Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történik a kutyáimmal?

Mi történik a kutyáimmal?

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm annak aki elolvassa írásomat, és megpróbál valami hasznos tanáccsal ellátni!

Szóval van két testvér kan kutyám, puli keverékek; egy fekete kutyus, és egy barna. Már kiskorúk óta nálam vannak. Nagyon jól vannak tartva, van külön házuk, mindennap kutyakonzervet kapnak, sose kapnak csontot vagy ilyen maradékokat, minden áldott nap játszok velük , és látni rajtuk, hogy boldog kutyák.Sose volt velük baj, bár egyszer elszöktek de akkor meglettek verve és megtanulták, hogy nem szabad kimenni. A fekete kutya nagyon bolondos, barátságos, ugrálós kutya. A barna egy kicsit visszahúzódóbb de ő is nagyon játékos és okos. Már 5 évesek és mostanában pár hete a fekete kutyával történt valami. Ha nyílik a kapu egyből kiakar szaladni az utcára. És mikor kiszalad, akkor az utcában oda rohan a többi kutyához, ugat egy sort majd vissza szalad az udvarunkba. Ilyenkor a barna kutya (aki nem szökik el) neki ugrik és morog. Többször volt már ilyen, hogy összemarakodtak de persze nem harapták meg egymást csak egymásra morogtak. Ez egyre többször történik meg. Próbáltam megverni a fekete kutyát de az utcán nem tudom elkapni és ha az udvarba verjem meg akkor azt gondolná, hogy azé vertem meg mert visszajött. És pár napja azt veszem észre, hogy a kutyák nyugodt állapotban az udvarban, is morognak egymásra. Ha morognak megverjem őket? Nem szabad? Vagy a fekete kutyát megkössem? (bár nagyon nem szeretném mert úgy gondolom a kutyának kell a szabadság) Zárjam el egymás elől a két kutyát? Ti mit tennétek a helyembe?



2015. máj. 25. 16:45
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, a hatalmas udvaron sincs szabadon a kutya, be van zárva, és a határai végesek. :) Ha sétáltatod, sokkal jobb kapcsolatotok lesz és kielégíted az új ingerek utáni vágyukat is.


A behíváshoz is rengeteg netes anyag van. Vigyél magaddal olyan kaját vagy játékot, amiről tudod, hogy nagyon érdekli őket, és ezzel nagyban megkönnyítheted a dolgodat. S mindig dicsérd őket, ha csak úgy visszamennek hozzád hívás nélkül, megnézni, megvagy-e még.

Ha mezőre mentek, és az egyik kutyád megbízhatóbb a másiknál, össze is kötheted őket.

2015. máj. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor vinni fogok nekik játékot is amire felfigyelnek és visszajönnek.
2015. máj. 25. 17:51
 23/25 A kérdező kommentje:
jaj de rosszul fogalmaztam! :) Vinni fogok nekik játékot amivel ellesznek. És vinni fogok jutalom falatkákat is.:))
2015. máj. 25. 17:52
 24/25 anonim ***** válasza:
Persze nem úgy értem a verést,hogy sérüléseket okozol az állatnak de "verni" soha nem szebad a kuryákat mert ha visszajön és kap eggyet kettőt akkor máskor nem fog visszajöni mert tudja,hogy rosszat csinált és nem akar kapni. Nekünk is elszokott szökni a kutyák és kicsit ellenes de rászólsz mondjuk hogy hol voltál de ne sokáig haragudj rájuk mert ők hamar elfelejtik és aztán gőzük sincs róla,hogy miért haragszol rájuk. Rövidebben dícsérd meg ha odajön az udvar másik végéből hozzád és akkor máskor is visszajön de ha az uccára megy akkor kérdezd meg tőle hogy hol volt. Remélem segítettem bocsi a hosszú szövegért. Sok sikert :) és ha veszekszenek csak szólj oda rájuk
2015. okt. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Nekem 4 kutya van együtt. Mikor ki-beállunk kocsival, hiába figyelünk, nem engedjük, mégis kiszaladnak az utcára, de rögtön visszajönnek.Amelyik utoljára jön be, a többi várja, és jól leszidják, ami abból áll, hogy körbeveszik, morognak rá, felé hajolva.Ennyi.

Ha nálad is ennyi, semmi gond.

A kutyát úgy kéne etetni, mint ahogy a farkas eszik, a genetikai állományuk megegyezik.A kutya húsevő állat, nem tápevő, nem konzervevő.Nem jó neki a sok gabona ami ezekben van, a sok adalékanyag sem.

Mi is rendes ételt eszünk, tápot akkor ettünk-ittunk, amikor anyánk teje kevés volt, konzervet meg akkor eszünk, mikor kirándulni megyünk.Nekik a hús a mindenük, lehet is kapni, aki szereti a kutyáját, jót akar neki, azzal eteti.Néha lehet csemegének konzerv, táp, de csak heti 1-2szer.

Rácsapkodni sem kéne, mert nem érti.Agresszívabb lesz tőle, azt hiszi nem szereted, és nem bízik benned, összezavarod.

2018. márc. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!