Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vinnétek magatok...

Milyen kutyát vinnétek magatokkal?

Figyelt kérdés
Elképzelt szituáció: Egy erdőn kell keresztülmenned, amiben farkasok, vaddisznók, medvék élnek. Vihetsz magaddal 3 db kutyát, hogy növeljék a túlélési esélyeid. Milyen fajtákat választanál?(Lehetnek darabonként különbözőek, vagy mind ugyanazok)

2015. máj. 24. 12:00
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Ha objektív vagyok 3 pásztorkutya, azon belül meg kb. tökmindegy.

Kuvasz, Kangal, Komondor, Mioritic, Sarplaninac, Pireneusi, Bukovinai, Kárpáti, KÁJ, Kau.

A pásztorkutyák lettek hárításra kitenyésztve, verekedés nélkül is képesek elűzni a vadat, vagy távol tartani. Vaddisznót különösen, az általában meghátrál, látom valaki írta hogy a németjuhásznak neki ment hát 30-35 kilós kutyától én sem félnék de egy 60 kilós pásztorkutyától már inkább tartanék, így van ezzel a vaddisznó is. A farkas meg az embertől fél, úgyhogy 3 pásztorkutya + ember képes lehet a farkasokat is távol tartani ha nem nagyon éhesek. Medve nehéz, én azt gondolom medével szemben inkább kell 5-6 kutya. Azért a medve sem hülye, pontosan tudja hogy amíg 1 kutyát széttép a másik 2 addig is tud neki fájdalmat okozni, meg tudja sebezni, tehát ő sem feltétlenül megy bele verekedésbe, attól hogy erősebb ő is komoly sérüléseket szerezhet.


Ha szubjektív vagyok 3 kuvasz. De mondom minden pásztorkutyát ugyanarra a munkára használtak, de én a kuvaszban hiszek leginkább.

2017. ápr. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!