Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell általánosítani, és...

Miért kell általánosítani, és rögtön leszólni azért, ha egyszer leelletem a kutyámat?

Figyelt kérdés
Ha valaki egyszer le akarja elletni a kutyáját, akkor miért kell rögtön leugatni, vagy le "szaporítózni"? Sokan vannak ezen az oldalon, akik olyanok mint én. Nem vagyok tényésztő. Van egy gyönyörű szuka amstaff-om, és szeretnék TŐLE egy utódot. Kerestem neki egy remek kant, ki van alakítva a megfelelő hely az elléshez, és szerettem volna megtudni, h mikre kell felkészülnöm az ellésnél. Igen, készenlétben van az orvos, de mi van, ha nem ér ki időben. Na mindegy, a lényeg az, h leelletem a kutyámat, utána ivartalaníttatom. 8kiskutyára számoltunk az elejétől, és mindnek meg is van a gazdija. Nem kérek értük pénzt, csak az oltások árát. Akkor miért vagyok felelőtlen, szemét, szaporító?? Ha valaki ezt megmagyarázná nekem azt megköszönném.
2010. febr. 26. 16:19
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
86%
A kutyád és a kiválasztott kan szűrve van örökletes betegségekre? Mivel biztosítod, hogy a kölykök ne kerüljenek menhelyre 10 év múlva se?
2010. febr. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de egy tenyésztő mivel biztosítja, h a kölykök később se kerüljenek menhelyre? Egyébként nem tudom, h volt-e szűrésen a kan.
2010. febr. 26. 16:31
 3/47 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert utána a 8 kiskutyát is leelleti az új gazdája és akkor az már 64...és az orvosi szűrések mindennél fontosabbak lettek volna mielőtt "leelleted" nem is beszélve a kiállítási eredményről, törzskönyvről! Utóbbi nélkül lehet h a felnövő kiskutyákat majd testvérrel tenyésztik és beteg kiskutyák születnek!! Így teszik tönkre a fajtákat, hogy tele lesz az ország-világ csak egyszer leelletésből született beteg, rokontenyésztett szerencsétlen kutyákkal!!!
2010. febr. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
100%

Azért vagyunk az ilyen egyszeri almok ellen,mert a menhelyeken,sintértelepeken naponta találkozunk ilyen "mindnek jó gazdája lesz"-féle almokból született kutyákkal,és látjuk sajnos sokszor a halálukat.

A "jó helyre"kerülő kutyák aztán tovább szaporodnak,felhígul az állomány,tönkremegy a fajta.Staffból annyi van,hogy egyszerűen lehetetlen nekik gazdát találni,a fajtamentők sem győzik.Sokan egész alom kölyköktől szabadulnának meg,mert azok a "jó gazdák",akiknek állítólag kellettek,visszamondták.

A staff pont az a fajta,ami nagyon gyakran kerül rossz kezekbe.Itt nem feltétlenül rossz tartási körülményekre gondolok,hanem arra,hogy fajtához nem értő,határozatlan,gyenge emberek vesznek magukhoz staffot.Felnevelik,mint édes kis utyuliputyuli ölebet,és mikor már nem bírnak vele,szabadulnának tőle mielőbb,mindegy hova kerül,csak náluk ne legyen,sipákolnak az állatvédőknek,hogy "jajjjbekattantaharcikutyámvigyékazonnalvagylealtatjuk".Ilyen szöveggel naponta hívják az állatvédőket.

Ha a kutyád törzskönyves,tenyésszemlés,betegségekre szűrt,és a hozzá választott kan is,akkor ha leelleted,az nem szaporítás.

Hogy értsed:a tk nemcsak egy papír sznoboknak,hanem abból tudod meg a kutyád őseit.Ez a kan megválasztásához igen fontos info.

2010. febr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%

"egy tenyésztő mivel biztosítja, h a kölykök később se kerüljenek menhelyre?"

Szerződést írnak, amiben ez is benne van. Megválogatja, kinek ad el kiskutyát. Az ingyen kutyák nagyobb valószínűséggel kerülnek menhelyre, mint a pénzért vettek, mert aki pénzt ad ki érte, az gyakran jobban megbecsüli. (Akinek nem inge, ne vegye magára...)

2010. febr. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
100%

Egy tenyésztő,ha tőle származó kutya kerül bajba,érte megy és hazaviszi a sokszor elrontott felnőtt kutyát is.

Te hova tennéd?

Honnan tudod,hogy a szukád gyönyörű?Fajtához értő bíró mondta?Mert ha nem ,lehet olyan hibája,amit észre sem veszel,ami tenyésztésből kizáró ok.

És ha ezt nem tudod,jön le a szukád után a sok hibás kölyök és ezzel a fajtát rontod,meg komoly szakemberek munkáját.

Ha nem ér ki időben az állatorvos?Akkor mi innen nem tudunk neked segíteni tanáccsal,így jártál,végignézheted a szukád szenvedését és esetleg a halálát.

2010. febr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
de most megint általánosítottatok! ezek a gazdik igenis valósak, és nem fogják visszamondani, és én sem akarom rossz kezekbe adni őket! Mindkét kutya törzskönyves. Igen, lehet, h a kan nem volt szűrve, de még nem jelenti azt, h beteg kiskutyák lesznek! És még mindig nem tudom, h egy tenyésztő hogyan tudja biztosítani a kölykök jövőjét!
2010. febr. 26. 16:38
 8/47 anonim ***** válasza:
88%

nekem csak egy hozzáfűzni valóm van.

Sokan azt hiszik, hogy minden nőstény állatnak (főleg a társállatok kutya-macska)egyszer az életben muszáj ellenie, mert különben bekattan. De ez nem igaz. Ez valami miatt berögzült. De tévedés.

Szóval, ha emiatt akarod akkor én is lebeszélnélek.

2010. febr. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:
Nem bíró, hanem 2 állatorvos mondta! Erről eddig nem tudtam, h a tenyésztő visszaveszi a kutyát! Még nem hallottam ilyet soha, pedig tudok néhány példát, amikor kellett volna!
2010. febr. 26. 16:41
 10/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt jelenti, hogy biztosan betegek lesznek, csak sokkal nagyobb a valószínűsége. Ha mondjuk diszpláziások lesznek a kölykök, kifizeted a gazdik helyett a több százezres műtét árát vagy mondjuk a felét?
2010. febr. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!