Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen idős kortól lehet...

Milyen idős kortól lehet pároztatni egy fiú Golden retrievert?

Figyelt kérdés

2015. máj. 19. 21:59
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
74%
Ez szaporítás! Nem kell!!! Pont a magadfajta emberek miatt vannak tele a menhelyek!
2015. máj. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
20%

A kant miután ivarérett lett...

Mennyi idős most a kutya?

1,5-2 év. Kb, ekkor már biztosan lehet. Mikor elmúlt a kutya 1 éves (pontosabban 10-11 hónapos) akkor válik ivaréretté.

[link]


Tessék olvasgasd.

2015. máj. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
60%

Miért akarod, hogy a szűretlen kan kutyád szűretlen szuka kutyával párosodjon, és utána majd sok-sok beteg kiskutya szülessen? Mert valószínűleg így lenne. Ha nem is születésükkor, de biztosan előjönne valami rendellenes betegség az életük során.. miért szeretnéd, ha szenvednének? Ez örömöt okoz neked? Azt szeretnéd, hogy a kutyád gyűlöljön majd, amiért ilyet csinálsz, hobbiból, esetleg a szemed előtt lebegő húszezres miatt???

Nekünk törzskönyves kutyánk volt, kiváló szűrési eredménnyel, és hiába mondogatta a tenyésztő, hogy pároztassuk, egyszerűen nem akartam, mert hetente láttam, hogy mennyi összetört, meggyötört lélek kerül menhelyre, és megfogadtam, hogy csak befogadott, vagy mestertenyészetből származó kutyát fogok magamhoz venni..

2015. máj. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 kocsislev ***** válasza:
43%
1,5-2 évesen már nyugodtan. De készülj fel erre a hangnemre, amit fentebb tapasztalsz, ha csak egy fotót raksz fel kis kiskutyákról akkor is egy rohadt "szaporító" leszel, mindent rád fognak dobálni. Kialakult egy olyan álláspont, hogy csakis kizárólag tenyésztők kutyái fedezhetnek/szülhetnek, a többit ők legszívesebben mihamarabb ivartalanítanák. Azt terjesztik mindenhol, hogy ha a te kutyádnak így vagy úgy kölykei lesznek, akkor azok BIZTOS hogy menhelyen fogják végezni, és BIZTOS hogy nyomorékok lesznek. Ebből adódóan te egy felelőtlen náci orvos vagy. De ne foglalkozz ezzel, ha az állatorvos szerint szép és egészséges a kutyád, akkor nyugodtan fedeztesd. Sokkal kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb lesz utána - "férfivá" fog érni. De ne feledd, hogy felelősséggel tartozol a kiskutyák iránt is, bár, ha tied a kan, akkor ez rád annyira nem vonatkozik. Nálunk tavaly 8 született, feledhetetlen élmény volt, de óriási meló is. Pénzt ezzel keresni nem lehet, ha felelősségteljesen megadsz mindent a kutyáknak. Ha ez a szándékod, akkor azt felejtsd el gyorsan. Nekünk két nap alatt elkelt mind a nyolc kutyus, annyian hívtak, hogy húsznak is jó helyet tudtunk volna találni. Azóta is tartjuk velük a kapcsolatot, mind gyönyörű, makk egészséges, kiegyensúlyozott és boldog családban élnek. És nyolc olyan családnak lett így egy szerető társa, akik nem engedhették meg maguknak, hogy százezerért tenyésztőtől vásároljanak. Ilyen fórumokon viszont ne számíts semmi jóra, azonnal le fognak hurrogni. Egyébként mi az oka, hogy fedeztetni szeretnéd? Komolyan érdekel…
2015. máj. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
49%

" 1,5-2 évesen már nyugodtan. De készülj fel erre a hangnemre, amit fentebb tapasztalsz, ha csak egy fotót raksz fel kis kiskutyákról akkor is egy rohadt "szaporító" leszel, mindent rád fognak dobálni." - Te hogy neveznéd azt az embert, aki papírok meg minden nélkül összerak két kutyát, és csak az egyedszámot növeli, mikor TELE vannak a menhelyek? Ha hiszed, ha nem, rengeteg a fölösleges alom (legalábbis fölöslegesnek nevezik őket), és az altatásra váró kutya is!


