Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet az, hogy minden...

Hogy lehet az, hogy minden kutyát elrontanak az egyik kutyaiskolában?

Figyelt kérdés

Ismerek egy kutyasulit, és állítólag nagyon jó iskola, blabla, mindenki "csodálja".. De mikor mi odajártunk én annyit vettem észre, hogy minden kutyát, legyen az egy kölyökkortól odajáró kutya, vagy egy nevelési problémás kutya, mindegyiket elrontják.

Oké, hogy megcsinálják a feladatokat, de minden kutya, kevés kivétellel, kutyázik. Miért csinálják ezt? A legtöbb kutyához nem lehetett odaengedni más kutyát, mert fröcsög az idegtől, és állítom, hogy soha nem lehet összeengedni más kutyával..8-10 hónapos, 3 hónapos korától oda jár, és szájkosárban kell lennie a legtöbbnek, mert egymásnak esnek. És nem ugyanaz a fajta, hanem teljesen különbözőek: Dobermann, Labrador, Német juhász, Skót juhász, Agár, Rottweiler, Staffordshire terrier, Puli, stb, csak hogy a serdülő kutyákat említsem.. hogyan működhet egy ilyen iskola még mindig? Tönkreteszik a kutyákat...(nem írom le az iskola nevét, csak felháborít, hogy ilyen megtörténhet). Ja, és nem tesznek semmit amúgy a suliban ellene, gyorsan megtanítják a vizsgafeladatokra a kutyákat, lerakatják a vizsgát, elkérik a pénzt, aztán a te bajod, ha odamentél, és ilyen lett a kutyád.


Az én kutyám is megkattant ott, de szerencsére idő előtt otthagytuk, és azóta megint normális a kutyákkal. (Husky)


2015. jún. 25. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Biztosan érzik a feszült légkört :/


Megírnád privátban a suli nevét? (Ha esetleg megyünk suliba, nehogy oda menjünk...)

2015. jún. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Még mindig vannak olyan sulik, ahol azt mondják, hogy tilos más kutyákhoz normálisan szocializálni a tiédet. Erre több okot is hallottam már, hogy a pályán kimegy a másikhoz, hogy inkább bandázni fog, mint dolgozni, stb. Persze az meg a másik véglet, mikor azt mondják, hogy egy kutyának ki kell jönnie az összes többi kutyával, hisz ahhoz túl nagy szabályozás kellhet.

Egyébként jellemzően az ilyen iskolák, ahol a szocializációval nem foglalkoznak, ott a tanítás, kiképzés szempontjából szakmailag is nagyon le vannak maradva. Az kevés, ha csak BH vizsgás kutyák vannak, de igazi, eredményes verseny és munkakutyák nincsenek.

2015. jún. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ez elrontás lenne, inkább csak nem tesznek semmit azért, hogy ne ilyen legyen a kutya.

Az oka pedig általában egyszerű: valószínűleg olyan kiképzők vannak a suliban, akik nem tartják értéknek, ha egy kutya jól szocializált. Legyen szép pályamunkája, meg működjön droid módjára, az otthon lévő többi kutyát ne tépje meg túl sűrűn, és kész, ennyi az elvárás, és ezt akarják ráhúzni minden gazdára is, mert szerintük a kutya ennyi, erre való, hogy dolgozzon, és pont. Régimódi munkakutyás hozzáállás. A megoldás annyi, hogy aki szociális, bandázós családi kutyát akar, ne menjen ilyen suliba :)

2015. jún. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
az általad felsorol kutyák egyike sem falkakutya, ráadásul némelyek ö.v. fajták. Egy ilyennek, pláne ha felnőtt ivaros kutya, egyáltalán nem kötelező játszania, bandáznia. Ami kötelező, hogy nyugodtan a gazdája mellett elviselje más kutya közelségét, és ne akarjon ok nélkül verekedni. Mindenkinek más az igénye. én azt mondom, ha valaki bandázós kutyát szeretne, akkor ahhoz mérten kell fajtát választani, és nem kinézetre. mert akkor érhetik meglepetések.
2015. jún. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még ha ennek lenne bármi valóságalapja, akkor sem adna magyarázatot arra, miért őrjöngenek egymásra a kutyák a sulin :)
2015. jún. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nincs valóságalapja, most találtam ki!!!
2015. jún. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!