Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tehetek valamit annak érdekébe...

Tehetek valamit annak érdekében, hogy a 1 éves vizslám ne féljen a macskáktól?

Figyelt kérdés

Tudom elég furán hangzik, hogy egy kutya fél a cicáktól, de én sem értem mi van vele. Ikerházban lakunk és osztjuk a kertet a szomszéddal. Nekik van két cicájuk, és tőlük "retteg" a kutyusom.

Mondjuk volt már olyan, hogy kintvoltak az udvaron, és a kisebb cica nekirontot a kutyimnak, ő pedig nem hagyta magát és ráförmedt. El is rohant a cicus. És ez igy megy. Ha már közelit egy macsek a kutyusomhoz behúzott farokkal odasétál hozzám, vagy benyit az ajtón és lefekszik a helyére!


2008. szept. 2. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet hogy egyszer bántották a macskák.

Tudom elég hülyén hangzik de nálam így volt.Az eggyik macskámnak voltak kölykei és bentvoltak a lakásban.Éppen akkor került a családban az én kutyusom.Az anyacicám nemtalálta a kicsinyeit pedig bentvoltak a lakásban és komolyan teljes erőből nekitámadt a kutyának.Megyek ki az udvarra azt vettem észre hogy a kutyám visítva szalad keresztül az udvaron meg a kerten a macskám meg szalad utána.Én meg temészetesen a macskám után szaladtam hogy leállítsam.De komolyan ilyen agresszív macskát mint ami nekem volt rárontott a kutyára és szószerint elkezdte karmolászni,pofozni megminden.Szóval sikerült nagynehezen elkapni a macskámat a kutyám meg néhány kissebb sebekkel megúszta az esetet.azóta a kutyám retteg a fekete macskáktól olyan messzire elkerüli amennyire csak tudja.De azóta már a macskám már nem verte meg.Csak egy párszor kapott bele a nagykutyám orrába amikor nemfigyeltem oda.

Lehet hogy a te kutyádnak is hasonló élménye volt a macskákkal kapcsolatban ezért fél.

2008. szept. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szerintem próbáld meg valahogy kiképezni hogy kergesse meg a macskákat először valami játék macskával próbálkozz aztán már lefojtja az igazi macskát is végülis egy vizsla még a fáról is leszedi a macskákat sok szerencsét
2008. szept. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy volt problémája a macskákkal, 2 hetes kora óta "ismerem". Bár mondjuk az anyukája a kölykeji melett szoptatott egy kiscicát is. Tudom, elég furcsán hangzik, de igy van. Lehet, hogy akkor történt valami!? ÉS ha igen, akkor hogyan csináljam, hogy ne féljen? Mondjuk nem akarom, hogy kettéharapja cicát, csak, hogy mutassa meg, hogy ki az úr az udvarban!
2008. szept. 3. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!