" Kialakult egy olyan álláspont, hogy csakis kizárólag tenyésztők kutyái fedezhetnek/szülhetnek, a többit ők legszívesebben mihamarabb ivartalanítanák. Azt terjesztik mindenhol, hogy ha a te kutyádnak így vagy úgy kölykei lesznek, akkor azok BIZTOS hogy menhelyen fogják végezni, és BIZTOS hogy nyomorékok lesznek. Ebből adódóan te egy felelőtlen náci orvos vagy." - Senki nem említette az n betűs szót, és miért akar bárki tenyészteni, mindenféle tudás és tapasztalat nélkül, áruld már el? A legtöbben, akik kitalálják, h Fifikének egyszer legyenek kölykei, semmit nem tudnak, h mit hogy lehet, mit hogy kell, mert állatorvossal beszélni luxus. Akkor miért akkora buli ez?



" De ne foglalkozz ezzel, ha az állatorvos szerint szép és egészséges a kutyád, akkor nyugodtan fedeztesd." - persze, mert az állatorvosnak röntgenszeme van, simán kiszúrja vizsgálat nélkül, ha bármi baja van az állatnak.


" Sokkal kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb lesz utána - "férfivá" fog érni." - nem éppen. Ha egyszer pároztattad, utána nem lehet megállítani. Ha ivartalaníttatva van, akkor nyugszik meg, mert nem fog a tüzelő szukák után menni. Sokkal nagyobb szenvedés neki a pároztatás!


" De ne feledd, hogy felelősséggel tartozol a kiskutyák iránt is, bár, ha tied a kan, akkor ez rád annyira nem vonatkozik." - Valóban felelősséggel tartozik irántuk, de rá is vonatkozik, ne mondd, hogy nem!


"Nálunk tavaly 8 született, feledhetetlen élmény volt, de óriási meló is. Pénzt ezzel keresni nem lehet, ha felelősségteljesen megadsz mindent a kutyáknak." - gratulálok a szaporításhoz, bár a fentebb írtak alapján nehéz elhinni, amit írsz.


" Ha ez a szándékod, akkor azt felejtsd el gyorsan. Nekünk két nap alatt elkelt mind a nyolc kutyus, annyian hívtak, hogy húsznak is jó helyet tudtunk volna találni. Azóta is tartjuk velük a kapcsolatot, mind gyönyörű, makk egészséges, kiegyensúlyozott és boldog családban élnek. És nyolc olyan családnak lett így egy szerető társa, akik nem engedhették meg maguknak, hogy százezerért tenyésztőtől vásároljanak." - ez még hihetetlenebb :D Milyen kutyákról van szó, lehet tudni?


" Ilyen fórumokon viszont ne számíts semmi jóra, azonnal le fognak hurrogni." - majd ha te is nap mint nap látod el a kidobott kis és nagy kutyákat, osztod a megvert, altatásra váró állatokat, másképp fogod gondolni!

2015. máj. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
30%

Részben egyetértek a 14-es válaszolóval. Nem abban, hogy mindenképp szaporítani kell, de igaza van a helyzethez való hozzáállásról.



