Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen idős kortól lehet...

Milyen idős kortól lehet pároztatni egy fiú Golden retrievert?

Figyelt kérdés

2015. máj. 19. 21:59
1 2 3 4 5
 21/48 Feketeruhasember ***** válasza:
És nem csak profi mestertenyésztők léteznek, lehet hogy létezik jobb szaporító mint tenyésztő, de nagy általánosságban ez nem igaz. És tényleg ez a legminimálisabb garancia arra hogy valaki tudja azt hogy mit csinál.
2015. jún. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:

Feketeruhasember!

"Nem tudom milyen ember vagy, nem rólad mondtam véleményt."

"Amit csináltok nem jó... Persze most nyilván jön egy komment amiben elmondod mennyire nincsen igazam és te mennyire feszagyerek vagy, csináld csak. Nem tehetek semmit ellene."


Ha nem rólam írtad ezt akkor kiről?

De mielőtt még letámadnál szeretnék idézni egy röpke mondatot a saját kommentemből is (mert szerintem azt nem kalkuláltad bele a válaszodba...)

>"Nem szaporítok kutyát (mint ahogy az előző válaszomban is utaltam rá), de nem szeretem, amikor valakit csak látatlanba fikáznak (többek közt értem ezalatt magamat is, de sok más embert is, mint a 14-es válaszolót). "

Nem, tehát NEM SZAPORÍTOK!! Mindössze nem értem, hogy milyen felidulásból kérdőjelezed meg a tudását bárkinek. Most nem arról van szó, hogy támogatom a szaporítást, mert nem, de nem kellene valakit lefikázni, csak azért mert volt egy alom kiskutyája, amiről azt sem tudod, milyen kutyák voltak.


"ha fajtatiszta kell, akkor vegyél tenyésztőtől, majd ivartalanítsd"

Ez a másik kedvenc. Miért "kötelező" a kutya mellé az ivartalanítás. Itt szokott jönni, hogy egyszerűbb vele bánni. De ettől még meg lehet lenni nélküle is.


De megértem, hogy te így gondolkozol. Nincs is ezzel semmi baj. Nekem csakis kizárólag azzal van a bajom (ahogy ezt a 20as válaszodba is megtetted jópárszor), hogy kétségbe vonod a tudásom, és tapasztalatom. Meg vagy róla győződve, hogy nem tudnék tenyészteni. Nem hiszem, hogy erre van bármi okod is. De mindegy.

2015. jún. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 Feketeruhasember ***** válasza:
Már leírtam neked, részletesen.
2015. jún. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 Feketeruhasember ***** válasza:
Egyvalami még nem volt: Ivartalanítani azért kellene hogy kötelező legyen hogy ne tudj kölyköket csinálni, csak ennyi. Természetesen az ivartalanítás nem helyettesíti a megfelelő nevelést.
2015. jún. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 Feketeruhasember ***** válasza:
Az nem számít te mit csinálsz vagy csináltál, nem érdekel a személyed egyáltalán, csak az amit gondolsz, az hogy neked ebben a témában mi fér már bele és mi nem, és ebben különbözünk, ebben tér el a gondolkozásunk.
2015. jún. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:

"Az nem számít te mit csinálsz vagy csináltál, nem érdekel a személyed egyáltalán"


Nem tudom, hogy helyes nyelvtanilag, de szerintem, amikor E/2 személyben beszél/ír valaki, az konkrétan a beszédpartneréről szól. Nem állítom, hogy rólam is írtad, de nagyon úgy fest első, de még második ránézésre is.


"Már leírtam neked, részletesen."

Ámde nem. Leírtad, hogy nem értek a kutyákhoz. Arra, hogy ezt miből feltételezed még nem adtál kielégítő választ.


Amivel aztán a végletekig nem értek egyet, az ez a mondatod:

"Ivartalanítani azért kellene hogy kötelező legyen hogy ne tudj kölyköket csinálni, csak ennyi. "

Kapásból 2 indok:

1, Nem vagyok szaporító, nem "csinálok kölyköket". Ha a személyem nem érdekel miért neveztél már megint annak?


2, Eltaláltad, nem fogom ivartalaníttatni. Hogy miért? Ha van egy kiskutyám, akit x százezer forintért vettem, majd gondosan, szeretettel felneveltem, és közben hozzám nőtt, és nem a kutyám, hanem a TÁRSAM lett, akkor had döntsem már el én, és ne te, meg ne is egy hülye politikus, hogy akarom e ivartalaníttatni, vagy nem. És nem. Méghozzá azért, mert sajnálom. Ha nem muszáj, nem teszem ki a műtétnek, mindig belegondolok előtte, hogy milyen lenne neki. Az, hogy kötelezővé legyen téve, egész egyszerűen, hülyeség, nem is beszélve arról, hogy betartathatatlan. A kutyák fele még mindig nem lenne ivartalanítva.



Valóban, a gondolkodásunk nagyon különbözik. Ez alapjában véve nem is baj, kell ilyen is, olyan is. Láttam már kutyát életemben, meg tenyésztőket, és szaporítókat is. Nem is véletlenül gondolom így ahogy. Nyílván te sem véletlenül gondolod úgy. Nincs ezzel semmi baj, csak veled ellentétben, én nem fikázlak téged, és nem nézem le a gondolkodásodat.

