Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Mi legyen most a...

Mit tegyek? Mi legyen most a kutyámmal?

Figyelt kérdés

Ilyen helyzet állt elő, hogy pár napja volt egy balesetem, aminek következtében a térdem egy része szilánkosra tört és ezért most operálva volt a lábam plusz meg rögzítve van egészen a combomig, hogy ne tudjam mozgatni.

És most azért nem tudom mi legyen, mert van nekem egy kutyám, aki fajtáját nézve egy border collie, szóval egy eléggé aktív és mozgékony kutya, enyém az teljes mértékben. Nem tudom mi legyen vele. Egyedül lakom, mert a lakótársam külföldre utazott hosszú időre, normál esetben rá bíznám. De így,anyukám így is nap mint nap jár hozzám, meg ő már idősebb így egy ilyen kutyával nem bírna :S.

Mit javasoltok mi legyen szegénnyel, mert már most 1 hete lassan nincs lemozgatva rendesen én rettentően szenved. Látom rajta.


2010. febr. 25. 09:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg keresni - kutyás ismerősök között, vagy akár neten is (természetesen valami fizettség cserébe) - egy ideiglenes befogadót, akiben megbízol. (Kérdezd meg a netboardon a border collie-s fórumon - nagyon jó fej és segítőkész emberkék vannak ott) Végső esetben panzió - tudok egy nagyon jót ajánlani, ha így döntenél.

Vagy a tenyésztője nem tud segíteni? (az enyémet ilyen esetben vihetném a tenyésztőjéhez, és még pénzt se kérne az tuti)

2010. febr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Kirakni kirdetést a házban, vagy a környéken, hogy kutyasétáltatót keresel, hirdetni netboardon, fajta klubnál, hogy sétáltassák. Gondolom, megválni azért nem akarsz a kutyától. Nincs olyan barátod, vagy kutyás ismerősöd, aki elvállalná arra a pár hétre?

Nekem is volt eltörve a lábam, akkor egy munkatársam vállalta be, hogy naponta megsétáltatja a kutyámat, az egyik reggel vitte sétálni, a másik barátnőm meg este. Gondolom, ezért megválni azért nem akarsz a kutyától, ugye?

2010. febr. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hol laksz? Én szívesen megsétáltatnám amíg felépülsz!
2010. febr. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is szívesen sétáltatnám vagy ha kell befogadnám amíg felépülsz:) Van még egy nagyon barátságos szintén nagyon mozgékony spánielem és egy óriási nagy kert:) Imádom az állatokat! Szívesen segítenék!
2010. febr. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

a netboard jó ötlet inkább ott kérj segítséget a kutyás fórumba. Oda regisztrálj

Vagy egy kis zsebpénzért cserébe valami középiskolás diákot biztos találsz, aki megsétáltatja.

Tulajdonképpen a fentebb szólók már minden ötletet leírtak.

Csak merjél segítséget kérni.

Ha nagyon elhúzódik akkor keress ideiglenes befogadót.

2010. febr. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha a közelben laksz én is szivesen befogadnám ideiglenesen!
2010. febr. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

09:40-es, megírnád, melyik az a jó panzió?

Egyébként nagyon jó látni, hogy mennyi segítőkész ember van itt:)

2010. febr. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mennyi segítőkész ember :). Nagyon szépen köszönöm, hogy felajánlottátok a segítséget, hogy esetleg ti is bevállalnátok. Alsó-Ausztriában lakom, apukám osztrák anyukám magyar, ha valaki lakik errefele akkor jó volna. De egy középiskolás megkérése (fizetnék is neki, ha úgy van) nem rossz ötlet. Van itt nem messze az egyik házban egy lány, aki mindig ha mentem sétálni Bizzy-vel, jött hozzám és kérdezte majd nem e játszhat vele egyszer-kétszer. Megkérdem tőle, mennyire van ideje. Tényleg köszi mindenkinek a segítséget, nagyon rendesek vagytok :)
2010. febr. 25. 10:53
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát az messze van, pedig énis sétáltattam volna :) Esetleg szomszédot, vagy kutyás ismerősöket, unokatesókat? :) Majd írd meg hogy sikerült elintézni :)
2010. febr. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Egy itteni kutyasulinak az oktatója bevállalta Bizzy-t. Állandó felügyelettel, egy malinois kutya mellett fog lakni jó két hónapig. Nem a legjobb, hogy nem lesz hosszabb ideig itthon, de legalább tudom, hogy rendesen lesz vele foglalkozva és a lábadozásom alatt majd haza hozza nekem, hogy azért tudja a gazdi nem mondott le róla :)
2010. febr. 27. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!