> 1,5-2 évesen már nyugodtan. De készülj fel erre a hangnemre, amit fentebb tapasztalsz, ha csak egy fotót raksz fel kis kiskutyákról akkor is egy rohadt "szaporító" leszel, mindent rád fognak dobálni." - Te hogy neveznéd azt az embert, aki papírok meg minden nélkül összerak két kutyát, és csak az egyedszámot növeli, mikor TELE vannak a menhelyek? Ha hiszed, ha nem, rengeteg a fölösleges alom (legalábbis fölöslegesnek nevezik őket), és az altatásra váró kutya is! ""


-Hogy hogy nevezném azt az embert? Igen szaporító. De az, hogy nincsen papírja arról, hogy tenyésztő, még nem jogosít fel arra, hogy kétségbe vond a tudását, és kutyás tapasztalatát. Valamint arra sem jogosít fel, hogy állatkínzónak nevezd, vagy azt mond, hogy nem állatbarát. Az, hogy a menhelyek tele vannak, nem ennek a rétegnek köszönhető, hidd el.


>"A legtöbben, akik kitalálják, h Fifikének egyszer legyenek kölykei, semmit nem tudnak, h mit hogy lehet, mit hogy kell, mert állatorvossal beszélni luxus. Akkor miért akkora buli ez?"


-Igen ebben teljesen egyetértek, de aki beszél állatorvossal, sőt még szűrést is csináltat az is megkapja a magáét... "Mert mi az hogy nincs kennelnév??"



>"persze, mert az állatorvosnak röntgenszeme van, simán kiszúrja vizsgálat nélkül, ha bármi baja van az állatnak. "


-Nem, de még mindig jobb mintha nem látná, nem? De a szűréseket is meg lehet csinálni, a gyakoribb betegségeket akár szűretheti is...


>""Nálunk tavaly 8 született, feledhetetlen élmény volt, de óriási meló is. Pénzt ezzel keresni nem lehet, ha felelősségteljesen megadsz mindent a kutyáknak." - gratulálok a szaporításhoz, bár a fentebb írtak alapján nehéz elhinni, amit írsz.


" Ha ez a szándékod, akkor azt felejtsd el gyorsan. Nekünk két nap alatt elkelt mind a nyolc kutyus, annyian hívtak, hogy húsznak is jó helyet tudtunk volna találni. Azóta is tartjuk velük a kapcsolatot, mind gyönyörű, makk egészséges, kiegyensúlyozott és boldog családban élnek. És nyolc olyan családnak lett így egy szerető társa, akik nem engedhették meg maguknak, hogy százezerért tenyésztőtől vásároljanak." - ez még hihetetlenebb :D ""



- Ezen mi a hihetetlen??


Hogy nem keresett rajta sokat? Hidd el lehetséges (igen van ilyen is, aki nem állatkínzó...)


Hogy egészségesek a kutyák? Pedig ez egyáltalán nem tartozik a hihetetlen kategóriába....

Hol van az előírva, hogy a "szaporított" kutya tuti beteg lesz?? Szerintem sehol....Ugyanúgy megvan rá az esély, hogy makk egészséges, mint arra, hogy örökölt valamit.


Vagy az, hogy találtak neki szerető családot? Ez sem hihetetlen.....Képzeld vannak még állatbarát emberek


Vagy, hogy tartja a családokkal a kapcsolatot? Ez miért hihetetlen. Inkább tiszteletre méltó. A te hozzáállásod meg nevetséges...



Én értem, hogy ellene vagytok annak, hogy "fifikét összeeresztjük a szomszéd szép fekete kutyájával", ennek én is teljes mértékben ellene vagyok. De ami itt a gond, hogy szerintetek nem létezik olyan, hogy igényes szaporító. És mi van akkor, hogy ha csak azért nem hivatalos tenyésztő mert nem akar adózni?? Teljesen érthető lenne. Ettől ugyanúgy szeretheti a kutyáit, és ért is hozzá. Ugyan olyan kutyái vannak, mintha lenne egy kennelneve, csak akkor éppen már nem "szaporító" akit utálni kell, hanem tenyésztő, akit istenítünk igaz??

