Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy ne pisáljon...

Mit tegyek, hogy ne pisáljon minden hétvégén a fejemre a felső szomszéd kutyája?

Figyelt kérdés
Ma szépen sütött a nap, kint ültem a folyosón és kekszet eszegettem az első emeleten, amikor mellettem, a másodikról lezúdult vagy 20 liter húgy. Nagy sugárban fröcsögött le, mintha egy ló pisált volna. Lefolyt a földszintre is. Felnéztem, láttam a nagy fekete kutyát, és felkiabáltam, hogy: -Elnézést, a kutyája hugyozik a fejemre. Fent a néni nem reagált, sunyított, vagy lehet hogy süket. Megkérdeztem a szomszédot, és állítólag egy fekvőbeteg öreg néni lakik odafent. A nagy fekete kutyáját nem tudja levinni. Hétköznap valaki leviszi, de hétvégén ezek szerint nem. Hétköznap is gáz amit csinál, mert végigpisili a lépcsőházat és az udvaron kakál, nem szedik össze. Amit hétvégén csinál, az viszont hihetetlen, 3 emeletet eláraszt. Az én folyosómat felmostam domestosszal, de alattam a földszinten is laknak emberek, azok sem örülnek gondolom. Lent gyerekek is szoktak a korláton üldögélni, oda is fröcsög a húgy. Én felszedtem a szomszédaim lábtörlőjét, kimostam, mert az is bűzlött. Undorító amit ez csinál, engem nagyon zavar.

2015. jún. 8. 02:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Első körben a ház gondnoka, közös képviselője. Van írott és íratlan szabály arra, miként tarthat valaki kutyát egy többlakásos házban. Ebbe nem tartozik bele sem a lépcsőház bepiszkolása, sem az erkélyről levizelés. Sajnálatos, ha a gazdája nem képes ellátni a kutyát, de ez az életkörülmény nem tartozik a felelős kutyatartás körébe.
2015. jún. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
27%

Előzővel majdnem egyetértek, annyi különbséggel, hogy 1. illetékes, 2. Közös képviselő ...


Lehet hogy szerencsétlen nem is tud róla. Elvonszolja magát az ajtóig mert a kutya kéretszkedik. Kiengedi, majd becsukja valamikor az ajtót ha már bent a kutya. Lehet hogy aki sétáltatja, nagy tróger és nem szedi össze a szart, meg lepisáltatja a folyosót, a gazda meg mit Sem tud.


De persze, mindjárt támadással kell kezdeni, nem párbeszéddel. Szerintem mindjárt kéne egy tüntenést is szervezni a ház elé.

2015. jún. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

Kedves kérdező. Hülye vagy. Beteg a gazdája.

Hol van ez helyileg?

2015. jún. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Nem tettem eddig semmit, de ma délután 6-kor újra lehugyált az emeletről. Kinéztem amikor hallottam a zuhanyt. Gyerekek lent hintáztak és onnan nézték, meg hüledeztek, hogy: - Fúúúj! Aztán amikor végzett a kutya a fejem fölött, kimentem a folyosóra és megkérdeztem a gyerekeket, hogy ez a kutya volt? Mert így nem láttam.

Azt mondták: Igeeen. Erre annyit mondtam nekik: - Hja gondoltam. Majd amikor elmúlt a csöpögés, kimentem egy vödör domesztoszos vízzel és megint lemostam a korlátot, meg felmostam a folyosót. A konyhába bejött a húgyszag és egy órán át szellőztetem keresztbe utána. Egyébként 2 néni hangját rendszeresen szoktam hallani fentről. Szerintem kint állnak a folyosón és pletykálkodnak. Lehet hogy csak ők ketten laknak ott. Az egyik lekiabált nekem, hogy vigyázzak, ne lépjek bele lent a kutyaszarba, mert hogy ott minden tiszta kutyaszar. Erre már nem is mondtam semmit, csak annyit, hogy jó, tudom. Aztán kimentem a kapun.


Mért is vagyok hülye? Azért, mert nem akarok mindig felmosni amikor átmegyek a lakásba? Meg szeretnék úgy kiülni az erkélyre, hogy ne kelljen félnem, mikor ömlik a nyakamba egy vödör pisa?

2015. jún. 11. 00:32
 15/16 anonim ***** válasza:
46%
Ha a kutyatartó "néni" Volt akivel beszéltél, talán beszélni kellett volna vele a dologról. Ez a baj a magyarokkal, hogy mindenkinek dünnyögnek, elfojták a dolgokat, nyulak szólni, aztán egyszer csak elég. Aztán megy a höbörgés vagy a feljelentés. Talán ezért is savanyúak az emberek, mert mindent benyelnek, meg nem a megfelelö helyre mennek panaszért.
2015. jún. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Mindig sietve mentem át délután, és az Obiba meg az Ikeába szaladgáltam. Amikor ott voltam a lakásban, pakoltam a cuccokat, bútort raktam össze, ezért nem értem rá felszaladni és félórát dumálni a nénivel. Tudom, h az nem 10 perc. Így sem tudok elég dolgot csinálni. Amit eltervezek, annak csak a 80%-ára jut időm, mert utána jönni kell haza a páromhoz, néha főzni is kell, lemenni boltba vásárolni és túl gyorsan szalad az idő.


A szomszédja, a nagyszájú néni tud az összes lakóról mindent a házban, meg azt is tudja hogy a kutya mit csinál. Nem hülye az, találkoztam vele az utcán egyszer.

Ő is levihetné a kutyát egyébként, csak gondolom elrángatná azt a vékony kis nénit. Én sem merném levinni azt a nagy dögöt. Egy tizenévesre sem lehet rábízni. Nem tűnik az a kutya békésnek.


Lehet hogy már hétköznap sem viszik le, de most nem vagyok ott, nem tudom. Nemsokára megyek át, majd kiderül.


A közös képviselőt meg fogom kérdezni, hogy tud e intézni valamit. A nénihez is felmegyek majd, de lehet hogy csak hétvégén, ha lesz egy kis szusszanásnyi időm. Meg ha a párommal átmegyünk.

2015. jún. 11. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!