Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nincs könnyebb megoldás? :/

Nincs könnyebb megoldás? :/

Figyelt kérdés

Sziasztok! :) azt szeretnék kérdezni,hogy nincsen könnyebb megoldás a puli szőrének tisztán tartására? Igazából itt nem a tisztán tartásáról van szó ( legalábbis nem teljesen) ,hanem arról hogy hogy őrizzük meg a tisztaságát ( tudom hogy hülyén hangzik!) A lényege az,hogy tegnap kicsit elmentünk biciklizni és körülöttünk mindenfelé mező volt, gondoltam elengedem kicsit a kutyust hadd játsza ki magát...

Nem volt semmi baj mikor hívtam szépen visszajött, átnéztem ( a helyszínem és otthon is) ,hogy nincs -e benne kullancs, teljesen jól meg csak annyi volt a baj hogy belement egy szúrós növény a bundájába.Sok nevet hallotta erre a növényre ki hogy hívja mint pl.: "vadzab" "farkasfogas" stb. ez a növény eléggé szépen beleragadta bundába és mivel puliról van szó,hát elég nehéz lesz kiszedni ! :( Igazából a kérdésem az lenne hogy nincs valami megoldás arra hogy ne egyesével keljen kiszedni belőle ... Kíméljenek a sértegető, kioktató válaszoktól!


2015. jún. 7. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Sajnos szerintem azon kívül, hogy megnyírjátok rövidre, amikor nyár van, nincs más megoldás.
2015. jún. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ezeket egyenként ki kell szedni. És fontos, hogy mindet, mert mélyebbre is lekerülhet, belefúródhat a bőrébe.
2015. jún. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen,egyenként kell kiszedegetni,de ha sokáig nincs hozzá türelmed akkor csináld reggel fél órát meg este,aztán pár nap alatt csak kiszeded az összeset.


A másik megoldás,hogy nyárra rövidre nyíratod,de akkor ugye más lesz a szőrminősége a kutyának.

2015. jún. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
A pulinak annyira nem változik a szőrminősége a vágástól. Ha nem kiállítási kutya és nincs türelmed kiszedegetni akkor a nyírás jó megoldás, őszre szépen megnő majd a szőre.
2015. jún. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem keress pulis csoportot, és ott kérdezd meg, ők biztosan tudnak használható tanácsot adni. és még véletlenül se vágasd le a szőrét!!!


[link]

2015. jún. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Üzenem annak, aki lepontozott: az egyrétegű, folyamatosan növő szőrű kutyákat (pl.: uszkár, bichon és társai, puli, komondor) lehet nyírni szőrminőség romlás nélkül (nyírják is őket), a két rétegű szőrrel rendelkező kutyákat (pl.: husky, német juhász, pomerániai törpespicc) tilos nyírni.
2015. jún. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gondolom nem véletlenül van ilyen szőrük. Védi őket a hidegtől, és a melegtől is.
2015. jún. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, a segítségeteket! :) Azóta már erőt vettem magamon ( és türelmetlen természetemen :D ) És szépen szétszedegedtem és " tüskételenítettem" kedves pulim szőrét! Már már nagyon tiszta szőrü kutya viszont van egy olyan előérzetem ,hogy 3-4 hét múlva kezdhetem megint egyenként kiszedegetni a "csimbókokat" és szétszedni a vastag szőr bolyhokat! :) Mégegyszer köszönöm a válaszaitokat!
2015. jún. 19. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!