Az egy hatalmas baromság, hogy ezen az oldalon (úgy, hogy egy nevet látsz, vagy még azt sem, megy egy pár sort), bárkinek is kétségbe vonod a tudását és a hozzáértését, csak mert nincs engedélye. Meg leírod, hogy EÜ szűrések. Ahha...honnan tudod, hogy nincs?

Ez előítéletesség, méghozzá teljesen, mert pár sorból nem lehet megállapítani, hogy az az ember mennyire ért hozzá, meg mennyire szereti a kutyáit, és hogy bánik velük. Mindaddig, míg ezeket nem tudod, semmi okod nincs rá, hogy akár állatkínzónak, akár "szaporítónak" nevezd.



Tudom, hogy most jön a sok okos "kutyaszakértő", akinek egyben pszichológiai végzettsége is van, de olyan, hogy ebből a pár sorból, már mindent fog tudni, és le fog pontozni, meg le fog hurrogni.

Az előző válaszom is le van, pedig semmi különöset nem írtam, csak megválaszoltam a kérdést.

Igen, szabad, nyugodtan, az én második válaszommal is csak eggyel több OFF van. De egyébként mindegy, mert úgy, ahogy a szomszéd mariska néni sem fog rájönni, hogy nem kéne a kutyát elletni, ti sem fogtok rájönni, hogy agymosottak vagytok ebben a témában, ahol senkinek nem lehet igaza csak nektek. Gratulálok, csak így tovább!! De le ne vegyétek a szemellenzőt!!

2015. máj. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 kocsislev ***** válasza:
23%

Ne erről az azonnali támadásról beszéltem….


A 16-os választ köszönöm szépen, 99%-ban egyetértek, majdnem minden gondolatom leírtad helyettem. Kivéve az adó elkerülős dolgot, hangsúlyozom újra, hogy pénz kereseti lehetőségből SENKI se szaporítson kutyát, nem is éri meg, csak akkor ha nem kapnak meg minden szükségeset a kölykök és a szuka, tehát NE! Azt én is elítélem, ellenzem! Én azért "szaporítottam" tavaly és fogok talán jövőre vagy két év múlva is, mert testileg és mentálisan is jót tesz a kutyáknak…mindjárt kifejtem.


Menhelyek - nincs semmilyen összefüggés a menhelyek teltsége és a hozzám hasonló felelősségteljes "szaporítók" tevékenysége között, teljesen felesleges ezen rugózni. Ha a 8 kölykünkből egynek sem lett volna gazdája, akkor sem került volna egyik sem menhelyre (de többnek volt már helye, mielőtt belevágtunk volna!) Ha valaki mestertenyésztőtől vesz egy kutyát, az is kiköthet menhelyen, láttam már nem egy ilyet: meghal a gazdi, elköltözik, félrenevelik a kutyát - agresszív lesz, gyerek születik és nem kell már a kutya stb). Nem is értem, miért ezzel riogattok állandóan? Semmi köze a kettőnek egymáshoz.


"A legtöbben, akik kitalálják, h Fifikének egyszer legyenek kölykei…" - igazad van, ezért írtam, hogy ugyanúgy felelősen kell eljárni, mint kutya vásárlásnál. Utána kell járni mit hogy kell, mit szabad és mit nem, mik a veszélyek egyes fajtáknál stb. Sajnos, és ez a ti bűnötök, a neten nemhogy segítséget nem kap senki, csak lehordjátok mindennek. Nem jobb lenne inkább segíteni, tapasztalatot cserélni, tanácsokat adni a hurrogás helyett? A kutyáknak biztos az válna a javára.


"állatorvosnak röntgenszeme van…" - Először is, te ne ítéld meg az én állatorvosom hozzáértését. Másrészt pedig, a DNS szűrés előtti időkben, azaz pár éve, ti mestertenyésztők mi mást csináltatok??? Akkor volt még röntgenszemetek?


