Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért háborognak az emberek...

Miért háborognak az emberek ha vágott fülű kutyát látnak?

Figyelt kérdés
Sok ember nem is sejti, hogy ember alkotta a lógó füleket. A természetben nem születik lógó fülű àllat. Ezen miért nem hàborognak?
2015. jún. 7. 11:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
de a lovat nem esszük meg...
2015. jún. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Frászt nem divat...a kutyàk 90%-át azért csonkítják, hogy "szebb" legyen.
2015. jún. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
#8 - Bocsánat, ezt nem tudtam, köszi :)
2015. jún. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
#11 valóban nem, de neked sem azért van személyi igazolványod, mert megennének...
2015. jún. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
49%

Itt nem szépségről van szó! Nem véletlenül kezdték el vágni a fület és a farkat! Akkoriban még semennyire nem volt divat a kutya.

Sajnos túl lihegnek mindent amióta bejött ez a hatalmas állatvédelem.

Soha nem fogják tudni betiltani, igaz nálunk állatvédelmi törvény tiltja de érdekes mert kiállításra itthon és sok más országban elfogadják. Mellesleg a standardet is módosítani kellene ha már nem vágják mert minden vágott farkú kutya ( dobermann, roti, snaci, stb.. ) teljesen máshová rakódik le az izom mivel farokkal kormányoz ezáltal megváltozik a küllem.

Mindegy kövezzetek meg de ameddig nem módosítják én vágatok. Am semennyire nem viseli meg , ébredés után rohangálnak êszre sem veszik a kalodát. Egy ivartalanítás ill. egy műtét sokkal jobban megviseli az állatot!

2015. jún. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

14-es: Ez is igaz... :)


Tudtommal régen azért vágták a lógó fülű kutyák fülét, hogy munka közben ne akadjon be, de ez ma már az esetek többségében nem igaz.

2015. jún. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Na ácsi.

Anno, mikor először eszébe jutott az embereknek, hogy le kéne vágni a kutyák fülét, az nem onnan jött, hogy imádtak vagdosni védtelen cuki kutyakölyköket, hanem onnan, hogy a kutyák akkor még DOLGOZTAK. Némelyik verekedett (pitbull és társai), mások nyájat őriztek (közép-ázsiai), vagy vadásztak (terrierek). Mint tudjuk, a fül, ha megsérül, nagyon erősen vérzik, plusz fájdalmas is. Nem azért vágták le a kutyák fülét, hogy keményebbnek nézzenek ki, hanem hogy a harc során ne sérüljön! De ma már ennek semmi jelentősége nincs. A pitbullok többségét hál'isten nem harcoltatják, a terrierek többsége életében nem lát borzot, és a pásztorkutyáknak sem kell megütközniük igazi farkasokkal. Tehát ez ma már teljesen felesleges gyakorlati szempontból, csak hagyomány, divat.

2015. jún. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Na igen a divat.... Milyen cuki a basset amikor ràtapos a sajàt fülére. Meg milyen cukin ràzza a fejét némelyik kutya mert egész életében fülgyulladàssal küzd. Pl corso.

És tök jó amikor a vizsla annyira pörög hogy szétveri a sajàt farkàt, és felnőtt koràban mégis csak le kell vàgni egy sokkal vastagabb farkat.


Ne értsetek félre nem vàdaskodni akartam. Csak nem értem az emberi hülyeséget.

Én sokszor megkapom amikor a vàgott fülű kutyàmmal sétàlok, hogy hàt jajj szegény kutya minek lett a füle megcsonkítva.

Én végül is csan annyit szoktam mondani, majd ha a tarmészetben születik lógó fülű àllat akkor majd meghagyom.

2015. jún. 8. 01:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!