Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes fajtamentőktől örökbe...

Érdemes fajtamentőktől örökbe fogadni?

Figyelt kérdés

Van egy labradorom, és szeretnék mellé még egy labit, mert nagyon megtetszett ez a fajta:)

Érdemes fajtamentőktől befogadni egyet?:)

Vannak valami hátrányai?


2010. febr. 25. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem tölük van labim ... küzdeni kell érte, hogy kutyát adjanak, de ök csinálják jól ... tényleg csak azok kapnak tölük ebet akik a legkitartobbak :)
2010. febr. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

azt írtad nagyon megtetszett a fajta.

Akkor érdemes.

"Hátránya": A fajtamentések kutyái rossz körülmények közül lettek mentve, elhagyottak kidobottak. Így lehet, hogy félősebb lesz az átlagnál, vagy pont hogy bújósabb.

Vagyis feladat lesz vele. De százszorosan meghálálja majd neked.

Én támogatom az ötletet, nagyon szép és pozitív gondolkodásra vall.

2010. febr. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A retriever mentők nagyon jók, és a kutyák ideiglenes családokban vannak, tehát nem "nyersen" kapod a kutyát, ők dolgoznak rajta, rehabilitálják, felmérést készítenek, jelemzést, érdeklődsz egy kutya után, ők felmérik hogy milyen környezetett tudsz biztosítani, megfelelnek-e a körülmények.
2010. febr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon helyes, hogy a fajtamentőkre gondoltál. Megválogatják nagyon, kinek adnak kutyát, legyél kitartó. NAgyon meghálálja majd a mentett kutyus!!!
2010. febr. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi rajtuk keresztül fogadtunk örökbe - igaz még a kezdetek kezdetén, majd' 5 éve. De nem bántuk meg. Direkt felnőtt kutyát kerestünk. Pontos és kimerítő tájékoztatást adtak a kutya jelleméről, szokásairól, rossz tulajdonságairól egyaránt. Nem volt zsákbamacska, fel tudtunk készülni, tudtuk mire számíthatunk.


Akkor még nem ivartalaníttattak, de most már csakis úgy adják oda a kutyákat. Ami nagyon helyes, mert hallottam h nem egy valaki keresi meg őket, h akkor örökbefogadnák xy szukát, az ő "nagyon jó kanjuk mellé párnak". Hál istennek az ilyeneket nagyon gyorsan és kíméletlenül elhajtják.


Tőlük csak megbízható kutya kerül ki, 95%-ban megbízható helyre. Nagyon-nagyon kis százalékban kell csak visszavenni, vagy adják vissza a gazdik az örökbefogadott kutyusokat.


Én csak ajánlani tudom őket!

2010. febr. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!