Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebösszeírásnál a kutyát...

Ebösszeírásnál a kutyát utólag nekem kell jelentenem?

Figyelt kérdés
2015. jún. 10. 10:00
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Tavaly kaptunk bejelentőlapot akkor nem volt kutyánk, ebben a hónapban vásároltunk kölyökkutyát. Most meg olvasom hogy a helyi állatvédők jönnek ellenőrizni és ha nem volt bejelentve akkor 30ezer forint a bírság...kérdeztem az önkormányzatnál lehet e kérni papírt, ők nemtudják állatvédőket kérdezzem. Kérdeztem, ők nem nyomtatnak erre nincs pénzük menjek az önkormányzathoz..
2015. jún. 10. 10:02
 2/18 klopusz ***** válasza:

[link]


Itt letöltheted a bejelentő lapot, amit az önkormányzatnak kell eljuttatnod (nálunk e-mail-ben is lehetett).


Remélem, segítettem.

2015. jún. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Andizsuzsi ***** válasza:
81%
Az "állatvédők" nem hatóság, nem ellenőriznek és főleg nem büntetnek. Az ebnyilvántartás önkormányzati feladat, nyilvántartó lapot is ott kell kérni, de a neten is találhatsz, ha ki tudod nyomtatni.
2015. jún. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a kutyákat az ebösszeíráskor kell bejelenteni, ha akkor nem volt kutyád, akkor annyi. Utólag nem kell. Legyen chipje és oltásai, ennyi.
2015. jún. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
36%
Három évente van ebösszeírás, amit az önkormányzat kezdeményez. Idő közben nem kell semmit sehova jelentgetni.
2015. jún. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Andizsuzsi ***** válasza:
75%
Az új eb beszerzését, valamint a már bejelentett állat adatainak megváltozását 8 napon belül be kell jelenteni.
2015. jún. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Hm, ez érdekes, most megnéztem a helyi (Óbuda) ebösszeíró lapot és tényleg az van rajta, hogy a változást be kell jelenteni az önkormányzatnak. Az állatvédelmi törvényben erről szó nincs.
2015. jún. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Viszont a helyi állattartási rendeletben benne van. Végül is nyilván kötelezhet erre a helyi önkormányzat.
2015. jún. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

egyelőre a kölyökkori oltásai vannak folyamatban, jövő hónaptól esedékes a chip beültetés, orvos az mondta 5hónapos kortól kell.

Amikor ebösszeírás van akkor egy adott részre mennek el ellenőrizni, nem mindenhova.

Közben azt mondta ismerős hogy állatorvos chip alapján jelenti az önkormányzatnál majd. Ha ő bejelenti akkor nekem nem kell ezekszerint?

2015. jún. 10. 11:51
 10/18 anonim ***** válasza:
Chip nélkül nem kaphat(na) veszettség oltást, a veszettség oltást pedig 3-4 hónapos kor közt kell beadatni.
2015. jún. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!