"nyugodtabb lesz a kan férfivá fog érni" - kontra "nagyobb szenvedés neki a pároztatás, inkább ivartalanítani" - Erről engem ti sose fogtok tudni meggyőzni, 20 éve vannak kan kutyáim, ez a határozott tapasztalatom. MINDEN egyes élőlény (az algától az emberig) életének az a célja, hogy utódot hozzon a világra. Minden egyéb ezt a célt szolgálja. (Jó, nálunk embereknél, mint minden más is, ez is el van kissé torzulva). Sem testileg, sem mentálisan nem tesz jót egyetlen élő szervezetnek sem, ha ettől megfosztják. Az ivartalanítás kizárólag a gazdi érdekeit szolgálja, mert eggyel kevesebb gond van a kutyával. Olyan, mint a 25kg-s száraztáp - nem számít, hogy szar, a gazdinak ez az egyszerű (új frontot nyitottam, ez a másik kutyás állandó vita :-) ). Hála istennek, amikor egy fiatal tizenéves kamasz fiú "nem nyugszik meg, mert megy a tüzelő szukák után", akkor nem az ivartalanítást javasoljátok.


"ha tied a kan, akkor ez rád annyira nem vonatkozik" - egyáltalán nem mondtam, hogy nem, azt mondtam, hogy kevésbé, mint a szuka gazdájára, de felelősséggel kell belevágni.


"gratulálok a szaporításhoz, bár a fentebb írtak alapján nehéz elhinni, amit írsz." - Köszönjük szépen, tényleg minden remekül ment, bár nagy segítség lett volna, ha valaki segít a fórumokon, nem csak baszogat minden tenyésztő. Nem értem ebből, hogy mit nem hiszel el, de tulajdonképpen nem is érdekel.


"Nekünk két nap alatt elkelt mind a nyolc kutyus, annyian hívtak, hogy húsznak is jó helyet tudtunk volna találni. Azóta is tartjuk velük a kapcsolatot, mind gyönyörű, makk egészséges, kiegyensúlyozott és boldog családban élnek. És nyolc olyan családnak lett így egy szerető társa, akik nem engedhették meg maguknak, hogy százezerért tenyésztőtől vásároljanak." - ez még hihetetlenebb :D Milyen kutyákról van szó, lehet tudni? " -

Természetesen lehet, skót juhászokról. Nem tudom, melyik része hihetetlen számodra? Megszülettek, néhányra már előre volt jelentkező (mivel ismerték a szülőket), 5-6 hetesen kiszámoltam mennyi volt a költség kutyusonként (gyógyszerek, oltások, chip stb.), pontosan annyiért feltettem egy hirdetést, egy forintot sem akartam keresni. Minden jelentkezőt megnéztünk, hogy hová kerül a kutyus, 8-9 hetesen odavittük őket, és azóta is élnek boldogan. Igen, tartjuk a kapcsolatot, küldenek fotókat, érdekel, hogy mivé cseperedtek, kérnek tanácsokat stb.

Vagy az hihetetlen, hogy nem engedhetik meg maguknak egyes emberek? Hát sajnos van ilyen, sőt sokkal több, mint aki megengedheti magának. De olyan is van rengeteg, én is például, akinek egyetlen egy plusz forintot sem ér meg az, hogy mestertenyésztőtől vegyek kutyát. Nekem (és az emberek zömének) csak simán egy társ kell. Nem érdekelnek a papírjai, a felmenői. Nem fizetnék plusz 80 ezret azért, mert valami ezer díjat nyert kan spermáját postázták ide egy tenyésztőnek. Ez is lehet beteg, az is lehet beteg, a mentalitása úgy is 90%-ban a nevelésen múlik.

Vagy azt nem hiszed el, hogy nagy a kereslet? Igen több új gazdink is mondta, hogy évek (!) óta próbál ilyen kutyát venni, de csak tenyésztőknél van pár, annyit nem ad érte. Egyébként is az a véleményem, hogy ha valakinek nem a csapból folyik a pénze, akkor inkább magára az "olcsóbban" megvett kiskutyára költsék a pénzüket, mint a kutya papírjaira - egyetlen kutya sem lesz attól boldogabb, hogy a dédapja ilyen olyan díjakat nyert.


