Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen idős kortól lehet...

Milyen idős kortól lehet pároztatni egy fiú Golden retrievert?

Figyelt kérdés

2015. máj. 19. 21:59
1 2 3 4 5
 31/48 Feketeruhasember ***** válasza:
Ne téged kérdezzenek, hanem a kérdésre válaszoljanak? Nem tetszik amit tőled itt visszakérdeztek?
2015. jún. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
Te fogyatékos vagy? XD Összekeverted a kérdező és az én kommentemet. Belémkötsz, mint szaporítóba, leírom, hogy nem vagyok az erre hülyének nézel. Kérdezem, hogy miért, erre jössz a kérdező kommentjével? Barátom, te ha nem trollkodsz, akkor olyan sötét vagy mint a béka segge.
2015. jún. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 Feketeruhasember ***** válasza:

"Ha elismered hogy a szaporításnak és annak hogy nem tudod mi alapján rakj össze két kutyát vannak hátrányai, akkor miről beszélünk?"


Bocsi, neked ez volt az utolsó válaszom, az előbb a kérdezőhöz szóltam, veled annyiban maradtam hogy majd válaszolok ha értelmes kérdést/érvet hozol fel miért olyan szuper vaktában párosítani. A "ki tud messzebbre pisálni játékod nem igazán érdekel"

2015. jún. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:

Feketeruhasember. Ez elég vicces. Vagyis amit csinálsz. Te nem válaszolsz, amíg nem teszek fel kérdést, de a másiket sem vagy képes megválaszolni. Nem írnám le mégegyszer a kérdést, hátha van annyi IQ-d hogy kileresd.

Próbáltam normálisan, és kevésbé normálisan is megkérdezni ezt tőled. De csak arra jutottál, hogy én vagyok a rossz ember mert nem úgy gondolkozok mint te. Elég egy beszűkült látókörű ember lehetsz, bár nem nagyon érdekel.

Nem tudtál normális magyarázatot adni SEMMIRE ami annyit jelent, hogy nem tudod kimagyarázni a saját elvedet. Képtelen vahy vele érvelni, ami bizonyítja a helytállóságod hiányát.

Én nem játszok játékot. Mindössze te képtelen vagy belátni, hogy ha valaki nem ugyanúgy gondolkozik mint te, az nem feltétlenül hülye.

Eléggé tudom néha sájnálni az ilyen embereket, de hát ugye neked jó, mert a saját kis világodban élsz, áhol rajtad kívül mindenki nyomoronc. Na hajrá! Csak így tovább. Majd ha kitaláltad a kérdésem, meg rá a válaszod, kíváncsi leszek rá.

2015. jún. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 Feketeruhasember ***** válasza:

Tudom mi a kérdésed eddig is tisztában voltam vele, de már válaszoltam rá.. 16-os kommentedben már leírtál mindent amire válaszoltam is. Lehet hogy nem vagy szaporító, de elég könnyelmű vagy, elmondtad hogy szerinted az nem akkora gond ha valahol születnek ily módon kiskutyák, meg "minek a törzskönyv és minek a kennelnév, meg minek ivartalanítani meg minek adózni?"

Neked ez így már teljesen érthető.


Ezért kezdtem el neked írni. Remélem megkaptad a választ a kérdésedre.

2015. jún. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 kocsislev ***** válasza:

Tényleg nem újraindítani akarom az értelmetlen vitát, de érdekelne a véleményetek a következőről:

