Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szocializálatlan kölyök...

Szocializálatlan kölyök kutya, idióta gazdák. Érzem, hogy gáz lesz. Lehet kezdeni valamit ezzel a helyzettel, vagy legyünk elővigyázatosak és óvatosak, nem lehet mást tenni?

Figyelt kérdés

Társasházban lakunk, pár hete került a felső szomszédainkhoz egy kiskutya, mint utólag kiderült max 4 hetes volt mikor elhozták.

Nálunk pedig egy menhelyről örökbefogadott ivartalan kan van. Augusztusban jött hozzánk. Nagyon bizalmatlan, rengeteg munkánk van benne, de már elértük, hogy ismerkedik magától, csak hagyni kell neki, hogy a saját tempójában tegye. Kutyasuliba is járunk vele.

A probléma az, hogy ez a kiskutya állandóan letámadja amikor összetalálkozunk velük. Kint szoktak lenni az udvaron, és ahogy kutyát lát a kicsi, rohan is oda, nem tudják a gazdái behívni. Mikor először találkozott Borzassal (a mi kutyánkkal), egyből cicit keresett... annyira sajnálom szerencsétlent, Borzas viszont nem tudott hirtelen hova menekülni. A kicsi meg nem szállt re róla, majd mikor Borzas odakapott félelmében még fel is volt háborodva a kölyök gazdája, hogy "De ne harapja meg, hát csak játszik!"

Próbáltam szépen elmagyarázni, hogy a kutyánk önbizalmát konkrétan újra kell építenünk, és a kiskutya ezzel a letámadással nem segít. A csaj csak nézett bambán...

Nem hiszem, hogy el tudnám magyarázni nekik a dolgokat, tekintve, hogy alig egy hónaposan elhozták ezt a szerencsétlent az anyja mellől, gondolom szart sem tudnak a kutyákról. A kicsinek pont ez kéne, hogy pár karakánabb kutya helyre tegye és megtanulja, hogy nem lehet bárkinek belemászni az arcába, ha már a testvérei mellett nem tudta megtanulni.

Félek, hogy Borzas lesz az aki erősebben odakap egyszer. Nem akarok balhét, de még csal elkerülni sem lehet őket amikor kint vannak, és sétálni mennénk.

A pórázfegyelemnek ilyenkor egyből annyi, borzas kilő egyenesen előre, ha a póráz nem engedi nekiáll körülöttem "futószárazni".... egyszer megunja. Ha nem ő, akkor valaki más.


2015. jún. 17. 15:11
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Szó nem esett arról, hogy kifogásokat keresnék, és azt sem írtam, hogy rossz ötlet lenne a "felkapom a kölyök kutyát" téma. Ettől függetlenül van elég bajunk Borzassal, nézzétek el nekem, hogy nem érzem azt, hogy más kutyáját is nekem kéne pesztrálnom. Mindenesetre legközelebb kipróbálom ezt a verziót, bár nem lesz egyszerű a kiskutyára is figyelni, meg a bepánikolt sajátomrá is...
2015. jún. 17. 18:20
 12/25 A kérdező kommentje:
nem mellesleg van a kiskutyának póráza, lehet használni ha még nem behívható. Nem értem miért kéne akár ennyi idősen is elnézni neki, hogy odarohan mindenhez és mindenkihez..
2015. jún. 17. 18:31
 13/25 anonim ***** válasza:

Sz@r helyzet az tény! Én megpróbálnák vele barátilag beszélgetni a kutyákról ....., először is elmondanám, hogy túl pici ahhoz még, hogy levigye, persze valahogy az ők nyelvükön, nehogy besértődjenek, és mesélnék, hogy én, hogy nevelem a kutyámat, hátha ragad rájuk valami. Egy-két tanácsot is adnék, de ehhez az szükséges, hogy ne lássák rajtad az ellenségeskedést, higgyék csak azt, hogy barátkozni akarsz. Rengeteg gazdi van akit tanítani kéne a helyes kutyatartásra, én megpróbálnám, hátha "kedvet kapnának" és elolvasnának pár kutyás könyvet.


Vagy attól függ mennyire primitívek, a lényeg, hogy az ők szintjükön kéne előadni a dolgokat, pl. mesélnél rémtörténetekről, hogy ez meg ez, nem nevelte kis korától a kutyust és "mitudomén" megharapta vagy valamilyen jó story ttalálj ki.

