Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hosszú útra (600 km), ti...

Hosszú útra (600 km), ti hogyan utaztatjátok kocsiban a nagytermetű kutyátokat?

Figyelt kérdés
2015. jún. 5. 19:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Mi sima hétköznapi hámmal utazunk, nekem valahogy nem szimpatikus, hogy a biztonsági övhöz kell rögzíteni ezt, bár gondolom van karikája is, nem tudom. Tuti biztonságosabb, de szerintem a kutya nem tud olyan szabadon mozogni, ami neki kellemetlen és hosszú úton szerintem fontos lenne.

[link]


A takaró nálunk sem túl tartós, mi is a harmadikat fogyasztjuk, de a kutyus hosszú szőrű és brutálisan néz ki utána az autó, ha nem ezt használjuk. Ha egyszer találunk jobb megoldást, váltunk.

A szerpentines szakaszon talán tényleg jó lenne ha hátraülne valaki vele és simogatná. Ha fekve, netán alva tölti, akkor kevésbé bajos és fárasztó az ellentartás. Reméljük nem hányós ilyen útszakaszokon... :)

2015. jún. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
#11 - Tényleg nem piszkálódásból, de szerinted a fejtámlába fűzött pórázod mekkora erőnél szakad el, meg bírna állítani egy balesetnél elrepülő több tíz kilós kutyát? Mert az öv igen. A hámnál ugyanez a kérdés merül fel. Ha nem dobozban vinném az enyémet hátul, én nem biztos, hogy megbíznék egy olyan cuccban, amit nem erre találtak ki. Én egyébként alapvetően pont biztonsági megfontolásokból választottam a dobozt, a hátsó üléseknek tolva elég biztonságosnak mondható mind a kutyára, mint az utasokra nézve. A kutyák úgyis szeretnek henyélni, tök jól elvan benne pár órát. Felülni meg megfordulni meg tud benne. Nyilván nincs vele baja, mert simán beugrik mindig, örül, hogy megyünk valahova. Persze ez csak kombiban meg hatchbackben működik, lépcsőshátúban meg kisautókban nem igazán, ez kétségtelen.
2015. jún. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem szoktam az ördögöt a falra festeni, nem szándékozom balesetezni. :) Nyilván ez biztonsági célból csak annyira elég, hogy nem ugrik a nyakamba még véletlenül sem, ha én vezetek, illetve nincs olyan szabad mozgása mint enélkül. Ezen felül pedig koccanásos balesetnél is kisebb az esélye, hogy "felakasztom", mint egy szimpla nyakörvvel.

Szerintem egy esetleges baleset esetén egy dobozban is brutál mód képes összetörni magát a kutya, főleg ha az nincs rögzítve.

Én nem mondtam, hogy a miénk a legbiztonságosabb módszer a kutyára nézve.

2015. jún. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Persze, én megértem. Attól mondjuk nem félnék, hogy engem zavarna az eb, szóval részemről akár szabadon is lehetne, de az teljesen igaz, hogy az a minimum, hogy egy erős fékezésnél ne szálljon el, mert az azért nem olyan ritka, viszont nagyon veszélyes. Erre meg egy egyszerű hám is jó lehet, amit valamihez rögzít az ember, igazad van.


Amíg nem borul fel az autó, addig a hátsó ülés mögött levő doboz szerintem aránylag biztonságosnak mondható, mert a kutya az alján fekszik, ami egy átlag balesetnél kb a legbiztonságosabb pont az egész autóban és nem igazán tud messzire repülni sem. Ha felborul az autó, akkor meg semmi nem biztonságos, mert a hámok se rögzítik úgy, ahogy az embert az öv+feszítő. Annyit vélhetően megakadályozhat, hogy átkerüljön az utastérbe.

2015. jún. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mióta egy ismerősömnek meghalt a kutyája autóbalesetben, csak két oldalt karikás hámban, mindkét oldalon a biztonsági öv csatjához rögzítve. Tény, hogy nem tud annyit mozogni benne, de szerintem ha kellő időközönként ki van véve a kutya a kocsiból és átmozgatva, ez nem probléma. Minél többet tud mozogni, egy esetleges balesetnél annál nagyobb veszélyben van.
2015. jún. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszi a linket és a hozzászólásokat! :)
2015. jún. 8. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!