2015. jún. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 Feketeruhasember ***** válasza:

Tedd amit jónak látsz, amíg van rá lehetőséged. Ezt már korábban is mondtam. Felesleges koptatnom neked a billentyűzetet.


Ha valami új értelmes kérdést teszel fel akkor arra válaszolok neked:


"Hogy miért? Ha van egy kiskutyám, akit x százezer forintért vettem, majd gondosan, szeretettel felneveltem, és közben hozzám nőtt, és nem a kutyám, hanem a TÁRSAM lett, akkor had döntsem már el én, és ne te, meg ne is egy hülye politikus, hogy akarom e ivartalaníttatni, vagy nem. És nem. Méghozzá azért, mert sajnálom. Ha nem muszáj, nem teszem ki a műtétnek, mindig belegondolok előtte, hogy milyen lenne neki. Az, hogy kötelezővé legyen téve, egész egyszerűen, hülyeség, nem is beszélve arról, hogy betartathatatlan. A kutyák fele még mindig nem lenne ivartalanítva."


Ez egy ezermilliárdszor átrágott kérdés már:"ivartalanítsuk vagy ne?"


A keresőt használva nagyon-nagyon sok ilyen kérdést fogsz találni és egyszerűen böngészve is rátalálsz ilyen beszélgetésekre. Az emberek döntő többsége egyöntetűen azon az állásponton van hogy egy nem tenyésztői célra tartott kutya ivartalanítása mellett sokkal több indokot lehet felsorakoztatni mint ellene, hadd ne kelljen felsorolnom.


Szerinted nem gond ha nem csak tenyésztőnél születnek fajtatiszta kölykök, meg miért ne lehetne ha valakinek van két fajtatiszta kutyája? Szerintem viszont ez problémát jelent, világosan felsorakoztattam az érveimet hogy miért, az előttem válaszolók is bár némelyik kicsit végleteket írva, de szintén leírták.

Ezek után mégis mit szeretnél hallani? És miért állítasz be úgy mintha én vádaskodnék ok nélkül?

Szerintem te ezt a dolgot eldöntötted már magadban nem? Tipikusan ez a "Minek a szabályok, majd én nagyon okos vagyok, nekem aztán senki ne mondja meg mit csináljak mert mindenki full hülye és csak rosszat akar nekem." ember vagy.

2015. jún. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:

"Ha valami új értelmes kérdést teszel fel akkor arra válaszolok neked: "


Már csak azt kérdezem, hogy hogy lennél képes ezt megtenni, holott még az előző kérdésemre sem válaszoltál. Ha jobban megnézed, akkor itt nem a szaporítás hátrányai volt a kérdés, ezt tudom magamtól is. A kérdésem az volt, hogy milyen alapon nézel nem hozzáértőnek, és hülyének? Erre nem válaszoltál csak fújod, hogy "csináld amit jónak látsz".

Sőt, képzeld, még az ivartalanítás előnyeit is ismerem. Nem kell hozzá a keresőt használnom.


" Tipikusan ez a "Minek a szabályok, majd én nagyon okos vagyok, nekem aztán senki ne mondja meg mit csináljak mert mindenki full hülye és csak rosszat akar nekem." ember vagy."


Értem. De valószínüleg cseppet sem hasonlítassz erre a bizonyos emberre.

Te az a bizonyos "Mindent tudok, én írom a szabályokat, és mindent úgy csinálok ahogy az a kőbe van vésve. Ha bárki másképp csinálja/gondolja azt lenézem, mert az hülye, mert csak úgy a jó, ahogy azt én gondolom, és rajtam és a hasonló gondolkodású embereken kívül mindenki hülye, és nem ért semmihez." típusú ember lehetsz. Kezd nevetséges lenni, hogy egy egyszerű kérdést nem tudtál eddig nekem megválaszolni: Miért nézel teljesen hülyének?

Úgy látom, én is feleslegesen nyomtam bele pár sort a billentyűzetembe, ennyivel is kevesebb már az élettartama. Van egy beidegződésed, és mindenki mást hülyének nézel.

Igen, a szaporítással szemben sok jó érvet sorakoztattál fel. Az, hogy a sajátodon kívül mindenki tudását lenézed, az elég nevetséges.

2015. jún. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 Feketeruhasember ***** válasza:
50%
Ha elismered hogy a szaporításnak és annak hogy nem tudod mi alapján rakj össze két kutyát vannak hátrányai, akkor miről beszélünk?
2015. jún. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 Feketeruhasember ***** válasza:
33%

"Ha pároztatok egy fiú kutyát egy lány kutyával akkor nem a fiú kutya fog szülni.:)"


Innentől fogva kezdett el mindenki csesztetni és beléd állni. Azt sem tudod mit csinálsz de te vagy felháborodva ha ilyeneket írnak neked. Erre még előhúzod a "nem ez volt a kérdésem kártyát"


Ezen az oldalon nem gépek vannak, nem robotokkal beszélsz, ha egy ilyen kérdést felteszel és utána mindenki észreveszi hogy sötét vagy akkor ne várd hogy az emberek a kis kérdésedre válaszoljanak. A tudásodra itt mindenki nagyon szépen rájöhetett, számot adtál már róla, és senki nem válaszolna már szívesen a kérdésedre, mert attól félnek hogy megteszed.

2015. jún. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!