Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudtok a palotapincsikről?

Mit tudtok a palotapincsikről?

Figyelt kérdés

Tapasztalt gazdik válaszait várom.Az egyik legfőbb kérdésem:mennyire hullik a szőre?

Gyorsan tanul?

Jól kijön a gyerekekkel?

Meg úgy általában,mindent mondjatok el amit tudtok róla,a személyiségéről!

Köszönöm.


2010. febr. 26. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha lakásban tartod észrevehető bizonyos időszakokban az erőteljesebb szőrhullás bár én áprilisban mindig lenyiratom a szőrét és akkor ugy elviselhető! Elég egy gazdis kutya nem ajánlanám gyerekmellé. De ezenkivül csak csupa jót tudok róluk mondani róluk! Hatalmas szeretetet adnak és imádni való kis bohócok!:):) Bár én inkább japán chin fan vagyok de a pincsiket is imádom!:):)

2010. febr. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Azt hogy nem palotapincsi, hanem pekingi palotakutya. A kutyáknak nincs személyiségük, max jellemük.

Nem tanul gyorsan, nem épp az eszéről híres.

A gyerekes dolog meg attól függ hogy neveled.

2010. febr. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem pincsim van,és imádom!!!!!!! nekünk jól kijön a gyerekekkel,a keresztlányom mindig játszik vele.nyugodt és nagyon makacs kutya :) de én csak ajánlani tudom. ja és ha levágatod mindiga szőrét,akkor nem hullik annyira
2010. febr. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

19:57-es!

Fura..szerinted nem jól tudom a kutya nevét,mégis tudod miről beszélek.Akkor meg????????

2010. febr. 27. 12:51
 5/5 anonim válasza:
Segitek egy kcisit jo. A palotapincsi es a Pekingi palotakutya kozott van kulonbseg!!!! A sima palotapincsinek nagyobb es durvabb szore van es a fejuk is ugymond nyomottabb es nagyobb. a Pekingi pincsiknek nincs akkora szoruk es mondhatni aranyosabb kedvesebb fejuk van nem annyira nyomott az orruk. Es igen nemileg hullik a szore de ha apolod es evente 2-3 szor lenyiratod nincs vele gaz. Megmondom oszinten h en sohasem vettem volna magamnak pincsit, de 5 evvel ezelott hozzank kerult egy kan. Volt mar tobb kutyam is nemetjuhasz spicc es kicsike keverekek is de hihetetlen kellemes csalodas ert mikor elkezdtem foglalkozni ezzel a kiskutyaval. Nlunk vannak gyerekek es ugy nott fel a kiskutyank h egesz nap nyuztak simogattak folyton kezbe vettek es megis szereti a gyerekeket. Neha van mikor latszk rajta h nem szeretne h felvegyek vagy tul durvanak talalja a jatekot a gyerekekkel ekkor csak azt a tipikus pincsi morgast veti be de sohasem bant csaladtagot!!!!!!!! Nagyon szeretetre melto es megtobb szeretetet ad nekunk. Neha elsem hiszem h ez egy pincsi. De az idegegenekkel nagyon hideg. Ha valaki elmegy garazsbejero elott egybol ugat egyebkent kivalo jelzo kutya nagyon eber es mindig figyel vedelmezi a kornyezetet. Agresszio is van benne boven de csak idegenek fele. Es sohasem harap meg embert. Amugy is ha megharap max kineveted mert kb 3 mm-es fogai vannak de szereti kimutatni ki a fonok. Egyetertek az egyik valaszoloval abban, h egygazdis kutya. En vagyok a gazdaja es ram minden korulmenyek kozott halgat. En vagyok a falka vezer de mindenkit szeret a csaladban. Mindehez elkell mondanom azt is h mikor hazahoztuk par honapos volt es egy egesz nyaron keresztul tanitottam. Szo szerint az a nyar egy kikepzotabor volt szamara mert mnden nap kemenyen tanitottam es nagyok voltak az elvarasaim aminek csodalatos modon megfelelt. 4-5 honapos koraban mar teljesen jol nevelt kiskutya volt es szinte mindent tud. Most 5 eves es kb 4 eve egyedul setal. Ez azt jelenti h mivel kerteshazban lakunk kitud bujni a keritesen es ha pisilni kell es zarva van az ajto akkor kaparja es ugat, de ha a kertben van akkor csak siman kiugrik a racsok kozott elmegy setalni es 10 perc mulva hazajon. Azt kulon megtanitotam neki h ha auto jon es egyebkent is soha se az uttesten maszkaljon es tokeletesen megerti h veszelyes az autok miatt. Kissebb trukkoket is tud mint pl: ul, fekszik, marad, ugass, pacsi, gyere ide. meg uszitani is lehet. Nekem eddig csak egy pincsim volt ez a kiskutya de csak jot tudok mondani rola. Egy igazi barat, csaladtag, orzo kutyus. Semmi penzert nem adnam senkinek. Es meg valami amikor egyedul setal senkit meg gyerekeket sem enged magahoz kolezebb 2 meternel ezt is konnyen megtanitottam neki nehogy valaki elllopja vagy megverje. Nagyon gyorsan tanul!!!!! Ertelmes allat nagyon. De mindehez tudnod kell h egy kiskutya okossagat nem a fajta donti el hanem nagymertekben hozzajarul az adott kutya inteligencia szintje. Ha okos kutyat szeretnel akkor tenyleg megkell nezned melyiket valasztod ha pl egy dobozban latsz 4-5 pincsi kolykot es hazavinned az egyiket. A mi kiskutyank egy igazi jackpont! Remelem neked is okos kutyusod lesz es felfedezed majd benne az efele jo tulajdonsagokat de elmondom megegyszer, a tanitas nagyon fontos minnel elobb kezd es 0---24 -ig foglalkozz vele. Egy ido utan mar tudni foglya mi helyes e smi nem.
2012. júl. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!