Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy veszitek észre hosszú...

Ti hogy veszitek észre hosszú szőrű kutyában a kullancsot?

Figyelt kérdés
És ha a kullancs netán megfertőzi a kutyát,akkor esetleg mi is fertőzöttek lehetünk?

2015. máj. 26. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindennap átvizsgálom, főleg kullancsos időszakban, de amikor megmászta a kullancs, pont egy átvizsgálás után volt. Szerencse, h észrevettük, h mászik rajta. Ha megcsípett titeket is, akkor lehettek fertőzöttek, különben nem.
2015. máj. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nagy az esélye annak hogy minket is megcsíp? És a kullancs/bolha elleni cseppek kutyáknak használnak valamit?
2015. máj. 26. 15:41
 3/7 anonim ***** válasza:

A kullancs az emberbe is belemehet. Tele a net, a sajtó a védekezés lehetőségeivel.

A kutyától, ha megfertőzte a kullancs, nem kaptok el semmit.

A környéketeken élő kutyásoktól kell megtudakolni, náluk melyik szer vált be leginkább.

2015. máj. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van olyan betegség, ami emberre és állatra egyaránt veszélyes (Lyme kór), de a babézia, ami a kutyák legrettegettebb kullancsbetegsége, emberre nem veszélyes. És egyetlen kullancs terjesztette betegség sem terjed át a kutyáról rád.

Minden séta után átkurkászom a kutyát - sajnos szemmel szinte képtelenség átvizsgálni a szőrét, de az ujjaim megtalálják a pici kullancsokat is a szőre között.

2015. máj. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2015. máj. 26. 15:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Mi Advantixet használunk évek óta, ezt az egy esetet leszámítva sose volt semmi baj az élősködőkkel!
2015. máj. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én is az Advantixot néztem ki,akkor kipróbálom majd azt. Köszönöm a segítséget!
2015. máj. 26. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!