Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen távokra vihetem a 14...

Milyen távokra vihetem a 14 hetes magyar Vizslámat és ha egész nap a kenelbe van és később milyen távokra vihetem?

Figyelt kérdés
2010. febr. 24. 18:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Mekkora kenelbe zárod azt a vizslát? Remélem csak mert még kicsi és csak addig mér egyedül van. Annak a kutyának a mozgás az életelleme.

Amúgy te hamarabb ki fogsz fáradni, mint ő. A kutya ha kell pár perc alatt ki tudja magát pihenni, és megy tovább. Annyi, hogy kicsiként ne futtasd sokat, csak amit magától fut, mert nem jó a csontjainak.

2010. febr. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
ha hetente 2szer 1 km??
2010. febr. 24. 19:14
 3/20 A kérdező kommentje:
Olyan 5 méterszer 2 méteres a kenel és kilát mindenfelé!!
2010. febr. 24. 19:14
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
nagyon kevés neki az a séta. naponta kéne ennyit. 14hetesen már igen nagy mozgásigénye van.
2010. febr. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nekem nem vizslám van, én vittem naponta, és észre fogod venni a kutyán hogy mennyi kell neki, nem lehet így megmondani mekkora távra vidd, látnod kell a kutyán hogy mennyire fáradt, ha látod hogy kezd már nagyon fáradni fordulj meg vele és mehettek haza, én így csináltam mindig ha láttam hogy bírja akkor kicsit tovább mentünk. Folyamatosan növeld a távot, de egy idő után te nem fogod bírni:DDD, meg sztem ne zárd kenelbe, az egy vizslának nem való.
2010. febr. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Egész napra kennelbe zárni egy 3 hónapos kutyát??? Megűáll az ember lángesze. Most nem azért, de ez szerintem állatkínzás.


A szomszédaim dettó ezt csinálák, a jobb és a bal oldali is. Bevágták a kiskutyát egy kennelbe egész napra, aztán hadd nőjön. A kutyók egy ideig még áhítozták az emberi figyelmet, csóválták a farkukat, ha a kenneljük felé mentem a mi kertünkben. Pár hónap múlva már nem csóválták a farkukat, hanem ugattak. A "gazdik" gyerekei is el lettek tiltva a kutyktól, mert haraptak. Ezt lehet elérni kennelben tartással.


Igaz, hogy a magyar vizsla egy béketűrő, kedves, gyerekszerető fajta, de mindenféle kutyát el lehet rontani. Ezt is. Egyelőre jó úton jársz effelé.

2010. febr. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
1km ert mentem eddig vele gyalog és folyton csukott szájjal ment és még ő húzott hogy szaladjak és még ne mis lihegett!!
2010. febr. 24. 20:33
 8/20 A kérdező kommentje:
amúgy minden nap ki van engedve szaladgálni és labdázunk 2en vele kb 20-25percre meg szaladgálunk vele vagy ha jobban ráérek akkor kerülük vele egy pár utcányit!!
2010. febr. 24. 20:38
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha csukva van a szája és még húz is akkor mehetsz vele nyugodtan:))), gondold át ezt a kenelt, nem megoldás hogy kiengeded labdázni, ez vizsla ő nem kenelbe való.
2010. febr. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Te vajon mit szólnál, ha egész napra bezárnának egy szűk ketrecbe azok, akik szeretnek, azaz a családod, és csak naponta 20 percre engednének ki? Meg ha épp rád érnek, akkor sétáltának veled két utcányit néhanapján? Szerintem bediliznél.


Ha ennyire nincs időd a kutyádra, akkor neked kaktusz való, vagy plüsskutya. Utóbbit még simogatni is lehet, és azzal is mehetsz egy-két utcányit sétálni, ha épp ráérsz.

2010. febr. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!