Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szocializálatlan kölyök...

Szocializálatlan kölyök kutya, idióta gazdák. Érzem, hogy gáz lesz. Lehet kezdeni valamit ezzel a helyzettel, vagy legyünk elővigyázatosak és óvatosak, nem lehet mást tenni?

Figyelt kérdés

Társasházban lakunk, pár hete került a felső szomszédainkhoz egy kiskutya, mint utólag kiderült max 4 hetes volt mikor elhozták.

Nálunk pedig egy menhelyről örökbefogadott ivartalan kan van. Augusztusban jött hozzánk. Nagyon bizalmatlan, rengeteg munkánk van benne, de már elértük, hogy ismerkedik magától, csak hagyni kell neki, hogy a saját tempójában tegye. Kutyasuliba is járunk vele.

A probléma az, hogy ez a kiskutya állandóan letámadja amikor összetalálkozunk velük. Kint szoktak lenni az udvaron, és ahogy kutyát lát a kicsi, rohan is oda, nem tudják a gazdái behívni. Mikor először találkozott Borzassal (a mi kutyánkkal), egyből cicit keresett... annyira sajnálom szerencsétlent, Borzas viszont nem tudott hirtelen hova menekülni. A kicsi meg nem szállt re róla, majd mikor Borzas odakapott félelmében még fel is volt háborodva a kölyök gazdája, hogy "De ne harapja meg, hát csak játszik!"

Próbáltam szépen elmagyarázni, hogy a kutyánk önbizalmát konkrétan újra kell építenünk, és a kiskutya ezzel a letámadással nem segít. A csaj csak nézett bambán...

Nem hiszem, hogy el tudnám magyarázni nekik a dolgokat, tekintve, hogy alig egy hónaposan elhozták ezt a szerencsétlent az anyja mellől, gondolom szart sem tudnak a kutyákról. A kicsinek pont ez kéne, hogy pár karakánabb kutya helyre tegye és megtanulja, hogy nem lehet bárkinek belemászni az arcába, ha már a testvérei mellett nem tudta megtanulni.

Félek, hogy Borzas lesz az aki erősebben odakap egyszer. Nem akarok balhét, de még csal elkerülni sem lehet őket amikor kint vannak, és sétálni mennénk.

A pórázfegyelemnek ilyenkor egyből annyi, borzas kilő egyenesen előre, ha a póráz nem engedi nekiáll körülöttem "futószárazni".... egyszer megunja. Ha nem ő, akkor valaki más.


2015. jún. 17. 15:11
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Pont ezért nem léptem fel én sem "falként" ellenük. De elég határozott voltam ahhoz, hogy nagy ívben kikerüljenek... csak épp voltak olyan pofátlanok, hogy visszajöttek.
2015. jún. 19. 18:43
 22/25 anonim ***** válasza:

Ú, látom nem voltam konkrét...


Nyilván ha 3 habzó szájú, őrjöngő németjuhász jön akkor máshogy kell fellépni, ha meg csak egy hisztis collie meg egy neveletlen spániel jön arcoskodni meg pattogni és kaját lopni, azt simán el lehet hajtani egy határozott fellépéssel.


De azért ne vegyétek már szentírásnak amit írok, hogy már pedig minden esetben úgy kell cselekedni ahogy én azt leírtam, ez csak egy példa volt, nyilván az ember a józan esze szerint cselekszik, felméri a helyzetet.

De kérdező, nekem úgy tűnt, elég bizonytalan vagy, ezért is írtam, amit írtam, hogy ha a helyzet megkívánja, légy határozottabb, a kutyád érdekében.

2015. jún. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Mint látod senki nem vette szent írásnak és nem véletlen.
2015. jún. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Látom a kötekedés az nagyon megy....
2015. jún. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
A saját kutyám otthon, falun egy kaukázusi. Mellette nemigen lehet bizonytalankodni :)
2015. jún. 21. 16:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!