Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befogadtam átmenetileg egy...

Befogadtam átmenetileg egy kutyát. Mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Ma kb. 3 óra hosszája találtam egy Golden Retriever kutyát az utcán. Nyakörve van, jól táplált kutya. Felhívtunk 2 helyi rádiót is, iwiwen is kiírtam üzenőfalra, keressük a gazdit. Csak néhány napra lehet nálunk, mert társasházi lakásban lakunk, ráadásul van egy Westiem. A Westiemmel jól kijönnek egymással, bár a kicsi kötöszködik :), de a Goldie jól kezeli a helyzetet. Az lenne a kérdésem, hogy mire figyeljek oda a kutya tartásában, ameddig nálunk van??


Köszönöm: 15/L


2010. márc. 1. 21:24
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nyilván azt tudom, hogy kell egy kutyát tartani/nevelni a Westie miatt, de nagy testű kutyám még nem volt, ráadásul ő már felnőtt kutya és számomra idegen és én is idegen vagyok a számára.
2010. márc. 1. 21:26
 2/13 A kérdező kommentje:
Ja, és még azt szeretném kérdezni, hogy milyen nagyobb fórumon tudnám még a gazdit keresni??
2010. márc. 1. 21:30
 3/13 anonim ***** válasza:
Ne tegyél hirtelen, támadó mozdulatokat, nehogy megijedjen és támadjon. Ha lehet ne hagyd együtt a két kutyát felügyelet nélkül, mert összekaphatnak. Külön etesd őket ha tudod, de mindenképp legyél ott. Így hirtelen ennyi.
2010. márc. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
blöki.hu netboard.hu kiskutya.hu
2010. márc. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rendes tőled, hogy megmentetted szegényt!

Igaza van az egyik előttem szólónak: higgadtan, nyugodtan, kiszámíthatóan viselkedj, külön etesd a két kutyát és ne hagyd őket együtt felügyelet nélkül.


Lehet, hogy ott lakik a közeletekben, mindenképpen ragassz ki lapokat a környéken. Nagyon vigyázz, hogy kinek adod oda, lehet, hogy nem is a gazdája fog először jelentkezni érte. Pl. ne áruld el, hogy milyen színű a nyakörve, vagy hogy kan vagy szuka-e és a "gazdi" mondja meg neked telefonba, hogy milyen. Sok sikert!

2010. márc. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
[link] Velük is felveheted a kapcsolatot, főleg, ha nem lesz meg a gazdi, és nem tudod tovább tartani a kutyát.
2010. márc. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget :)
2010. márc. 1. 23:50
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
21:51 vagyok, valószínűleg álmos voltam már, hogy nem jutott eszembe... Sétáljatok be egy állatorvoshoz vele, nézze meg, van-e chip-je. Ha mázlitok (mármint neked és a blökinek is) van, akkor chipes és már meg is lesz a gazdi. Ne aggódj, ilyenért nem kérnek pénzt a dokik!
2010. márc. 2. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mindenféleképp vidd el állatorvoshoz, hátha van benne chip. Ma reggel pont így jártam én is, de szerencsére egy órán belül meglett a gazdija. Ahol találtam, van egy építkezés és onnan szökött ki :)

Ha nincs chip, biztos keresi a gazdija a környéken, vidd le arra sokat sétálni ahol találtad és plakátold ki.

Tartás. Hát lehet én sem hagynám a két kutyát felügyelet nélkül, vagy külön szobába zárd be őket, ha elmész otthonról. Kaja mindenféleképp külön, víz is, az a biztos. Ha jól kijön a két kutya egymással, akkor pár nap múlva otthagyhatod őket!


Nagyon szép volt Tőled, hogy hazavitted :))

2010. márc. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök, mert meg lett a gazdi ma délben :) De a tegnap este meg az éjszaka is jól telt a kutyussal. Köszönöm szépen még egyszer a segítségeteket.
2010. márc. 2. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!