Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A felső szomszéd miatt folyama...

A felső szomszéd miatt folyamatosan ázik a lakásom, mit tehetek?

Figyelt kérdés
A konyhám és a fürdőszobám folyamatosan ázik, már 2x csináltuk meg és megint átázott. Most megint hívtam egy szakembert aki megnézte és azt mondta, hogy ne is csináljuk meg, mert látszik, hogy folyamatosan ázik és pár hét múlva megint olyan lenne, hanem előbb a felettem lakónak kellene rendbehozni a lakását. Felmentem a szomszédhoz, aki elküldött a francba, mondván, hogy ő fél éve mindent megcsináltatott. Márpedig egyértelmű, hogy tőle jön az ázás. Nálam már kezd penészedni is. Hogy tudnám rávenni, hogy hozassa rendbe a szomszéd a sajátját?

2014. dec. 5. 01:12
 1/2 anonim válasza:
Először is a legfontosabb dolog, hogy utánajársz, kinek van biztosítása. (felső szomszédod, társasház) A beázást dokumentálod videóval, fényképpel. Az sem ártana, ha ott lenne a közös képviselő, vagy valaki az épület kéviseletében, hátha nekik lesz ötletük, mivel logikusan lehet az épület hibája is. Ilyen esetekben ezért mindig az első legyen a képviselő. Ha a felső szomszédod lakása önkormányzati, akkor logikusan az önkormányzat az illetékes a kártalanításban, ha saját tulajdon, akkor vagy ő, vagy a ház kell hogy biztosítva legyen. Nincs olyan eset, hogy neked kelljen állni egy beázást, mert az picit abszurd lenne. Mivel én is beáztam (konkrétan dunai hajósnak éreztem magam, csak annyira...) egyszer, így sajnos tudom milyen. Esetemben a felettem lakó biztosítása fedezett minden költséget. Nem tudom társasház esetében ott ki az illetékes, de ha nem nagyon halad az ügy, a dokumentált (videó és kép) anyaggal, javításról való számlákkal együtt, jelentsd fel az illetőt.
2014. dec. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha folyamatosan ázol, akkor a Biztosító nem fizet, amíg a beázás okát nem állapítják meg és nem javítják ki.

Ha nem házgyári a lakás, hanem panel (a kettő nem ugyanaz), akkor a felső szomszéd tudta nélkül is eláztathat.

Amikor én laktam panelban, ugyanígy jártam. A mennyezet kb. méterszer-méteres, tálcaszerű elemekből áll. A felső szomszéd csöve a fürdőkád alatt hajszálra megrepedt, és onnan szivárgott a víz. Amikor a "tálca" megtelt, jött le a víz hozzám. Ez akár két hét vagy több is lehetett. Ki kellett cserélni a kád alatti vezetéket.

Ha panel a lakásod, akkor egy szakember ezt megtudja állapítani.

2014. dec. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!