Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha az 1éves Golden...

Mit tegyek ha az 1éves Golden Retrieveremnek gyenge a hátsó két lába?

Figyelt kérdés
Futni tud! Csak hamar lekell ülnie ,és miközben fut jobra balra riszálja a csípőjét

2015. máj. 16. 11:44
1 2
 1/11 fantasy3 válasza:
51%

Próbálj meg neki kálciumot adni,az állatkereskedésben vagy állateledelesnél lehet kapni kapszula formájában.Meg van adva,hogy hány kg-os kutyának mennyit kell adni belőle.Ezt nekünk is egy állatorvos tanácsolta és segített.

Bár nekünk egy Közép-Ázsiai Juhász kutyánk van,aki most 2 éves,már elérte a kifejlett méretét,most 80 kg-os. Nagyon gyorsan fejlődött és görbék voltak az első lábai nagyon és elkezdtük adni neki a kálciumot és teljesen helyre hozta...most gyönyörű szép egyenes. Mivel a Ti kutyátok se valami kistestű,lehet nálatok is ez a gond,h a csontja nem elég erős,szerintem próbáljátok meg,ártani biztos nem árt,hiszen vitamin,ha jó adagban adjátok csak javára válhat.Remélem helyre jön :)

2015. máj. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Magadtól ne adj semmit. A csonterősítő is okozhat deformálódást. Állatorvossal nézesd meg!
2015. máj. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nincsen eldeformálódás a lábán.A szomszéd szerint csípőficamos ,de én úgy tudom akjor fájdalmai lennének de én nem látom hogy fájna neki
2015. máj. 16. 13:20
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Diszplázia könnyen lehet neki, én mindenképp ajánlanák egy röntgent. De a legfontosabb ,hogy keress fel egy orvost!
2015. máj. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem rég volt babéziás.
2015. máj. 16. 14:16
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem látod, hogy fájdalma lenne? Szerinted miért csámpázik, meg miért ül le, ha megterhelte magát? Csak azért, mert nem visít, még jelzi ő, hogy nem oké. Nézesd meg állatorvossal mindenképpen, mert ha ezzel nem foglalkozol, könnyen lehet, hogy egy-két éven belül járni sem fog tudni durva fájdalomcsillapítók nélkül. Persze az is lehet, hogy csak valami könnyen kezelhető dolog, de semmiképpen nem az otthon megoldós típus, ugyanis amíg nem tudod, hogy mi a baja, addig nem is tudod kezelni. Szóval irány a doki, meg a röntgen.
2015. máj. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#1: a kalcium amúgy nem vitamin, és árthat. Ne játssz állatorvosost, kérlek, főleg, amikor a te kutyádnak tök más baja volt. Vagy szeretnél azzal a tudattal élni, hogy miattad nyomorodott meg egy kutya fiatalon, mert nem került dokihoz?
2015. máj. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvoshoz elviszed, elmondod neki a tüneteket és kérsz egy csípőröntgent.

Esélyes a diszplázia, de lehet más ízületi probléma is, ezt csak doki tudja kideríteni.

2015. máj. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 fantasy3 válasza:
0%

#7: Gratulálok, hogy a válaszomból annyi a legfontosabb Neked, hogy a kalcium nem vitamin, főleg, hogy ez amúgy a kérdés - válasz szempontjából teljesen lényegtelen.

Amit itt tanácsoltam, az egy lehetőség, amivel élni lehet, de ezek szerint a "kalcium nem vitamin" észrevétele annyira lefárasztotta az agyad, hogy ez az opció fel sem merült Benned.

Amúgy, ha egy állatnak baja van és a gazdája, ahelyett, hogy orvoshoz vinné itt kérdezget elég nagy baj. Innentől kezdve nem az én lelkemen szárad ha bármi baja is lenne.

Tartok és tartottam jó néhány háziállatot, hogy tudjak TANÁCSOT adni másoknak. Bármi bajuk is volt, egyből orvoshoz vittem/viszem Őket. Az persze más kérdés, hogy elég sok "állatorvos" annyira se ért az állatokhoz, mint egy járókelő az úton. De hála istennek én találtam egy megfelelő állat klinikát ahol értenek a dolgukhoz.

2015. máj. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Elvittük a kutyát a dokihoz és kiderült hogy a kutyának jók a színészi érzézékei.
2015. máj. 19. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!