Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szegeden van valahol kutyabölc...

Szegeden van valahol kutyabölcsi vagy kutya óvoda? Egész hétköznap amíg a gazdi nincs itthon akkor kell beadni vagy ez csak egy hétvégi foglalkozás?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert lessz egy 8 hetes golden retriver kiskutyánk és mivel csak olyan délután 3 órakörül szoktam hazaérni addig magára lehet-e hagyni?

2015. jún. 7. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:
[link] ennyit talaltam, jonak tunik.. hatha jo:)
2015. jún. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én még csak olyan kutyabölcsiről-óvodáról hallottam, ahova a gazdi hétvégenként viszi a kutyáját szocializálódni. Viszont egy 8 hetes kiskutya még szinte csecsemő, nagyon sok foglalkozásra van szüksége, és bizony sok "gondot" csinál. Az elején 2 óránként ki kell vinni, hogy elvégezhesse a dolgát, és így is számítani kell rá, hogy sokat kell majd takarítani. Mindent el kell tenni, különben megrágja, legalább napi 3x kell etetni... ilyen picinek még véletlenül sem szabad egész nap magára hagyni, vagy neadjisten kint éjszakázni, ha van bármi más megoldás. Ha erre nincs energiád, akkor inkább nagyobb kutyát válassz, vagy keress kutyaszittert.

Később már magára hagyhatod 8-10 órára, de ehhez hozzá kell szoktatni.

2015. jún. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kutyaovinak nem az a célja, hogy oda beadd a kutyád, hogy mások foglalkozzanak vele...


"Egy kölyökkutya esetében az első és legfontosabb lépés, hogy tökéletes kötődés és összhang alakuljon ki a gazdi és kutyája között. Az ovi fő célja ez, illetve hogy a kutyusok játékos foglalkozások keretében sajátíthassák el az engedelmesség alapjait.


Az óvodában megtanulják a láb mellett követést, a laza pórázon való sétálást, az “ül”, “fekszik” vezényszavakat, a behívást; és pár foglalkozás után már megy a helyben maradás és akár a szemkontaktussal való munka is. Megtanulják, hogy ne csak otthon, a megszokott, nyugodt környezetben fogadjanak szót, hanem akkor is, amikor sok másik kutya, zavaró tényező is jelen van, így a futtatóban, az utcán, vagy esetleg egy kiállításon is csak a gazdi szavát lessék."


A gazdi nélkül szerinted ezek a dolgok hogyan tudnának megvalósulni?

2015. jún. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
4 hónaposan már magára lehet hagyni 8 órára?
2015. jún. 7. 17:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Olvass utána hogyan kell az egyedülléthez szoktatni a kiskutyát, a Google a barátod.
2015. jún. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!