Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretném segítséget kérni,...

Ponty70 kérdése:

Szeretném segítséget kérni, hogy utólag lehet e törzskönyvet szerezni? Mert vettem egy rottweiler kutyát és nincs törzskönyve.

Figyelt kérdés
2013. márc. 19. 10:26
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Honnan vetted, mennyiért? kik a szülők?
2013. márc. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
16%
Tudtommal ha nem tudod, hogy kik a szülei és nekik nincs törzskönyvük, akkor a tiednek sem lehet. De ez nem biztos, ezt már nagyon rég hallottam. :) Guglizz rá, hogy utólagos törzskönyvezés vagy ilyesmi.
2013. márc. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
85%
Azt az anya kutya gazdája tudott volna intézni neki. Ha esetleg a szülők rendelkeznek törzskönyvvel, akkor van rá némi esély utólag is, de nem sok. Ha eleve nem törzskönyveztették a kicsiket, akkor szerintem kizárt, hogy a te kedvedért megtennék. Amúgy se lenne sok értelme. Eleve úgy kellett volna hozzáállnod a vásárlásoz, hogy tenyésztőtől veszel kutyát nem szaporítótól, és akor lenne törzskönyve is.
2013. márc. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Tenyésztő tud kiváltani a kutya fél éves koráig tk-et, ha egyébként minden más dokumentum rendben van. Bár tenyésztők eleve nem adnak el tk nélküli(=keverék) kutyákat. Azért próbálj beszélni vele, hátha minden rendben lesz. De ne reménykedj nagyon.
2013. márc. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez szerintem kb. olyan, mintha azt írnám, hogy vettem egy trabantot, nem lehetne mégis megoldani valahogy, hogy kispolszkivá alakuljon?
2013. márc. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Ha a kutyád szülei törzskönyvesek, akkor lehet csináltatni dns vizsgálatot, ami igazolja, hogy valóban azoknak a kutyáknak a kölyke a Tiéd. De ez szerintem több tízezer forint (inkább 100ezer felé közelít)


Csak és kizárólag akkor, ha a szülők is törzskönyvesek voltak. Semmi más vizsgálattal nem lehet bizonyítani, hogy a kutyád fajtatiszta.

2013. márc. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Ez a problémám ,hogy a szüleinek nincs törzskönyvük,de faj kutyák.5-ik hónapos a kutyusom és járok vele kutya oviba és ott nagyon jókat mondanak róla ezért szerettem volna intéztetni törzskönyvet.
2013. márc. 19. 10:42
 8/30 anonim ***** válasza:

Csak az anyakutya gazdája válthatja ki a kiskutya hat hónapos koráig, és csak az egész alomra egyszerre.

Régen volt úgynevezett B típusú törzskönyv, ahhoz a fajtajegyek megléte esetén hozzá lehetett jutni (kutyakiállításon bírálták el).

Valami hasonló most is van, de csak az ősi magyar fajtákra, a rotira nincs.

2013. márc. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

#8-as vagyok

Ha a szüleinek nincs törzskönyve, akkor semmi lehetőség nincs.

2013. márc. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
29%

Az én kutyám menhelyről van de fajta tiszta snaci. Tudom, mert ismerem a fajtát és már egy snaci tenyésztő is mondta, hogy még a snacik között is különleges. ^^ De mégsem lehet tk-ja, mert nem tudni, hogy honnan jött a drágica. :/


Szerintem neked sincs rá sok esélyed akkor. Meg ha nem akarod kiállításokra vinni, akkor mindegy is, hogy van-e neki.

2013. márc. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!