Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell csinálni, ha egy...

Mit kell csinálni, ha egy pitbull jön veled szembe a gazdi nélkül az utcán és tök egyedül vagy?

Figyelt kérdés
2010. febr. 24. 14:30
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
És ha még távol van?? Jobb másik utcát választani??
2010. febr. 24. 15:00
 12/29 anonim ***** válasza:
87%
Nos, ha szembe találkozol egy pitbullal, ugyanannyi az esélyed hogy megharap, mint bármely másik kutyánál, annyi hogy a pitbull ha megijed nem szalad el hanem támad, normálisan viselkedsz és nem provokálod elvileg semmi baj nem lehet. Nekem staffordom van imádja az embereket, portát őrzi, de kerítésen kívül nagyon barátságos. De volt már hogy én is kerültem kóbor kutya végett, jobb a békesség. Ha meg megtámad egyetlen dolgot tudsz tenni, szórsz magadra egy kis sót, legalább finomat egyen a kutya:DDD
2010. febr. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 Akiteki ***** válasza:
100%
Fogd meg, vidd el egy állatorvoshoz, nézze meg, hogy van-e chip benne. Annak alapján meg lehet találni a gazdiját. Lehet, hogy már nagyon keresi.
2010. febr. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
78%
Megfogod magad, elsétálsz mellete vagy ha segíteni akarsz neki vidd el egy orvoshoz és nézesd meg, a chip-et, hogy van-e neki vagy a nyakörvét ellenőrizd ha azon nincs semmi d evan neki akkor chip-et is nézess. Ez is 1 kutya...Nem egy vérengző fenevad sőt...:D Mit kell tőle félni?
2010. febr. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt mint amikor egy tacskó, komondor, golden retriever, agár vagy akármilyen kutya. Mész tovább fapofával és elmész mellette. Ha nagyon szembe jön egy kicsit módosíthatsz az útvonalon ha félsz, de csak mintha arra sétálnál amúgy is és annyi.
2010. febr. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
79%
Csak légy nyugott.Az állatok megérzik ha félsz,így azt sejtik könnyű préda vagy.De ha persze kutyával vagy akkor egészen más.Nekem is van kutyám,és én is félek amikor szembejön egy kóbor eb.Gyorsan húzd el a kutyát a közeléből!Beszélj a kutyához hangosan(na persze ha vad vagy morog)pl.:Mars innen! stb.Vagy menny gyorsan át a túloldara!!
2010. febr. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Velem jött már szembe pitbull gazda nélkül. Anyukám egyből rászólt, hogy ne nyúljunk hozzá és megpróbálta elküldeni, de nem tűnt veszélyesnek, sőt nagyon aranyos volt. Odajött hozzánk és nyugodtan megsimogattam. Amúgy a pitbullok nagyon kedvesek és aranyosak az emberrel szemben. Csak a kutyákkal szemben olyanok, de csak akkor ha nem szocializálták rendesen. Aztán jött a kutyus gazdája és mondta, hogy nem bánt nyugodtan lehet simogatni, dögönyözni. Utánna odahívta magához a kutyusát és szépen elfutottak együtt. Úgyhogy ne izéld ezt túl. Az a kutya veszélyes, amelyik megfeszül, vicsorog és támadni akar. Ez nemcsak pitbull lehet. Lehet németjuhász, tacskó, westi, husky...

Nézd meg ezt:

http://www.youtube.com/watch?v=sf2tw4gWCnY&feature=PlayList&..

2010. febr. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 Akiteki ***** válasza:
70%

A válaszolók 90 %-nak meg sem fordul a fejében, hogy segítsen szegény kutyán, ha már gazda nélkül csatangol?

Marhajó!

2010. febr. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen csak kíváncsi vagyok, hogy volt-e már valakinek bonyodalma pitbullal.(Hallgattam a híreket, hogy felfüggesztették a fegyházbüntetését az anyának, akinek a gyerekét egy pitbull marcangolt szét)

18:44 köszönöm a válaszod

2010. febr. 24. 19:05
 20/29 anonim ***** válasza:
75%

Minden kutya lehet veszélyes, ha félrenevelik. És még a harci kutyának kikiáltott fajták is lehetnek békés, gyerekszerető ebek, ha helyesen nevelik őket.


Abban a bizonyos esetben, amit említesz, a bíró helyében alaposabban megvizsgáltam volna a kutyák tartási körülményeit. Ha jól tudom, pl láncon voltak tartva... :-( Csoda-e, ha elvadultak?


Ezenkívül egy kétéves gyerek még nem tud a kutyával bánni, nem tudja kezelni, kiszámíthatatlan a viselkedése, hadonászik, kiabál, zajt csap, elesik... Egy béketűrő vizslával vagy gondival, egy picike yorkival se lenne szabad egyedül hagyni!


A kérdésre válaszolva: egy kutya nem kutya. Ha egy egész csapat jönne velem szemben, akkor talán inamba szállna a bázorságom (160 centis nő vagyok), de egyetlen kutya ugyan miért támadna meg, ha nem vagyok rá nézve fenyegetés? Ő se hülye. Számtalanszor találkoztam mág magányos kutyával kietlen úton, és még mindegyik barátságos volt. Ha az ember hagyja, hogy ők tegyék meg az első lépést, akkor a találkozás rendszerint barátságos, a kutya érdeklődő, esetleg el is indul az ember után, mert megbízik benne. Ha épp van nálam kaja, akkor adni szoktam belőle nekik.

2010. febr. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!