panelprolinak 'fajtiszta' kutya kell, persze ócsón és azonnal, neki nem kell más eldobott korcsa, azzal nem lehet a fészbukon villogni. Ezért a mentalitásért tart ez az ország ott, ahol.
2015. máj. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
37%
Utolsó előtti: gonosz nem vagy, csak tipikus, ostoba proli. De hát ezért szeretjük ezt a csodás országot:)
2015. máj. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Nem proli, igaza van! Aki nincs benne az állatvédelemben, az nem tudja ezeket! De persze úgy okoskodni, hogy nem láttok bele ezekbe a szörnyűségekbe, sokkal egyszerűbb!
2015. máj. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
37%
A prolis kommentem a 71 %-osnak ment, nem az utána válaszolónak.
2015. máj. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
0%

#34-es vagyok.


Nem ment át a mondanivalóm úgy érzem. Azért szeretjük ezt a csodálatos országot, mert senkiben nincs egy falat megértés, tisztelet a másik iránt.


Az emberek zöme olyan -elég ha titeket veszlek mintapéldának-, hogy ha behívnálak benneteket egy nappaliba és azt mondanám, hogy srácok, bármit csinálhattok itt nálam, csak ne hugyozzatok a vázába, tízből kilenc éjfélig belepisálna.


Nem azon van a hangsúly, hogy okos/nem okos dolog menhelyről hozni kutyát. Nyilván bölcs döntés, de nem erről beszéltem. Arról beszélek, hogy Balkánisztán csodás népe egy csorda hülye, akinek négy oldallal ezelőtt meg lett mondva, hogy nem menhelyi kutya lesz, köszöni szépen a kérdező, fajtát tessenek mondani neki.


Erre föl nagy meglepetésemre mi történik? Négy oldalon keresztül pofáztok a menhelyről.


Persze, lehet, hogy én proli vagyok. Nem gáz. Ti meg agyhalottak.


(talán így már átment, hogy miről regélek)

2015. máj. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!