Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a felugrálós...

Mit csináljak a felugrálós kutyával? 1 éves nj, és élvezi, hogy kirakom a térdem, amikor felugrik.

Figyelt kérdés

Leszarja, ha rászólunk, nem zavarja, ha megtapossuk. Nincs ötletem.

Nem az én kutyám, de már lenyomtam mérgemben miután kiszakította a kedvenc pólóm, a hasamon meg ott a karmolás.

Utána otthagyott és ráugrott a férjemre. Kapott egy maflást, de az sem zavarta.

És: végre megfogta a gazdi és kikötötte.

Segítettem volna neki, hogy mit csináljon a jószággal, de még véletlenül sem fegyelmezi, sulira meg nincs keret.

A kutyát örökölte.


2015. jún. 11. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Jan Fennelt es Cesar Milant kezdjen el olvasni. Egyebkent a legjobb, ha addig senki nem szol a kutyahoz, amig le nem nyugszik. Addig levegonek kell nezni, barmit csinal. Ha megnyugodott, magadhoz hivod es megsimogatod.
2015. jún. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De nem tudom levegőnek nézni az a nyomorult dögöt (bocsánat), mikor tönkreteszi a ruhám, véresre karmolja a hasam.

Az én kutyáim csak engedéllyel ugorhatnak fel rám, ill. a férjemre. Soha, senkire nem ugranak fel.

2015. jún. 11. 14:42
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Neveletlen. Nekem is egy éves a német juhászom, de már az első perctől tiltottuk a felugrálást. Ma már ott tartunk, hogy ha bárki jön hozzánk, leültetjük, úgy várja meg, amíg bemennek a házba.

A német juhász nagyon könnyen tanul, egyszer, maximum kétszer mondják neki, már csinálja.

Próbálj meg jól feléhajolni, és szólj rá, hogy NEEMMMM! Az enyémnek ez már a legdrasztikusabb fegyelmezés, azonnal reagál rá:)

2015. jún. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha felugrik, kapd el a mancsát és tartsd ott akarata ellenére. Szokták utálni, és ránézésre nem is durvulsz a kutyával :)

Vagy ha ki tudod számítani, mikor-hol fogsz vele találkozni, vigyél egy kavicsos flakont, és azzal adj neki egy maflást, hátha.

Esetleg küldd el a drága gazdit anyjába, és hívd fel a figyelmét rá, hogy kötelező a póráz használata, különösen az ilyen teljesen kontroll nélküli kutyára. Elkérheted a kiszaggatott dolgok árát is tőle, mégiscsak kárt okozott neked. Még ha nem is összeg, a pénzére akkor is mindenki allergiás, hátha elkezdi komolyan venni.

2015. jún. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Próbálj meg jól feléhajolni, és szólj rá, hogy NEEMMMM! "

Sose féltem a kutyáktól, de ennek a hülyének én bele nem hajolok a fejébe. :)

De a ráordítás meglesz.

2015. jún. 11. 15:00
 6/8 A kérdező kommentje:

Ezt a mancsfogósat kipróbálom!


A gazdi a legjobb barátnőm, ez a kertjükben történt.

Így természetesen a póló árát sem kérem el (6e ft), van neki épp elég baja.

2015. jún. 11. 15:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Kösd össze az első két lábát.

Najó, csak vicc volt.

2015. jún. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Dehogy kötöm össze a két első lábát, miket gondolsz te?

De a hátsókat az elsőkkel... Megfontolandó! :)


Kösz a lepontozást, bárki is volt az az okostojás.

2015. jún. 11. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!