Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar Vizsla, Golden Retrieve...

Magyar Vizsla, Golden Retriever vagy Tacskó?

Figyelt kérdés
Melyiket valasztanatok? melyikrol mit kell tudni?
2015. jún. 4. 08:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

Muhaha, jól lepontoztak a tacskórajongók természetesen. Az, hogy a tacskó az egyik legagresszívebb fajta az idegen állatokkal és emberekkel, nem az ujjamból szoptam, ti szerencsétlenek, hanem a legutóbbi erre vonatkozó nagyobb szabású, tudományos igényűnek mondható amerikai kutatás eredménye. Ott konkrétan "nyert", ezt nem is akartam kihangsúlyozni, mert nyilván nüansznyiak a különbségek az "élen".


Ez természetesen nem jelenti azt, hogy a tacskó egy rossz fajta lenne és azt se, hogy a tacskók hülyék lennének. Ez egy jellemző, egy a sok közül, ki mit vár a kutyától, annak megfelelő súllyal veszi figyelembe.

2015. jún. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

#9 vagyok. Én nem pontoztalak le "te szerencsétlen". Az ilyen kutatásokat én mindig fenntartással kezelem, ugyanis az, hogy egy kutya agresszív-e vagy akár egy másik kutatás szerint mennyire intelligens az nem feltétlenül a fajtától függ, hanem többek között a tartási körülményektől, neveléstől, attól, hogy a fajtajellegének megfelelő bánásmódot kapja-e.

Kíváncsi lennék, hogy az általad említett felmérésben hány olyan tacskó volt, amelyiket valóban a neki megfelelő körülmények között tartanak és a temperamentumának megfelelő nevelést kapja. Ezt csak azért említem meg, mert nagyon sok tacskó munkakutyát ismerek, akiknek hozzáértő gazdája van és agresszivitással egyiküknél sem találkoztam. Önfejűséggel igen, de még soha nem láttam és nem is hallottam, hogy ezek a kutyák akár egymásnak vagy akár embernek nekimentek volna. Annál többet lehet ilyen esetről hallani olyan tacskóknál, akiket megvesznek a panellakásba, mert olyan édes és kicsi, mert jó lesz a gyereknek játszótársnak, aztán a nem megfelelő körülmények miatt frusztrált, kezelhetetlen és agresszív lesz. De ez nem a fajta jellegéből adódik, hanem abból, hogy nem a természetének megfelelő helyre és gazdához kerülnek.

Nekem meggyőződésem, hogy a tacskó a fenti okok miatt egy rendkívül félreismert fajta és sajnos az utóbbi 20-25 évben gyakorlatilag teljesen tönkretették a fajtát és annak hírnevét azért, mert egy időben divatkutya volt és ennek megfelelően tenyésztették és szaporították. Ma már ott tartunk, hogy a jó példányokat már csak vadászoktól lehet beszerezni, mert ők valóban a jó természetű, jó idegrendszerű és egészségi állapotú munkakutyákat tenyésztik tovább és nem a küllemre vagy a mennyiségre mennek rá. (mielőtt belekötne valaki, igen valójában szaporításról beszélünk, de aki ilyen körökben forog az tudja, hogy ebben az esetben a szaporítás nem negatív eredménnyel jár)

2015. jún. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Elég nyilvánvaló, hogy a válasz annak szólt, aki lepontozott, nem tudom, honnan veszed, hogy neked, pláne, ha te nem is. Önmagában a pontozás nem is érdekel egyébként, nyilván az se zavar, ha valaki nem ért egyet velem, ami zavar az pont az, amikor valaki csak nyomja a gombot, de még csak arra se veszi a fáradságot, hogy vitatkozzon.


És még egyszer: a tacskóval semmi bajom.

2015. jún. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 RózsaszínCsillámpóni válasza:
A tacskóval nincs sok gond csak hiába olyan kicsi sajnos eléggé agresszív (de nevelés kérdése is), hosszú életű és nagyon ragaszkodik a gazdijához. A vizsla nagyon fázós kutya, általában nem agresszív (ez itt is nevelés kérdése) és eléggé családbarát kutya. A Goldiról annyit hogy az egyik legcsaládszeretőbb kutya imádja a gyerekeket bár a szőrével kell egy kicsit foglalkozni
2015. jún. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Remélő válasza:
Goldenünk van, 3 éves kislány. Az első két évben mindenkitől azt hallottam, hogy csak az első két év a nehéz aztán lenyugszik. Végül a legutóbbi tüzelése után történt meg a nagy változás. Előtte rendkívűl mozgékony volt, most lényegesen nyugisabb, kimértebb, akár egy "büszke hölgy"
2015. jún. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Schrancdorka ***** válasza:
0%

a tacsik idegbeteg törpék, az egyik legagresszívabb kutyafajta, persze csak a csivava után, nem ajánlják gyerekek mellé

a golden egy tökéletes házikedvenc, sok-sok-sok szőrrel(nekem is ilyen van)

a vizsla hatalmas mozgásigényű, tökéletes házikedvenc

2015. jún. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

a tacskó nem agresszív, nevelés kérdése, mennyire lesz idegbeteg egy kutya

engem eddig csak yorkik és bichonok akartak megtámadni, akkor ezekről a kutyákról is kijelenthetem, hogy agresszív dögök?

egyébként nekem is tacsim van, 11 éves, és soha senkivel nem volt agresszív, egy igazi kezes bárány

2015. júl. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!