Ahogy írtam már ugyebár, nekünk skót juhászaink vannak, nekik születtek kölykeik egyszer. A mienk is és a kölykök is gyönyörűek, az az igazi, hatalmas, hosszú orrú, óriási de sprőd bundájú, klasszikus "Lassie forma" kutyák. Ez így nyilván csak az én szubjektív véleményem, de minden ismerősünk, az állatorvosok, mindenki ezt mondja. DE, és itt jön a de. A tenyésztők szemében viszont csúnyák, mert a skót juhász tenyésztők valami oknál fogva úgy döntöttek, hogy most már nem ez a klasszikus skót juhász kell, hanem az az új trend, hogy pelyhes szőrű, habos-babos, maci-orrú, és lehetőleg egyre kisebbek kellenek. Bármilyen tenyésztő oldalát megnézed ilyeneket találsz. Nem akarom bántani egyiket sem, gyönyörűek a kutyáik, de nekem speciel nem ez a vonal tetszik, ami mostanában a "jó skótjuhász" hanem ez eredeti, hagyományos. És érdekes, hogy nagyon nagyon sokan vannak ezzel így, itt is találhatsz olyat, hogy kifejezetten keresik ezt az emberek, mert ugyebár tenyésztők irtják ezt a hagyományos vonalat, mert számukra már nem ez a kívánatos, hanem az új.

Én tehát feltettem neked egy kérdést, és tényleg érdekel a véleményed, Feketeruhásember. Nem akarok ilyen erős szavakat használni, de skót juhász vonalon én úgy látom, hogy pont a tenyésztők "korcsosítják" el a vonalat, mert megváltoztatják a hagyományos fajtát. Nem tudom, hogy miért, és ez nem csak az én véleményem, számtalan fórumon találkozhatsz ezzel.

Tehát: mit tehet az, aki pl olyan skót juhászt szeretne, amilyeneket 20 éve lehetett venni? El kell fogadni, hogy ha olyat szeretnél, ami 20 éve, meg száz éve volt a standard, akkor "korcs" a kutyád, mert valakik úgy döntöttek, hogy most már az annak számít?


Mellékesen megjegyzem viszont, hogy számomra elképesztő, hogy egyesek szerint kötelezni kellene a gazdákat az ivartalanításra: pont az lenne az eredménye, hogy egyrészt sokan azt mondanák, hogy én nem költök erre, inkább kirakná az utcára, vagy nem vinné onnantól orvoshoz, le ne bukjon, meg nem jelentené be stb. Ha pl valaki megver egy kutyát, azt ugyanannyira sz*rba sem nézem, mint aki megver egy nála kisebb, gyengébb embert. Így a kötelező ivartalanítás az én szememben ugyanaz, mintha azt mondanánk, hogy minden alacsony, kövér, beteg, púpos embert ivartalanítsunk, mert valakik szerint nem szépek.

2015. jún. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 Feketeruhasember ***** válasza:

Értem amit mondasz, de ez számomra nem elég indok arra hogy valaki, aki fajtatiszta kutyát akar nem tenyésztőtől vásárol. Egyik kutyánál sem csak a küllem számít, kevésbé látható dolgok alapján is szelektálják a kutyákat, lehet hogy ezer más előnyük van a régebbiekhez képest. Felőlem nyugodtan tenyészthetnek bármilyen kutyát, de tegye akkor hivatalossá, nem kell kifogásokat keresni hogy mer nem akar adózni, meg ezt nem akar meg azt nem akar. Ez az egész nem személyes intézkedés lenne azok ellen akik bár nem TK-s de mégis egészséges jó küllemű kutyákat alkotnak, hanem főleg azok ellen akik tényleg beteg kutyákat szaporítanak. Nekik okozna ez némi gondot abból a szempontból hogy baromira büntetnék pl. Nem tudom jobban elmagyarázni, de ami most van, vagyis hogy mindenki azt csinál amit akar ez gáz. Nem ivartalanított kutyát eladhatna a tenyésztő a tenyésztőnek pl(a megfelelő okmányok felmutatása után), aki meg "civil" és csak egy kutyát szeretne venni magának annak meg nem kell ivaros ennyi..már úgy kapná meg hogy ivartalanítva van. Igen és akkor most kérdezhetnéd hogy "De nekem minek ivartalanítani, én úgysem akarok majd kiskutyákat és az udvarból sem fog elszökni tüzeléskor stbstb. Válasz: Igen, valószínűleg te egy nagyon gondos gazdi vagy és tőled tényleg nem fog elszökni és a te kutyád nem fog feleslegesen szaporodni. De ez egy nem működne mert nagyon sok embernél viszont megtörténne, így nincs egyéni elbírálás és chip-elést is gyakorlatban is kötelezővé kell tenni. EZ olyan mintha azt mondanám a rendőrnek hogy "Ugyan, csak egy sört ittam, de régen sem okozott ez még nálam soha gondot,nem okoztam balesetet, bezzeg a Sanyi az nem is ivott mégis mit csinált..stb Nyilván kinevetnének és elvennék a jogosítványom, vagy legalábbis büntetést kapnék.

