Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történik a kutyáimmal?

Mi történik a kutyáimmal?

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm annak aki elolvassa írásomat, és megpróbál valami hasznos tanáccsal ellátni!

Szóval van két testvér kan kutyám, puli keverékek; egy fekete kutyus, és egy barna. Már kiskorúk óta nálam vannak. Nagyon jól vannak tartva, van külön házuk, mindennap kutyakonzervet kapnak, sose kapnak csontot vagy ilyen maradékokat, minden áldott nap játszok velük , és látni rajtuk, hogy boldog kutyák.Sose volt velük baj, bár egyszer elszöktek de akkor meglettek verve és megtanulták, hogy nem szabad kimenni. A fekete kutya nagyon bolondos, barátságos, ugrálós kutya. A barna egy kicsit visszahúzódóbb de ő is nagyon játékos és okos. Már 5 évesek és mostanában pár hete a fekete kutyával történt valami. Ha nyílik a kapu egyből kiakar szaladni az utcára. És mikor kiszalad, akkor az utcában oda rohan a többi kutyához, ugat egy sort majd vissza szalad az udvarunkba. Ilyenkor a barna kutya (aki nem szökik el) neki ugrik és morog. Többször volt már ilyen, hogy összemarakodtak de persze nem harapták meg egymást csak egymásra morogtak. Ez egyre többször történik meg. Próbáltam megverni a fekete kutyát de az utcán nem tudom elkapni és ha az udvarba verjem meg akkor azt gondolná, hogy azé vertem meg mert visszajött. És pár napja azt veszem észre, hogy a kutyák nyugodt állapotban az udvarban, is morognak egymásra. Ha morognak megverjem őket? Nem szabad? Vagy a fekete kutyát megkössem? (bár nagyon nem szeretném mert úgy gondolom a kutyának kell a szabadság) Zárjam el egymás elől a két kutyát? Ti mit tennétek a helyembe?



2015. máj. 25. 16:45
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
75%
Mennyi idősek?Mert valószínű,hogy ivarérettek,és vetélytárs mostmár minden kan kutya számukra.Egymás is,és a szomszéd kanok is.A kiszökés pedig egy közelben lévő szuka kutya miatt lehet.Ivartalanítás megoldja a fő gondot részben,de emellett tényleg nincsenek jól nevelve.Kutyasuli?
2015. máj. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Unatkoznak, azért feszültek.Ha nem ivartalanítottak, akkor pláne szökni akarnak.
2015. máj. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

5 évesek.

Eddig sose csinálta a kiszökést meg a másik kutyával való morgást.

Van állatorvos barátom aki megszokta őket nézni, mindig rendesen be vannak oltva, kullancs ellen is védve vannak. Csak félek, hogy mostmár a nevelésükön nem tudok változtatni.

2015. máj. 25. 17:26
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Hetente vidd ki őket sétálni is.Az egyik csak helyre tette a másikat,vagy egyszerűen féltėkeny arra,hogy kimegy.Ha tudod,kapd el a grabancát,amikor kipattan és nem rád figyel,akár mesterségesen létrehozott helyzettel is,mert akkor fel tudsz készülni arra,hogy kipattan.Amúgy meg hiába foglalkozol velük, a kutyának szüksége van más ingerekre is ezért nagyon jót tenne nekik,ha sétáltatva is lennének.
2015. máj. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Tudsz változtatni. :) Én a négy éves kutyámból szedtem ki egy viselkedést.


Viszont az a baj, hogy persze itt összedobhatunk 100 féle ötletet, mit érdemes velük csinálni, de mivel nem látjuk a kutyákat, a te viselkedésedet, nem tudjuk felmérni, mivel motiválhatóak a legjobban, ezért nagyon kicsi az esélye, hogy az első x tanács között lesz olyan, ami tényleg beválik.


Én kezdésnek azt javaslom neked, hogy olvass utána a kutyák nevelésének, mert a verésen kívül (legyen az kicsi verés vagy nagy) rengeteg sokkal célravezetőbb büntetési megoldás van, és jó lenne, ha ezeket megismernéd, és a motivációs megoldásokat is. Ezekről könyvek vannak, szóval itt nem tudjuk leírni mindet.


Ha tudsz angolul, olvass angol szakirodalmat is, mert nekem pl a külföldi ötletek jobban beváltak hasonló fajtájú kutyámnál. Van itt-ott néhány magyar fordítás is, pl ha Sophia Yin nevére rákeresel.


Kutyaiskolába is jó, ha el tudnátok menni, de ez nem fog közvetlen megoldást nyújtani a problémátokra, és általában a kiképzők maximum egy alternatívában gondolkoznak.


Sajnos nincs időm arra, hogy még több tanácsot adjak most, de kezdésnek nagyon jó lenne, ha ilyen irodalmazással indítanál. A neten rengeteg anyag van, de soha ne felejtsd el, hogy az interneten bárki leírhat bármit, szóval csak józan paraszti ésszel érdemes szűrni a dolgokat.

2015. máj. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Persze a rendszeres sétáltatást már írták már, de azért még utólag megerősítem, hogy azt már most el lehet kezdeni.
2015. máj. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
hatalmas udvar van, úgyhogy kiskorukba nem szoktattam rá őket a pórázra. Elfogom vinni sétáltatni őket de vigyem ki őket a határba ahol nincsenek emberek és póráz nélkül rohangálhatnak vagy pedig pórázzal az utcán sétáltassam?
2015. máj. 25. 17:39
 18/25 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a határban rohangálás remek lenne nekik, levezetnék a fölös energiáikat :) Jó esetben otthon csak kidőlnek a fáradságtól, s nincs velük gond. Hetente kétszer, háromszor minimum vinni kellene őket, hatalmas élmény lenne nekik a megszokott kert után.
2015. máj. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Mivel még nemigen jártak az udvaron kívül, ezért pórázon sétáltasd őket a környéken. Később ha megszokták az új környezetet, el is engedheted, de csak akkor ha biztosan behívhatók. És járjatok kutyaiskolába!
2015. máj. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Elviszem őket sétáltatni. Utána olvasok még egy kicsit a témának és ha semmi nem sikerül elviszem őket kutyasuliba.:)
2015. máj. 25. 17:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!