Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok 2...

Milyen kutyát ajánlanátok 2 éves kisgyerek mellé?

Figyelt kérdés
Családi házban élünk, kisfiúnk két éves múlt. Nagy kert és udvar van. Ami a kutyus kiválasztásánál szempont lenne, hogy ne legyen már alaptermészetéből fakadóan is nagyon hangos, ugatós, lehetőleg ne felálló fülű legyen, és inkább hosszabb szőrű. A legfontosabb, hogy jól kijöjjön a gyerekekkel, de jó házőrző is legyen. Nyugodtan lehetne keverék kutyus is, de fajtisztára sem tudnánk 20-40 ezer forintnál többet szánni most, és nyilván az étrendjére sem, mint amennyit saját magunkra:)
2015. jún. 4. 11:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Azért javasoltam fiatal felnőttet menhelyről, mert egyrészt neki már nagyjából ismert a természete: mennyire ugatós, mennyire nyugis, hogy bírja a gyerkőcöket stb. Nagy valószínűséggel már pórázhoz van szoktatva, tud sétálni.

Egy kölyökkutya majdnem annyi gonddal jár eleinte, mint egy kisgyerek, ráadásul még lutri, hogy milyen lesz nagykorában. Neked kell mindenre megtanítani, pórázhoz szoktatni, sétálni tanítani.

Mindenképpen jobban jártok egy már felnőtt kutyával, akinek jól ismert a jelleme. Járok menhelyre rendszeresen önkéntesnek, vannak ott egyébként kölykök is szinte mindig, tehát ha mégis kölyköt szeretnétek, azt is fogtok találni. De a tapasztalat azt mutatja, hogy mindenki jobban járna egy felnőtt kutyussal (a kutya is, a ti idegeitek is, és a gyermeked is, mert nem fogja összeharapdálni, összeugrálni, fellökdösni a kölyökkutya).

Ha érdekel, írj privit, és küldöm annak a menhelynek az elérhetőségeit, ahova én járok. Ismerem a kutyákat, nagyon lelkiismeretesen tartják őket, a legtöbb szépen sétál, egy csomó jófej, barátságos kutyus van. :) Kölykök is vannak egyébként.

2015. jún. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó válaszoló, nagyon szépen köszönöm a jó tanácsot, erre így sosem gondoltam, ebből is látszik, hogy teljesen tapasztalatlan vagyok. Mi kisvárosban, vidéken élünk, ha bp-i a menhely, akkor sajnos oda nem fogunk tudni eljutni a kutyusért, de a tanácsaiat megfogadjuk:)
2015. jún. 4. 13:48
 13/22 anonim ***** válasza:
0%
A boxert ajánlom én is elsôsorban, feltéve ha beengeditek a házba. Ha nem, akkor egy tetszetös keveréket. Lehet meg kéne gondolnotok a felnôtt kutya örökbefogadását is, semmivel nem nyújt kevesebb szeretetet, mint egy kölyök. :)
2015. jún. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Labi, vizsla


két éves és 5 éves kislányaimm vannak

labi 1 éves mult a vizslafiu 9 éves

2015. jún. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 vfrtom ***** válasza:
Mi az a labi?
2015. jún. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Igen, amit én ajánlani szerettem volna, az Bp. mellett van, Pest megyében. De bárhol laktok, biztosan van menhely a ti környéketeken is. Járjatok ki eleinte ismerkedni, párszor megsétáltatni a kinézett kutyust, a kisfiatokkal együtt is, mielőtt döntötök az örökbefogadásról. Itt nálunk is így csinálják, jól bevált módszer. Van időtök megismerni a leendő családtagot, neki is titeket, és alaposan átgondolni a döntést. :) Sok sikert.


Utolsó 2 válaszoló: ne ajánljatok már fajtákat, a kérdező megírta, hogy nincs pénze fajtatiszta kutyára. Egy helyes, egyedi keveréke lesz :)

2015. jún. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Nekem van aranyos keverék kutyám, de nem ajánlanám gyerek mellé, mert hiába nem bánt senkit, pusztán szeretetből ez is karmolt már az arcomba, csak pacsit adott, vagy mit kapálódzott.

Nekem ez nem probléma, de hiányzik ez egy babának? Azokat még óvni kell mindentől. Szerintem majd akkor vegyetek kutyát, ha a gyerek nagyobb lesz.

2015. jún. 5. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Igen, megbeszéltük, várunk pár évet a kutyával. De így is hasznos tanács a fiatal felnőtt kutyus.
2015. jún. 5. 09:48
 19/22 vfrtom ***** válasza:
23%
Inkább kölyök kutya, azt te tanítod, nem egy esetleg rossz beidegződésű kutyát kell átnevelned. Sokkal nehezebb. Nem mindenhol olyan a menhely, hogy napokig oda tudsz járni "ismerkedni" a kutyával. A menhelyen is lehet olyan valaki dolgozik aki nem ismer minden kutyát.Csak megvonja a vállát, aztán azt mondja az jó lesz. Én csak kölyköt hoznék.Mi annak idején 15000 Ft. fizettünk a komondorért. Nem bántuk meg.Nem beszélve arról, hogy a gyerek együtt nő a kutyával és megismerik egymást, persze tanítani kell mindkettőt. Míg egy felnőtt kutya nem tudod ,hogy fog otthon , egyedül a gyerekre reagálni. Másképp mint az "ismerkedéskor".
2015. jún. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 vfrtom ***** válasza:
Ja, a kaja. A komondor és a vizsla is nyáron száraz tápot kapott, folyamatos friss vízzel, télen meg főztük nekik a csirkelábat, meg ilyesmit. Aki látta őket csak annyit mondott , hogy mindkettő gyönyörű.
2015. jún. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!