Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy év körüli pulival még el...

Anonymus.lány kérdése:

Egy év körüli pulival még el lehet kezdeni klikkerezni?

Figyelt kérdés
Egy-két éves lehet, egy hónapja tévedt be hozzánk, megtartottuk. Nagyon okos kutya, az "ül", "fekszik, "gyere" parancsokat már tudta, amikor megérkezett. Szeretnék minél több, látványosabb trükköt megtanítani neki, ezért gondoltam veszek egy klikkert. Szerintetek még nem késő elkezdeni? És ha már itt tartunk, ha más kutyákkal van, akkor egyszerűen nem hallgat rám. Azt olvastam a klikkerhasználat megtanítja arra, hogy ilyenkor majd jön a jutifalat, ezért majd figyelni fog rám. Vélemény?

2015. máj. 29. 16:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Persze, miért lenne késő?

Behívásra viszont ne használd a klikkert, nem arra való. Ha hívásra odajön hozzád, akkor lehet klikkelni, és jutalmat adni.


Kerestétek a gazdáját? Ha az ül-feksziket tudta már, kevésbé valószínű, hogy kidobták.

2015. máj. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 piriiiii ***** válasza:

Simán. Klikkerezni sosem késő, a kutya bármikor meg fogja érteni, hogy mit szeretnél vele.

Én egy 1-2 hónapos mudinál kezdtem klikkerezni, és megtetszett a dolog, bár túl sok mindent nem tanítottam vele neki, a legfontosabb az, hogy odajöjjön, ha hívom.

Azért jó a klikker, mert bármit meg lehet vele tanítani. :) És nagyon gyorsan megérti.

Nekem olyasmik tetszenek trükköknél, mint a forgás (a mudik imádnak pörögni :D), szlalom láb között, ha több időm lesz, biztosan klikkerrel fogom megtanítani neki.

Remélem, nem úgy gondolod a jutalomfalatos odafigyelést, hogy azzal fogod behívni, felkelteni az érdeklődését, ha nem figyel (illetve, utóbbit lehet, de jutalomfalat kell olyankor is), mert azt viszont nem szabad! A klikker nem behívó eszköz, hanem tanító. Fontos, hogy akármikor klikkelsz (még akkor is, ha rossz időben), MINDIG adj jutalomfalatot. A kajának "össze kell nőnie" a klikker hangjával.

Amúgy: [link]

2015. máj. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
15 éves kutyával sem késő klikkerezni
2015. máj. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!