Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok 2...

Milyen kutyát ajánlanátok 2 éves kisgyerek mellé?

Figyelt kérdés
Családi házban élünk, kisfiúnk két éves múlt. Nagy kert és udvar van. Ami a kutyus kiválasztásánál szempont lenne, hogy ne legyen már alaptermészetéből fakadóan is nagyon hangos, ugatós, lehetőleg ne felálló fülű legyen, és inkább hosszabb szőrű. A legfontosabb, hogy jól kijöjjön a gyerekekkel, de jó házőrző is legyen. Nyugodtan lehetne keverék kutyus is, de fajtisztára sem tudnánk 20-40 ezer forintnál többet szánni most, és nyilván az étrendjére sem, mint amennyit saját magunkra:)
2015. jún. 4. 11:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
23%

Boxer(tapasztalatból) jó házörző izmos is és nem egygazdás , az egész csaladot szereti de főleg a gyerekeket,játékos is

de ha nem olyan fontos a házörzés akkor nyilvàn vmi kisebbtestűt mondok pl: spániel v. Jack russel

2015. jún. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
60%

Válassz plüsskutyát! Mást ilyen esetben nem lehet ajánlani...


Ne is haragudj, de a kutya igényeire gondoltatok? Kell neki napi 2 óra séta + némi foglalkozás és tanítás. Ha ezeket nem teljesíted akkor akármilyen fajta, ugatni fog. Az állatorvosi költségekkel, parazita elleni szerekkel mi a helyzet? Ugyanis azokat is szükséges belekalkulálni az eltartásába. Ha 40 000-nél többet nem tudsz egy fajtatisztára szánni akkor válasz menhelyről keveréket, azok tele vannak az általad leírt külsejű egyedekkel. Ja és még egy fontos: a kutya nem fog alapból mindent elviselni a gyerektől, csak odafigyeléssel lehetnek együtt mert különben balesetveszélyes. A legjobb nektek egy bishon/westie vagy hasonló karakterű és méretű ivartalan szuka lenne. De ha a jobb menhelyeken körül néztek, biztosan tudnak az igényeteknek megfelelőt találni. Viszont arra nagyon figyeljetek, hogy tapasztalat nélkül ne hozzatok ki bármilyen kutyát ha nincs róla konkrét jellemzés, mert később komoly gondjaitok lehetnek.

2015. jún. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Menjetek be egy normálisabb menhelyre (vagy fajtamentéshez). 20 ezerért nem adnak fajtatiszta, egészséges kutyát.


De mi az, hogy ne legyen felálló füle? o.O Pont lógó fülű kutyákkal van több probléma, hajlamosak fülgyulladásra. A hosszú szőrűeket meg rendszeresen ápolni kell.

Kisgyerek és munka mellett van idő a kutyával foglalkozni? Mert az oké, hogy ott az udvar, de attól még nem fárasztja le magát minden nap.

2015. jún. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Ja a normálisat azért írtam, mert a jobb helyeken tudnak tájékoztatást adni az ottani kutyák jelleméről.
2015. jún. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyről válasszatok egy keverék kutyust. Fajtatiszta kutya ára 100 ezer Ft felett van, de mivel nincs semmi konkrét fajta, amit mindenáron szeretnétek, így tökéletes lesz egy menhelyi is.

A menhely dolgozói segítenek nektek választani egy fiatal felnőtt, nyugodt természetű közepes-nagyobb testű vastagabb bundájú kutyust.

2015. jún. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
37%

2 éves kisgyerek mellé semmilyen kutyát nem ajánlok.

Egy kiskutya ugrál, játszik. Nem nevelnétek, kiabálnátok vele, megkötnétek vagy bezárnátok meg ütnétek szegényt. Sajnos a legtöbb gyerekes családban ezt látom, és ahogy a gyerek úgy a kutya sem játék. Majd 10 év múlva rá értek egy kutyára.

2015. jún. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 vfrtom ***** válasza:
21%
Komondor. Volt , így tudom, milyen. Szinte rajta aludt a gyerek.
2015. jún. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Mindenek előtt köszönöm a válaszokat. Próbálok sorban válaszolni én is. Fogalmam sincs, mennyibe kerülnek a fajtiszta kutyák, nem néztem utána, épp azért, mert nekünk nem ez az elsődleges szempontunk. Azért úgy gondolom, hogy akinek nincs egyszerre 100-200 ezre egy kutyusra, még lehet jó gazda, aki plüsskutyánál komolyabb felelősséget is tud vállalni.


A menhely jó ötlet, csak úgy gondoltunk, hogy kis kölyökkutya a kisgyerek mellé jobb lenne, mint egy felnőtt, ezért nem ez ugrott be elsőre. Hogy gyerek és munka mellett lesz-e idő a kutyával foglalkozni, nevelni..... arra van idő, amire szánunk. Úgy gondolom, hogy a gyereknevelést és a kutyával való foglalkozást nem kell teljesen külön számítani, hiszen sétálni együtt is lehet. Ugye nem mondja senki, hogy csak munkanélküli egyedülállóknak vagy nyugdíjasoknak van boldog kutyája?


Nem értem, hogy merészeli valaki azt feltételezni, hogy kiabálnák a kutyával és ütnénk, csak azért, mert van egy kisgyerekünk?! Ez annyira szürreális felvetés, hogy nem is érdemes rá válaszolnom.


Még egyszer köszönöm a hasznos válaszokat.

2015. jún. 4. 12:41
 9/22 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, sokaknál az vágta ki a biztosítékot, hogy azt írtam, természetéből adódóan ne legyen nagyon ugatós. tehát nem azt, hogy nem akarom hallani a hangját sem szegénynek. Pl. a puliról tudom, hogy ugatósabb fajta, és vannak csendesebb fajták, akik kevesebbet, de jó okkal ugatnak.
2015. jún. 4. 12:44
 10/22 A kérdező kommentje:

Felálló fül: a férjemnek egyszerűen azok a kutyák tetszenek, amelyeknek lelógó fülük van, ez miért probléma? Elvetemült dolog egy kutya kiválasztásának azt is mérlegelni, hogy küllemre melyik áll hozzánk közelebb?


Nagyon sok hasznos tanácsot kaptam itt, ezeket még egyszer hálásan köszönöm, az sem elvetendő tanács, hogy várjunk még a kutyával. De néhány reakciót őszintén nem tudok hova tenni.....:(

2015. jún. 4. 12:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!