Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Habzsolós kutya. Hogy is van ez?

Habzsolós kutya. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Köztudottan sok kutyus eszik habzsolva, köztük az enyém is. Sokszor sajnos távozik is emiatt a kaja kis időn belül. A kérdésem az lenne hogy ilyenkor azért hányják ki az ételt mert nincs az kellőképpen megrágva, vagy pedig azért mert túl gyorsan kerül a gyomrukba (tehát a gyors evés miatt)?


A válaszokat előre is köszönöm!



2015. jún. 15. 08:12
 1/4 anonim ***** válasza:
A kutyaféle ragadozók nem tudják "megrágni" az ételt, mert tépőfogaik vannak. Kevesebbet kell adni egyszerre, de a kihányt gyomortartalmat is megeszik később.
2015. jún. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a doki evéslassító tálat javasolt. 3 kúp van benne, ami közül kell kiennie a tápot, így nem habzsol.

[link]

2015. jún. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért hányják ki, mert túl gyorsan eszik meg. Az ember is ilyen.
2015. jún. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi áll a habzsolás hátterében. Ha azért eszik ennyire gyorsan, mert félti a kajáját, akkor később azért hány, hogy egy biztonságosabb helyen nyugodtan megehesse a kaját - pl, hogy jobban megrágja, bár ez tápnál nem tudom, mennyire játszik, ott inkább csak az ösztön lehet.


Ha megszokásból habzsol vagy azért, mert nagyon éhes, akkor lehet, hogy azért hány, mert kicsit megfeküdte a gyomrát.


Én mindkettőt tapasztaltam már a kutyáimnál, és látható a különbség a két viselkedés között.

2015. jún. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!