Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti ebben a szituációban...

Ti ebben a szituációban tiltottatok, dicsértétek vagy közömbösek maradtatok volna?

Figyelt kérdés

Labdáztam a kutyámmal, amikor odafutott egy másik kutya aki folyamatosan ugrált rám, ezért el akartam tenni labdát, de ahogy emeltem a kezem, felugrott és beleharapott az alkaromba (nem agresszívan,nem is olyan erősen, de azért nem esett jól). Erre az én kutyám kilőtt mint a rakéta és hörögve,vicsorogva rátámadt a másik kutyára. Nem volt nagy bunyó (nem sérült meg egyik kutya sem) csak egy kicsit helyretette meg elkergette a közelünkből. Lehet,hogy nem szép dolog, de én bizony megdicsértem a kutyámat. A másik eb gazdája pedig értetlenül nézett rám,hogy dehát az ő kutyája csak játszik és őt is megszokta így harapni de soha annyira,hogy vérezzen. Hát mondom szuper de engem akkor se harapdáljon.

Mi lett volna ebben a szituációban a helyes viselkedés részemről? Ti mit tettetek volna?



2015. máj. 26. 08:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Valószínűleg közömbös maradtam volna. Nem azért, mert azt tartom helyesnek, hanem mert most, a kérdés olvasása közben döbbentem rá, hogy fogalmam sincs, hogy ilyen nyakatekert szituációban mit kell tenni.
2015. máj. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Mindenesetre kíváncsian várom Akumi válaszát.
2015. máj. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor megdicsérem a kutyát (nálunk ugye elő szokott fordulni, hogy rágós kutyával kerülök összetűzésbe). Nem ugrok a nyakába, csak köszönetképpen megpaskolom, hogy tudja, hogy értékelem, hogy vigyáz rám.

Egyszer még szükség lehet rá, hogy megvédjen, ha elcseszem, és komolyan nekem jön valami vadállat (esetleg egy szatír esti kutyasétánál, arra is volt már példa), nem akarom teljesen letiltani róla. Meg egyáltalán, ne nézze végig higgadt fejjel, hogy engem bántanak, mint ahogy én se nézem végig keresztbe tett karral, ha ő van szarban. Vigyázunk egymásra, ez így normális.

Azt még azért hozzátenném, hogy első szóra leállnak, ha nem akarom, hogy beleszóljanak, szóval ettől nem lettek vadállatok. Nem kell biztatva dicsérni, hogy ezaz, üssed csak, hanem tényleg a megfelelő üzenetet kell közvetíteni, meg kell, hogy kontroll alatt legyen a kutya, és akkor nincs belőle gáz.

2015. máj. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Oké, hazudok, mert a pitre többször kell szólni, de az se megy agyatlanul a másiknak, csak ott pattog körülöttünk idegesen, és próbál belenyúkálni, segíteni (tulajdonképpen jogosan, hiszen ő sokkal gyorsabban helyre tudná tenni a másikat, de hát azt ugye mégse lehet). De amíg látja, hogy nem vagyok tök tehetetlen, addig néhány rászólással távol lehet tartani. Nem sokszor volt még ilyen helyzet, de majd rájön, hogy általában ügyes vagyok és nélküle is megoldom, aztán lenyugszik :)
2015. máj. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ja, az a lényeges lépés kimaradt, hogy ha a konkrét felvázolt szituációt nézzük, és a kutya már intézkedik önállóan, pedig nincs rá szükség, akkor azért menne egy tiltás. Résen kell lenni, és előbb leállítani, ha nincs rá szükség, mert utána már nehéz belőni a megfelelő reakciót. Talán a hálás szidás kifejezést tudnám mondani arra, amit szerintem produkálnék, hogy átmenjen a helytelenítés is, de ne annyira, hogy összezavarodjon tőle, hogy egy ilyen alapvetően ösztönös és helyes dolgot én miért tiltok. Inkább csak annak kell hogy szóljon a dolog, hogy kicsit hevesen reagált, nem volt annyira komoly a helyzet, meg egyébként is, én vagyok a májer, megoldottam volna nélküle is. De semmiképpen nem venném el a kedvét az ilyentől.

Alapvető dolog falkában, családban, barátságban, bármilyen mélyebb társas kapcsolatban, hogy legjobb képességeink szerint védjük egymást. És ha már csipkednek meg harapdálnak, akkor a kutyám részéről nem hiszti meg viselkedési probléma, ha reagál rá, hiszen tényleges támadás történik (még ha komolytalan is), tehát indokolt a védelem.

2015. máj. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!