Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy reagáltatok volna a...

Ti hogy reagáltatok volna a helyemben?

Figyelt kérdés

5 éve vagyok együtt a barátommal. Én évek óta szeretnék egy kutyát és most hogy együtt lakunk, el is kezdtem gyűjteni rá. Én eddig csivavát akartam, de ő teljesen belebolondított a papillonba, teljesen be volt zsongva tőle, mondta hogy neki is nagyon tetszik, ő is gondozná, segítene, sétáltatná, meg majd visszük magunkkal mindenhova, stb stb.


Mostanában viszont veszekszünk az anyagiak miatt, mert ő sok pénzt szór el fölösleges dolgokra (pl energiaital, Mcdonalds, stb). De ma nagyon össze vesztünk.


Azt mondta, hogy semmi közöm hozzá mire költi a pénzét, meg hogy én nem vagyok normális, hogy ennyi pénzt kiadok egy dögért ami lehet megdöglik egy hónap múlva, mekkora jó üzlet, meg hogy engem mindenki hülyének néz meg betegnek, hogy ennyi pénz kiadok egy beltenyésztett vakarékért...


Nem tudom számít-e, de ő falun nőtt fel, ahogy a kutya csak egy eszköz, de eddig azt hittem, hogy ő ennél több...


Ezek után ti hogy reagálnátok?


2015. jún. 10. 20:37
 1/10 szántóvető ***** válasza:
0%
szakítani kell,ez lesz a legjobb megoldás.
2015. jún. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Hát ennyi alapján én nem adnék a kezébe kutyát, de te ismered. Bár én nagy kutya bolond vagyok, szóval ha az én barátom mondana ilyet az én kutyámra (leendő kutyámra mindegy) lehet annyira a szívemre venném, hogy megtenném, amit az előző mond. Egyébként én is falun nőttem fel, szóval normális gondolkodással lehet ezen változtatni, de tény, hogy itt az emberek 90%-ának a kutya csak egy eszköz, annyi szomorú állatott látok itt ketrecbe zárva, meg megkötve, hogy sajog a szívem
2015. jún. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én erre úgy reagáltam, hogy - mivel semmiképp sem akartam szaporítótól vásárolni, és egyébként is sportolni szerettem volna a kutyával - magyar fajtát választottam, ami sokkal, de sokkal olcsóbb.


De neked természetesen nem kell ezt csinálnod. :) Egy kapcsolat csak úgy működhet hosszú távon, ha megbeszélitek a dolgokat, szóval magyarázd el neki, miért kerül ennyibe a kutya.

Ha nem válik be: Ha mindkettőtöknek van keresete, akkor mond meg neki, hogy ok, akkor te a saját pénzedből veszel kutyát, és olyat, amilyet akarsz.

2015. jún. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Van saját keresetem természetesen, tudja nagyon jól, hogy félre teszem a pénzt a kutyára.


De én komolyan nem értem, pont ő bombázott képekkel, videókkal meg mindennel, erre pont ő mondja hogy beltenyésztett dög ami megdöglik egy hónap múlva?? Egyáltalán hogy jut az eszébe hogy megdöglene?

2015. jún. 10. 20:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy azért, mert falun nőtt fel, feltétlenül eszköznek tekintené a kutyát, abból, amit írtál, nekem ez nem nyilvánvaló. Inkább arról lehet szó, hogy nem akar annyit kiadni egy fajtiszta kutyára, amikor menhelyről is el lehet hozni egyet, ami ugyan nem fajtiszta, de ugyanolyan aranyos tud lenni. (Hogy juthat eszébe, hogy akár rövid időn belül el is pusztulhat? Ettől miért lenne "rossz"? Ez sajnos végül is tényleg benne van a pakliban...)

Hogy akkor miért bolondított bele ebbe a fajtába? Lehet, hogy vágyálom szintjén tényleg tetszik neki, de most, hogy ki kellene adni érte azt a relatíve sok pénzt, közben meg te az ő (szerinted fölösleges, szerinte viszont nyilván nem fölösleges) költségeit kritizálod, kiborult és kész. Valószínűleg te sokkal komolyabban gondolod az egész kutya-ügyet, mint ő.

Beszéljétek meg az egész dolgot és kész.

2015. jún. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Le kéne ülni és megbeszélnetek higgadtan, hogy mi legyen a kutyakérdéssel. Ha csak te fogsz fizetni minden, az állattal kapcsolatos kiadást akkor is van abba beleszólása, hogy ott lakhat-e vagy sem mert különben csak feszültségforrás lesz. Nem biztos, hogy ezt gondolja a kutyáról, a düh sok hülyeséget ad az ember szájába... Szóval higgadtság és kompromisszum. Amúgy meg lehet, hogy az McD meg az energiaital ugyanolyan fontos neki, mint neked a kutya és ezért esett neki ilyen rosszul, hogy a szemére vetetted.
2015. jún. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Le kene ulni es megbeszelni higgadtan, vadaskodas nelkul nem csak a kutya-, hanem a penzkerdest is, mert ebbol meg lesznek problemaitok, ha most nem tisztazzatok.
2015. jún. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez párkapcsolati probléma.Másképpen vélekedtek arról,mire kell,lehet költeni a pénzt,ezt viszont nem tudjátok megbeszélni egymással,mérlegelve a másik nézőpontját is,hanem ehelyett vagdalkoztok.
2015. jún. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Még azt is vedd figyelembe, hogy lehet, hogy tényleg kicikizték a munkahelyén vagy esetleg a haverjai, hogy ilyen drágán akartok kutyát venni, és ettől volt a pálfordulás. Tudod a férfiak nagyon adnak a kollégák és barátok hülyeségeire. Ezt türelemmel kell kezelni.
2015. jún. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem csak igy vágott vissza azért, mert te elszámoltattad, hogy mire, és mennyit költ. ha külön kasszán vagytok, akkor ennek nincs is sok értelme.
2015. jún. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!