Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ízületi probléma lehet,...

Ízületi probléma lehet, hogyha gyakran lefekszik a kutya, hogyha nincs éppen semmi dolog kilátásban?

Figyelt kérdés
Mentett 20kg-s kutyáról van szó. 1,5hete van nálunk, még vékonynak találom szegényt, 3-5kg simán mehet még rá szerintem. Állatorvosnál voltunk, ő szívférgességre gyanakodott első körben, de ez kizárva, mert még az alapítványnál tesztelték és negatív lett. Kap az ízületeire Luposant. Igazán semmit nem mondott ezen kívül. Ízületi probléma lehet? Aggódnom kellene? Még fiatal 10hónap körüli. Elég sokat is mozog, de hogyha séta közben megállunk, akkor általában leül,s hogyha már 1-2percet várni kell - pl: lámpánál -, akkor lefekszik egyből. Vagy otthon is hasonló a helyzet, amikor nincs semmi érdekes, akkor rögtön lefekszik. Sántítást, meg hasonlókat nem tapasztaltam, s szívesen futkározik, labdázik. Lehet, hogy annyi a gond, hogy most aktívabb mozgásban részesül, s ezért ez az állandó fekvési kényszer?

2015. máj. 26. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
A mentett kutyákra nem tudnak annyi időt forditani ,mint amit te most tudsz! Séta,labdázás..stb! Nem kell roszra gondolni,szerintem csak többet mozog nálad a mint a menhelyen tehete.Idővel, ha jobb kondiba lesz sokkal terhelhetőbé válik!
2015. máj. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy "ízületes" kutya a lehető legkevesebbszer próbál felállni. Inkább ácsorog, de nem fekszik le, hogy ne kelljen felállni.

Inkább az lehet, amit első írt: hogy még hiányzik az alapkondija.

2015. máj. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 sippara ***** válasza:
100%
Lehet rossz kondi, de az is lehet, hogy egyszerűen marha lusta :D nekem az egyik ilyen, hála az égnek lámpáknál most már nem mindig, de buszmegállóban például minden alkalommal lefekszik - meg mindenhol máshol is, ahol három percnél többet kéne állni/ülni "buli" nélkül.
2015. máj. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az attól függ hogy kivel fekszik le ha csak aludni akkor nem baj
2015. máj. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem aggódom. Mi is gondoltunk erre, hogy nem mozgott annyit, csak olyan fura. Hogy akármikor, akárhol... A másik a lustaság, ami felötlött, de ilyet még nem láttam... Főleg, hogy imád futkározni, labdázni... Fura mindenesetre. Remélem, hogy azért változik, mert nem szeretem, amikor a mocskos járdára lefekszik. :S :)
2015. máj. 26. 16:44
 6/7 A kérdező kommentje:
Ma a kutyus "játszott" egy staffivel. Nem igazán nevezném játéknak, hamarabb el is jöttünk. Olyan staffisan, dömper módjára játszott a kutyámmal. Le is döntötte a lábáról, ezután a kutyám nem állt az egyik hátsó lábára. Aggódnom kellene? Megmozgattam a lábát, nyomkodtam s semmi vinnyogás nem volt, sem akkor, sem előtte, mikor elesett. Utána mikor eljöttünk, akkor furán mozgott még, de most már nincs semmi baja a hátsó lábának. Itthon is megnyomorgattam, megmozgattam, nyomkodtam, de semmi jele. Én izgulom túl ezt a dolgot? Vagy érdemes erre odafigyelni? Sokat szoktunk labdázni, s ott nem vettem észre ilyesfajta reakciót.
2015. máj. 28. 20:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyugi.. az én kutyám kifáraszthatatlan, egész nap bármikor rá tudom venni egy kis játékra, sétára, de egyébként ha nincs semmi "teendője" fekszik. De olyan szinten, hogy ha odajön hozzám, és nem törődök vele kb. fél percig, már fekszik is le:D de ha ránézek a pórázra olyan köröket ró, mint aki speed-et szedett, amúgy lustizik..

Lehet a tiéd is így van vele, tartalékolja az energiáit, hátha jön valami betörő, vagy ilyesmi:D

2015. jún. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!