"majd ha te is nap mint nap látod el a kidobott kis és nagy kutyákat, osztod a megvert, altatásra váró állatokat, másképp fogod gondolni" - Nem is látom az összefüggést köztem és az általad leírtak között. Megvernek törzskönyves kutyákat is. Széttépettetnek egymással díjnyertes pitbullokat is. Altatnak el rossz nevelés miatt agresszívvá vált törzskönyves kutyákat is. Mi összefüggés van az általad leírt emberi butaság és egy megvásárolt kiskutya szüleinek a tulajdonosának papírjai között? Egyébként a jelenség szörnyű, küzdeni kell ellene, én is jártam sétáltatni menhelyre, mindig oda adom az 1%-om, kaját is szoktam adakozni, fogadtam már be kitett állatot, de a két dolog közt NINCS összefüggés. Ez csak idióta riogatás, és hangulatkeltés.


Eddig a válasz.


Az a baj, hogy ti mindig csak a két végletről beszéltek - Mestertenyésztő kontra sötét pince mélyén kínok közt vergődő, csak haszonért, ketrecben tartott, kifacsart, menhelyre kerülő állatok. Miért nem tudjátok elképzelni, hogy két normális, boldog, szerető családban felnőtt, egészséges kutya is képes egészséges, szép, okos kutyusokat nemzeni. Igen, nem fognak díjakat nyerni, nem lesznek szalagjaik, senki nem vizsgáltatta be Szlovákiában a DNS-üket, és a szülők rendesen összeragadtak négyszer is, nem futár hozta a spermát. Miért nem tudjátok elhinni, hogy az emberek zöme ilyen kutyára vágyik? Amikor egy apuka a kislányának vesz egy társat, akkor leszarja, hogy ki küldte a spermát.

Fontos, le kell azonban szögeznem a félreértések elkerülése végett, hogy én rendkívül tisztelem a hivatalos tenyésztőket az általuk elvégzett munka miatt. Tényleg, ezt őszintén mondom, le a kalappal. Megtapasztaltam, ez óriási meló, és - kérlek javíts ki, ha tévednék, de tenyésztéssel nagy pénzt nem lehet keresni. Főleg ha figyelembe vesszük, milyen hatalmas munka és felelősség az egész. Én ezt a csakismiértünkhozzámindemáskutyátivartalanítanikellmostazonnalésmindenkimáshülye mentalitást nem állhatom. Aki arra vágyik, hogy díjnyertes szülőtől legyen kölyke, az vegyen tenyésztőtől, aki meg csak simán kutyát szeretne magának, az miért ne vehetne pl. tőlem? Azok ellen harcoljatok (teszem ezt én is) akik felelőtlenül vesznek állatot, rosszul nevelik, menhelyre viszik, megverik, elaltatják stb. Akár mestertenyésztőtől veszik, akár Fifikétől. De ennek SEMMI köze nincs ahhoz, hogy kik szülték a kiskutyát.



Szóval a kérdezőnek: Goldenekhez nem értek, de szerintem nem egy túltenyésztett, beteges fajta, azért olvass utána. 1,5 évesen már nyugodtan lehet, egyébként pedig ezt úgysem te döntöd el, hanem a kutyád, mivel kan - nem lehet "túl" fiatal, mi egyébként 2-2,5 éves korukban fedeztünk. De nagyon fontos, hogy ne a pénz, hanem a kutyák és a leendő kölykök érdeke legyen az egyedüli szempont! Ha jó ember vagy, és szereted a kutyádat, akkor próbáld nagyon megnézni, hogy kölyköt kinek adsz, mert ugyanolyan felelőséggel tartozol ő érte is. Segítséget, tanácsot tenyésztőktől nem fogsz kapni, arra ne számíts, de ne foglalkozz ezekkel a hurrogókkal, ha nem akarod, ne ivartalanítsd a kutyádat, fedeztesd nyugodtan, ha találsz szukát. Ha viszont nem találsz, akkor lehet, hogy tényleg érdemesebb elgondolkodni az ivartalanításon, mert az talán még mindig jobb, mint ha sosem fedezne.