Sok szabály túl van biztosítva és mégis vannak balesetek, de vajon mennyivel lenne több ha mindenkiben megbíznánk? Ha mindenkinek elhinnénk hogy "Ő jogsi nélkül is tud vezetni.."

Természetesen nem ez a legjobb példa hisz nyilván ez nem okoz gondot a csukott szemmel járó embereknek akiket nem érdekel mennyire tömött egy menhely és mennyi kóbor kutya van. De attól még ez is probléma amit meg kéne oldani, megoldani pedig másképp nem lehet mint hogy akiknek nincsenek tenyésztői szándékai a kutyával azok ivartalanítsák. Nem állítom hogy teljesen megoldódna a probléma, de hogy töredéke lenne a véletlenül született kölykök száma erre az életemet tenném. Aki annyira akarna kutyát az előbb utóbb vásárolna magának. Vagy ha nem akar érte pénzt adni akkor ott a menhely. De ha tudtok mondani további ötleteket hogy lehetne orvosolni a problémát akkor mondjátok.

2015. jún. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 Feketeruhasember ***** válasza:
Am vitatkozni szívesen vitatkozom, viszont az még nem veszekedés:)
2015. jún. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:

Kocsislev!

Igazad ven ebben a dologban, és egyetértek veled. Ugyan én a skót juhászt mint fajtát annyira nem ismerem, ugyanezt fedeztem fel a németjuhászokon. A régen tartott, munkavonalú kutyák kezdenek eltűnni. Helyette, a tenyésztett ebek, kifejezetten küllemkutyák, kiállításra kitenyésztett kutyák. Aki igazi munkavonalú kutyát keres, magyar tenyésztőnél nem igazán talál.

Viszont ezt a fajtát szaporítótól venni nem lehet, mert iszonyatosan túltenyésztett.


Egyébként az csakis ivartalanítással sem nagyon értek egyet, 3 ivaros kannal megbírkózok, úgy, hogy van mellettük még egy szintén ivaros szuka. És sosem volt még alom. Persze, sok a felelőtlen gazdi, de a chip is kötelező, szerintem a kutyák felében még sincs.


Feketeruhasember, és köztem lévő vita valóban elég értelmetlen, nem is áll szándékomban folytatni, mivel az ő gondolkodása és az enyém szinte teljesen ellentétes (ha nem is teljesen, de a legtöbb dologban nem értünk egyet, ahogy nézem).

2015. jún. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 Feketeruhasember ***** válasza:

"Egyébként az csakis ivartalanítással sem nagyon értek egyet, 3 ivaros kannal megbírkózok, úgy, hogy van mellettük még egy szintén ivaros szuka. És sosem volt még alom. Persze, sok a felelőtlen gazdi, de a chip is kötelező, szerintem a kutyák felében még sincs. "


És mi van azzal a sok emberrel akik viszont felelőtlenek, nem értenek a kutyákhoz, nem tudják rendesen elkeríteni a telküket? Szerinted ez nem számottevő jelentős mennyiség? Mert tudod elvileg mindent lehet.

2015. jún. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!