Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen távokra vihetem a 14...

Milyen távokra vihetem a 14 hetes magyar Vizslámat és ha egész nap a kenelbe van és később milyen távokra vihetem?

Figyelt kérdés
2010. febr. 24. 18:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap séta, nem amikor ráérsz!!! ez a kennel dolog az agyamra megy. minek kellett akkor kutya???
2010. febr. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

"amúgy minden nap ki van engedve szaladgálni és labdázunk 2en vele kb 20-25percre meg szaladgálunk vele vagy ha jobban ráérek akkor kerülük vele egy pár utcányit!!"


Hát nem viszed túlzásba....

Ez lesz vele akkor is amikor már nagyobb lesz??

Ezek a kutyák ha megnőnek heti 2-3 alkalommal simán lefutnak 10-15 km-t!! Te meg kiszúrod a szemét 1-gyel. Ok amíg kicsi addig NE terheld, de utána mi lesz??

2010. febr. 25. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Megőrülök ezektől a kennelbe zárós emberektől! Nem hallottál róla, hogy a kutya falkaállat? Nekik az emberek, a családjuk jelentik a falkát. Az, hogy bezárod azt jelenti számára, hogy kiközösíted a falkából, ami talán a legnagyobb büntetés egy kutyának. Ráadásul pont egy vizslát... De még ha nem is csukod kennelbe, akkor sem elég neki heti párszor 1 km séta és ahogy nő úgy növekszik a mozgásigénye is. Mindenképp naponta kell vele sétálni, plusz vidd ki rendszeresen valahova a természetbe, erdőbe, mezőre, ahol el tudod engedni, szaglászni tud és futkározni. Vidd kutyák közé, akikkel játszhat. Legjobb lenne beiratkoznotok egy kutyaoviba, ott szocializálódhatna a kutyád, te meg tanulhatnál az oktatóktól.
2010. febr. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
66%
Ne morogjatok még azt se tudjuk mér van kenelbe, lehet anyu akinek fogalma nincs a kutyáról csak így engedte meg a gyereknek, ha a kérdező meg még gyerek, de ezt se tudja senki, honnan tudná, milyen körülmények között lehet megfelelően tartani egy vizslát. De mindenkinek igaza van nem kenelbe való, egy kutyának se jó, de nem kell ezért egyből hurrogni. Kutyát meg ki kell engedni az udvarra, és heti több alkalommal póráz nélkül futtatni. Kenelt meg lebontani azzal is lesz plusz hely a kutyának.
2010. febr. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
1 km az semmi. Nekem fele akkora kutyám van, mint neked, és egy kör minimum 4-5 km (egy óra). Főleg ha csak kennelben engedi tartani anyukád, az lenne a megoldás, hogy reggel is sétálsz vele fél órát suli előtt, aztán amikor hazajöttél az iskolából, akkor is 1-2 órát, és este sem árt vele foglalkozni a kertben mondjuk legalább egy órát. A kennelben hagyj bent neki játékot, pl. egy olyan csomózott kötelet, amit rágcsálhat, meg egy labdát (amit nem tud szétrágni). Ugye fedett a kennel, és a fekvőhelye nem tud vizes lenni, és nincs huzatban a fekhelye? Erre mindig figyelj!
2010. febr. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

"honnan tudná, milyen körülmények között lehet megfelelően tartani egy vizslát."


Mielőtt autóba ülök, megtanulok vezetni. Mielőtt könyvet írok, megtanulok írni. Mielőtt kutyám lesz, beszerzek egy csomó kutyás könyvet, és megtanulom, hogyan kell nevelni, táplálni, tartani.


Ennyi. Szerintem magától értetődő és tök logikus.

2010. febr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vizsláim vannak, kölyök is..... Kb. fél-1 éves korára ezzel a napi 20 percre kiengedjük szaladni módszerrel tökéletesen kezelhetetlen, idegbeteg kutyát fogsz nevelni, akivel biztosan nem bírsz majd el, sétáltatni meg nem fogod tudni, mert megy amerre lát szerencsétlen, az biztos, így szépen lassan elmaradoznak a séták is, marad a kennel.... És ezt tényleg jóindulatból írom csupán. Gondolkodj és változtass!!!!!
2010. febr. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

na, azért vannak a menhelyek dugig magyar vizslával ...

nyomorult állat ... szerintem keress neki egy olyan gazdát, aki legalább az alapjait tudja annak, hogy mire van szüksége egy kutyának

2010. febr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Minden madár morog a kennelben tartásra... Tény hogy a vizsla nem való kennelben tartásra. De azt meg elfogadjátok hogy ma már szinte minden 2-ik ember kutyát tart a lakásban?? Erre miért nem ripáltok?? Idióták.. Kertes házba miért ne lehetne kennel?? A séta amit írt az tényleg kevés. Ki kell engedni a kertbe is hadd rohangáljon sokat utána meg hosszú séta és ha ráér akkor kirándulás stb.. És most ne kezdjétek azt hogy ha ráér szövegemet kikezdeni ti talán nyugdijasok vagytok hogy mindíg van időtök a kutyára?? És most jön mindjárt az a szöveg hogy akkor minek kutya?? És nektek minek? Ti nem dolgoztok? Akkor hogy adtok neki kaját meg mindent??
2010. máj. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Látom te sem érted, mi a különbség a kennel és a lakás, az udvar meg a séta között.


A lakásban a kutya együtt van a családdal, míg a kennelbe zárva csak messziről nézheti, hogy "jé, ott mászkálnak szabadon a többiek, én meg ki tudja miért büntiben vagyok".


A kertben meg nem tud eleget mozogni egy kutya. Az neki egy megszokott terület, ahol nem érik új ingerek, nincs rá oka, hogy szaladgáljon. Nincs a kutyákon "szaladgáló üzemmód" kapcsoló, amit átbillentek és kiszaladgálja magát.

2010. máj. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!