2015. máj. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 Feketeruhasember ***** válasza:
40%

Na akkor én is megpróbálkoznék egy kicsit okoskodni és leírni a véleményem.


Én viszont szintén nem értek egyet az utolsó pár hozzászólóval. Hogy miért?


Mert bár ti azt mondjátok nem tőletek kerülnek menhelyre a kutyák és ti "nagyon jó fajta szaporítok vagytok" attól még nem értetek jóformán semennyire a tenyésztéshez, mivel nem tenyésztetek hanem szaporítotok, a tenyésztők figyelembe veszik a fajtajegyeket, azt hogy melyik előnyös tulajdonságot érdemes továbbvinni a következő generációba, a valamilyen hibával(de még ugyanúgy egészségesen született kutyákat) világra jött kutyákat azonnal kizárják a további tenyésztésből és nem véletlenül, míg ti nyilván észre sem vennétek az ilyen apróságokat csak csináljátok a kölyköket mert mekkora gondos gazdik vagytok, ez így komolytalan, nem más mint a fajta korcsosítása. És lehet hogy nem ti rakjátok az utcára a kutyákat(még) de mindenki így kezdi és ennek nem szokott jó vége lenni. Ha komolyan érdekel a dolog jussatok el olyan szintre hogy legyen ennek értelme és legyen hivatalos. Valakinek pl nincsen jogsija de tud vezetni, esetleg szabályosan közlekedni is, mégis hibát követ el ha jogsi nélkül ezt teszi, mivel akkor mindenki ezt mondaná "de pedig én nagyon tudok vezetni, csak azt a fránya drága papírt ne kéne megszerezni róla". Nem akarsz adózni??? Ez a legjobb indokod?:DD

Aki fajtatiszta kutyát szeretne vegyen kutyát rendes tenyésztőtől törzskönyvel, szűrésekkel, miegymással. Vagy ott a menhely sőt ott is vannak fajtatiszta kutyusok. A nyakamat tenném rá hogy igenis kevesebb gond lenne világszerte a kóbor kutyákkal ha ezek a keretek meglennének. A törzskönyves kutya sem biztos hogy a legszuperebb hibátlan kutya lesz genetikailag, de talán ez a legminimálisabb garancia arra hogy amit vettél az egészséges.

2015. jún. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:

#18! Amit írtál részben igaz, részben viszont nem tudok vele egyetérteni. Szóval:

(16-os válaszoló vagyok)


Nem szaporítok kutyát (mint ahogy az előző válaszomban is utaltam rá), de nem szeretem, amikor valakit csak látatlanba fikáznak (többek közt értem ezalatt magamat is, de sok más embert is, mint a 14-es válaszolót).


"nem értetek jóformán semennyire a tenyésztéshez"

Pontosan erről beszélek. Ismersz engem vagy a 14-es válaszolót? Mert szerintem nem, ahogy én sem ismerem sem őt sem téged, de ez valószínüleg mindenhogy igaz. Mégis mi az a dolog, amiből te biztosan tudod, hogy nem ért hozzá, sem ő sem én? Szerintem a jó nagy semmi...


"ez így komolytalan, nem más mint a fajta korcsosítása"

Ez megint csak előítéletesség, aminek semmi biztos háttere nincsen.