2015. jún. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Ez jól hangzik, de sajnos nagyon nem az én stílusom, próbáltam már elmagyarázni nekik (és igen, nagyon primitívek) :D

Az, hogy nem vihetné le ennyi idősen még.... napi szinten leviszik, utcára is mennek vele már :/

2015. jún. 17. 19:00
 15/25 A kérdező kommentje:

Ebben a házban mindenki ellenséges mindenkivel. Nagyon kevés kivétel van. A legtöbbjével ha így le akarnék állni beszélhetni (mindegy miről) le lennék támadva azzal, hogy ne oktassam ki őket.

Sőt, volt aki állatkínzónak és szívtelennek titulált minket a menhellyel együtt amikor megtudták, hogy ivartalanítási kötelezettséggel fogadtuk örökbe Borzast. Végülis, megfosztottuk a férfiasságától...

2015. jún. 17. 19:07
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kéne így rástresszelni a dologra. Ha a kiskutya (vagy bármelyik másik kutya) olyan dolgot csinál, ami nem tetszik, vagy csak látod, hogy rosszban sántikál, akkor közbe lépsz. Elhessegeted, rápisszegsz, beállsz közéjük, BEVÉDED a kutyádat.


A tiedet meg, ha ilyenkor nekiáll még mögüled pattogni, szintén visszafogod, lecsendesíted.


Nekem egy baromi domináns kanom van, de néhány erőszakos terelőkutyától képes beijedni, ilyenkor befut mellém, én meg elküldöm a többi kutyát.


A lényeg, hogy INTÉZKEDJ, már a legelső apró jelre reagálj és ne várd meg, amíg elege lesz a kutyádnak. Ha látja, hogy TE kézben tartod a dolgokat és lehet rád számítani, akkor ő is nyugodtabban fog reagálni.



A másik gazdinak meg magyarázd el, hogy a te kutyád beszari, fél a kicsitől és ezért vagy óvatos.


Nem kell itt megsértődnie egyik félnek sem, lehet ezt úgyis csinálni, hogy közben meg se érinted a kutyákat, de ha megfogod a kicsit, akkor is mi történik? Semmi. Szépen elmondod a gazdájának, hogy megfogtad, mert nem akartad, hogy a tiéd odakapjon neki az ugribugrisága miatt.


Igazából még előnyt is kovácsolhatsz a kiskutyából, hiszen így gyakran lehetőséged nyílik megmutatni a kutyád előtt, hogy TE mindig intézkedsz, ha kell, megvéded és nem kell beszarni :D

2015. jún. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Ebben igazad van :)

E közéjük állás érdekes dolog. Egyszer letámadott minket egy border collie, egy spani, meg még egy közepes méretű valami. A gazdáik 2 kilométerrel odébb beszélgettek, és letojták a kutyákat. Konkrétan a collie Borzas szájából vette ki a kis rágcsáját amit előtte pár perccel adtam neki. Hát közel voltam hozzá, hogy felrúgjam, de a gazdájának azért megemlítettem a póráz fogalmát...

2015. jún. 18. 09:15
 18/25 A kérdező kommentje:
A lényeg lemaradt. Közéjük álltam itt is, de simán megkerültek, tojtak rám...
2015. jún. 18. 09:16
 19/25 anonim ***** válasza:
50%

Mert nem mindegy mit hogyan csinál az ember!

Ha csak úgy tessék-lássék közéjük állsz, esetleg elmotyogsz valami ejnyebejnyét, persze, hogy kikerülnek, miért ne tennék? :D


Úgy kell közéjük állni, hogy érezteted velük, hogy te egy áthatolhatatlan fal vagy és baromira nem lehet veled szórakozni! Pl határozottan odalépsz, széttárod egy kicsit a kezed egy nagyon határozott, dörgő hangon kimondott "HÉ!" kíséretében. De ezt érzéssel kell csinálni, nehéz írásban elmagyarázni.


De ha kikerülnek, akkor ugyanúgy el tudod hessegetni őket, megfogod a te kutyádat, a többit meg elzavarod.

Az enyémet a minap két kopó kezdte nagyon erőszakosan kergetni (gazdi sehol...), csipkedni, ő meg befutott mellém. Megfogtam a nyakörvét, a másik két kutyára meg egyenként rámutattam és rádörrentem, hogy "Csitt! Hess!" és még kicsit feléjük is mozdultam. Értették a célzást és lekoptak és még csak hozzájuk se kellett érni.

2015. jún. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Jha és ha éppen egy kevésbé szocializált kutyát engednek el és támadásnak/fenyegetésnek venné ezt a "domináns fellépést"? Nem egy kutya van póráz nélkül, akinek nem kéne. Neked szerencséd volt de gondolkozz már azért ez nem minden kutyánál veszélymentes.
2015. jún. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!