Megismétlem: Nem szaporítok, és nem is készülök rá, DE nem értem ezt a gondolkodást, nem tudom felfogni, hogy hogy jösztök ahhoz, hogy egy ismeretlen ember tudását bármilyen módon kétségbe vonjátok, úgy hogy nem is tudjátok, hogy amit képzelődtök egyáltalán igaz e, vagy sem. Ez olyan, mint ha én most ideírnám neked, hogy "szar kutyás vagy". Nem tudom igaz e, de lehet....van elég szer kutyás nem? Ennyi erővel köztük is lehetnél. De nem írok rád ilyet, mert nem ismerlek.

Ez a szaporítós dolog, amit a nagy "kutyaszakértők" hajtanak ezen az oldalon, az Kb úgy működik, hogy elolvasott az illető pár cikket a szaporítókról, miszerint tönkreteszik a kutyákat, és már csak ezt látja. Nagyon szépen megfogalmazta a 17-es :"Az a baj, hogy ti mindig csak a két végletről beszéltek - Mestertenyésztő kontra sötét pince mélyén kínok közt vergődő, csak haszonért, ketrecben tartott, kifacsart, menhelyre kerülő állatok"

TÖKÉLETESEN igaza van! Nem látjátok azokat a szaporítókat, akik szeretetből, és nem haszonélvezetből csinálják, ahogy nem látjátok azokat a tenyésztőket sem, akiknek a legkissebb érdekük a kutya, és igenis haszonleső. Szerintetek csak profi mestertenyésztők léteznek, akiknél mindig első a kutya....hát igen, bár így lenne.

Azt felejtettük el emberek, hogy a tenyésztésből ugyebár nem lehet meggazdagodni. Akkor most gondoljátok végig, hogy aki milliomos lett belőle, az milyen tisztességes lehet már, nem?? Háát persze...igen, csak mert ő tenyésztő. És nem egy nem két ilyen is van. És nem, nem minden tenyésztő érti a dolgát, és emellett nem is minden szaporító haszonélvező. Sok tenyésztő tudása egy igényesebb szaporító szintjén van. Akkor mivel jobb annál? Hát semmivel.

2015. jún. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 Feketeruhasember ***** válasza:

Nem tudom milyen ember vagy, nem rólad mondtam véleményt.

Te azt szeretnéd hogy akinek kedve van az nyugodtan pároztassa a kutyáit. (a saját minimum értékrended szerint, amiről te úgy gondolod hogy az már belefér, az már úgy jó, az már úgy elfogadható) Én meg úgy gondolom hogy tenyésztés az magába foglal egy alapszintű tudást ami viszont jóval több mint amit te elegendőnek gondolsz. A legtöbben ezen az oldalon nem azért "támadják" az ilyen kérdéseket mert nektek rosszat akarnak, hanem azért mert ez így komolytalan/felelőtlen. Nem tudjátok azt a tényleg minimális garanciát nyújtani arra hogy amit csináltok az jó, mint amit egy tenyésztő.

Ha van két fajtatiszta(akár törzskönyves) kutyád az még nem indok arra hogy pároztasd őket, lehet hogy egy tényleg hozzáértő tenyésztő kapásból mond neked 12 indokot arra hogy pont azt a 2 kutyát miért NE pároztasd egymással. Semmit nem tesztek hozzá a fajtához. Ha kutya kell olcsón hozz menhelyről, ha fajtatiszta kell, akkor vegyél tenyésztőtől, majd ivartalanítsd, ha tenyészteni szeretnél, csináld normálisan, tanulj, legyen tenyészcélod, konzultálj tapasztalt tenyésztővel.

Részemről nincsen egyéni elbírálás, az sohasem működik, ha jól tudsz vezetni sem engednek vezetni senkit ugyanígy nem szabad szaporítani kutyákat sem, egyszerűen nem elég a te véleményed ilyen egyszerű. Visszakövethetetlen katyvasz az egész.

Amit csináltok nem jó... Persze most nyilván jön egy komment amiben elmondod mennyire nincsen igazam és te mennyire feszagyerek vagy, csináld csak. Nem tehetek semmit ellene.

2015. jún. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!